Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    Udvozlet...
    Picit hosszu leszek,meselek:
    Regebben (kb 10 eve,akkor 20 eves suhanckent) sokat futottam,tagja voltam az atletikai klubnak is evekig bejegyzett versenyzokenyt.Mivel eleg gyors gyerek vagyok,igy 800m-en es 1500m-en versenyeztem..Ez ugye a kozeptav,neha elvallaltam egy-egy 400m-es valtot is,de csak ha muszaj volt.A kondim kivallo volt,kulonbozo terhelesekre is.Egyik versenyen nem jott el az 5000m-es futonk es en futottam le helyette(persze elotte a 1500m-t) es 16perc 10 masodperccel elo klubcsucsot futottam (az nalunk azt jelentette,hogy per pillanat ennyi a legjobb ido,az abszolut klubcsucs 15 perc alatt van).Az edzom ebbol azt szurte le,hogy hosszabb tavon is jo lehetnek es a heti edzesbe (ami 100-120 km/het volt,napi 2 edzes,6 nap+1 nap piheno vagy regeneralo futas) beiktattunk egy 10km-es lenduletest,ez gyakran 40perc ala ment,sokszor 36 korulire (a lenduletes azt jelentette,hogy max. 80%-terheles) a vegen egy felmaratonon kotottem ki,1:17:56 lett es az idojaras sem volt optimalis,mert eros szel volt a folyoparti reszen (4 kort mentunk a varosban,betonon).Ez volt regen,azota sok minden megvaltozott,napi rendszeresseggel futok,de mar csak hobbikent,stressz levezetesere,kondinak.Az elet masfele vitt,sokat dolgozom igy minden mas masodlagos lett.(szponzorom nem volt,a szuloknek meg segitenek kell a munkaban)
    Bemelegites kb. 10 percet szoktam raszanni (mondjuk gyorsan melegedo tipus vagyok :) van benne minden laza futas,torna,par gyorsito hogy a pulzus felporogjon es pici nyujtas is.A kilazitas nalam lassu kocogas es nyujtas.Otthon joga (nekem bejon par legzo es nyujto pozicio) utana meditacio,ez ellazit.A baratnom sokszor meg is masssziroz,foleg a hatamat kell.
    Az edzes: ugye ez specifikus mindenkinel RII ugye jo kondit szeretne,meg huzza a bizonyitasi vagy :) a lenyeg a jo kondihoz,hogy ne csak egyenletes futas legyen kell olyan nap amikor mondjuk 3-5x200m-t porog-sprintel ha jol birja akkor allo piheno nelkul,laza mozgas pihenovel(kocogsz) masik alkalommal 2x500m lenduletes 75-80% terheles.Egy nap hosszu,az legyen egyenletes 15-20 km.Egy ilyen kombinacio par honap alatt jo 5 km-t fog eredmenyezni.Legyen a cel mondjuk 4 perces ezrek,az hobbi szinten nagyon jo.A pulzus a reggelitol fugg,ha mondjuk reggel a piheno pulzusod(nem amikor izomlazad van,hanem amikor pihent vagy) 60 akkor a 140-160 pulzus jo a tempora es 200 koruli a finisre(habar ott mar kopni-nyelni nem tudsz) ha a reggeli pulzusod 50 akkor alacsonyabb a tobbi ertek is.A jo kondit ugy tudod megallapitani,hogy mondjuk lefutsz egy 500-1000m-t 85-90% terhelesre a vegen sprinttel es megmered a pulzusodat,en 10 masodpercet szoktam merni es beszorzom 6-al (ez viszonyitasnak pont eleg,meg ha nem is halalpontos) utana lazan kocogsz 1 percet kozben nagy levegot veszel,lazitasz de nem allsz meg.1 perc utan ismet mered a pulzust.Amikor versenyeztem akkor 200-220 volt a sprint utan es 1 percre ra 120-130 ra esett vissza (120nal mar ugy ereztem kihulok es mehetnek megint egy ilyet) Ez az en esetem,de hatha segit nektek is.
    (ja es a legdurvabb edzesem a 10x400m volt 60-as 400m-ek,a piheno koztuk 400m laza kocogas,a 3ik utan mar abba akarod hagyni,a hetediknel meg mar az sem erdekel ha kiveszik a tudod vagy levagjak a labod,mert hulla vagy :D na en valahol ott hagytam abba az ''elsportot'')
    A reggeli edzest nem szerettem,tobbet kell melegiteni es sokkal nehezebb....telen minimalis ruha volt rajtunk -20ig nem kell semmi egy rendszeres futonak (en a sapkat sem szerettem mert rafagyott a fulemre,de talan az meg elfer) az oltozoben melegitettunk es minimalis ruhaban futottunk,a vegen az oltozoben lazitottunk es nyujtottunk.A meleg jobban megviselt nyaron,mint a minuszok telen.Ja es ugye aki versenyre edz az jo parszor menjek akkor edzeni amikor a verseny idopontja lesz.Ha mondjuk egy maraton delutan 5kor van nyaron,akkor a heti edesekbe parszor legyen otorasi edzes (barmilyen meleg is van) mert meglepetes lesz a verseny.
    Elnezest a hosszu kommentert......

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák