Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #40051 üzenetére

    Irtam én még évekkel ezelőtt, hogy megpróbálom úgy, hogy 3-4 féle résztávot futok kigyorsításnál. Az egyik ilyen 1-200m, a másik 4-600m, a harmadik 800-1.6k, a negyedik 3k. Már nem emlékszem mi volt az elgondolás, de valami olyasmi, hogyha egy tempót elég sokat gyakorlok 1-200m-en, és folyamatosan csökkentem a pihenő távot/időt, akkor egy idő után menni fog ugyanaz a tempó 400m-en is több pihenéssel, aztán így lehet egyre magasabb távokra felvinni a sebességet fokozatosan. Ha nem sérülök le, akkor kipróbálom december környékén egy mini kigyorsításhoz. Egyelőre még nem világos, hogy pontosan hogy lenne jó ehhez a heti osztás, meg hogy az edzés csak résztávból álljon, vagy tegyek bele utána még mást is. Mondjuk lesz időm átgondolni addig. Ha kigyorsítasz, akkor te hányszor futsz résztávot, vagy hogyan néz ki ez a rövid távú (1-2 hetes) terv? Igazából az érdekel, hogy mennyire lehet töményen betenni ilyen résztávokat, mekkora arányban kell laza napokat közéjük iktatni, érdemes e közé iktatni fokozót, esetleg összefűzni eltérő típusú résztávokat, stb...

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák