Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz inf3rno #40061 üzenetére

    Ja lehet félreérthetően fogalmaztam én nem zártam ki, hogy egy futó ne lehetne kigyúrt, egyszerűen csak a test a hatékonyságra törekszik és nem -igazán- lehet átverni. Ha meg valaki elmegy valamilyen véglet irányába pl. gyors félmaraton-maraton, ultrafutás, testépítés, akkor jellemzően nincs ideje és engergiája mindent szinten tartani. Én most perceket szeretnék gyorsulni félmaratoni távon és a heti 120 km futás kevés, de emellé már ötletem nincs hova tennék be heti három konditermet, hogy izmot építsek... aztán én igencsak távol vagyok a top futóktól meg ultráktól. Na meg az adott sportoló a saját érdekeit nézi, nincs is értelme szembe menni vele. Ultrásnak felesleges magára kapnia 10kg izmot, hogy azt az egész távon cipelje és -szerintem- kötöttebb is lenne tőle. Ugyanígy egy testépítőnek sincs esze ágaba se hogy fusson, csak az izom fejlesztésre optimalizált edzéstervet követik. Emlékszem párszor elmentem kondizni, mert épp kedvet kaptam egy kis változatossághoz és nem kértem se edzéstervet se semmit, csak egy kis testmozgás kellett, de már rögtön elkeztek felokosítani, hogy áááá, hosszútáv futás, áááá hát azzal nem lehet testépíteni... mondom ez szerencse, mert nem is akarok. :D

    Amatőr futók között, akik nem annyira időre mennek és nem is akarnak annyira elmélyülni a témában, csak mondjuk szeretnek futni és időnként elindulnak 1-1 versenyen, rengetek izmos, kigyúrt forma van. Vagy ott vannak az OCR versenyek, ahol bár futnak, de sokkal kevesebb az igazi atléta alkat, inkább izmos, de szálkás felépítésű versenyzők vannak.

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák