Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Morris #6159 üzenetére

    Szia!

    Pont ezt a fűnyírót néztem én is a napokban, vagyis ez volt az egyik, illetve ennek az önjárós változata is.
    Viszonylag nagy területünk van a ház körül, 1800 nm körüli és sok a tuja bokor, fenyőfa, gyümölcsfa, ráadásul a telek fele kissé meredek hegyoldal, ezért is gondolkodok az önjárósban, de mindenképpen valami kis pici, szűk fűnyírót szeretnék ezért néztem a 47cm-eseket. Van egy másik nagy 56cm-es dögnehéz masinánk (Einhell márkájú), de azzal szenvedés a fűnyírás, és a fák körüli kanyarodás ide-oda. Ráadásul a fűgyűjtőre rázáródó műanyag része úgy van kialakítva, hogy le kell fogatnom gumipókkal, vagy pedig folyamatosan tolja közvetlenül az arcomba a füves port és majd megfulladok.

    Igazából 3 volt amit így néztem és felírtam, LC 247 , LC247S ez az önjárós, illetve LC 347V ez változtatható sebességű önjárós, illetve jóval erősebb benne a motor is, igazából ez utóbbi utolsó felé húzok, de még nem igazán tudtam dönteni.

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Morris #6335 üzenetére

    Sziasztok!

    Lassan már körvonalazódik nálam, hogy melyik fűnyírót is rendeljem majd meg, tegnap sokat nézegettem és utána olvastam dolgoknak.

    Lenne pár kérdésem, ami így felvetült közben, előre is bocsánat ha valami hülyeséget kérdezek, vagy olyat ami másoknak egyértelmű.
    Tegnap azt olvastam, hogy új fűnyírónál kb 5 üzemóra után le kell cserélni teljesen az olajat, ezt amúgy miért kell az elején ilyen kevés üzemóra után, elsőre megtisztítja a motor belsejét a szennyeződésektől, vagy valami ilyesmi és emiatt kell?

    Illetve akiknek Husqvarna fűnyírójuk van, abból is főként a kompozit vázas és hátsó kidobásos + fűgyűjtős, tőlük kérdezném, hogy mennyire jól dobja ki hátul, illetve gyűjti bele a zsákba, nem tapad rá nagyon a fű a kompozit alvázra és tömődik el egyfolytában?
    Illetve mivel szabad tisztítani róla a ráragadt füvet, fém, vagy műanyag kaparóval, a fém spakli/kaparó nem sérti meg a kompozit vázat?

    Ami van most nagy 56cm-es Einhell fűnyírónk annál jó ha félig szedi a zsákot, nem valami jól van kialakítva nála az a hátsó kidobó rész és gyakran eltömődik, ha pedig fűgyűjtőzök, ami felülről rázáródik a zsákra műanyag rész és maga a gyűjtőzsák között marad egy nem kicsi rés ahol pont az arcomba fújja a port és az apró füvet, így gumipókkal le szoktam szorítani rá, akkor még elviselhető, motorikusan amúgy jó kis gép, csak a kerekei elég elcseszettek, tök sima műanyag a futófelületük és könnyen elpörögnek, meg persze súlya is bőven van egy ekkora gépnek.

    Nagy a terület 3600 m2 , ráadásul domb / hegy oldal a fele, de nagyrésze igazából be is van kerítve és kameruni bárányok legelészik, amit meg meghagynak azt damilossal kaszáljuk.
    Alul a ház körül van sík és lankásabb rész amit tologatós fűnyíróval lehet nyírni, illetve a hegytetőn van egy kisebb méretű sík rész, a kettő együtt 1700 - 1800 m2 , erre keresek valami kis szűkebb motoros gépet, leginkább 47 - 51 cm között nézegettem, illetve önjárósak mindenképpen mert van azért emelkedős rész bőven.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Essejó #6342 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! :)
    Sajnos nem legelnek le azok se mindent, csak a rendes füvet, piszkosul válogatósak, ahol már ilyen mindenféle gazok nőnek, azokat messzire elkerülik, meg ahova odabogyózik utána már ott se nagyon legel.
    Az a baj elég meredek, homokos a hegyoldal, traktor nem nagyon bírna felmenni rajt szerintem, főleg a közepe felé van egy elég meredek szakasz, még gyalog is fárasztó felmászni rajt. Régen szőlő volt rajt de ki lett vágva, fű is csak helyenként nő rajt, többnyire mindenféle gaz, kóró, nyáron előszeretettel parlagfű. Tavaly nyáron a nagy szárazságban kiégett, leszáradt a tűző naptól az egész hegyoldal, szinte homokos kopársággá változott, damilos fűkaszával is alig kellett helyenként átmenni rajt.
    Ráadásul több kis részletre le van kertelve, el van választva a telkünk a bárányok miatt, de amúgy igaz amit fentebb írtak, az egészet lenyírni van kb 5-6 óra legalább. Annyi, hogy azokon a részeken ahova bárányok ki vannak engedve, ott könnyű tolni mert nagyrészét lelegelik, csak a gyomokat hagyják.
    Ha lehetne már vettünk volna fűnyírótraktort, de sajnos a terepviszonyok nem igazán kedveznek hozzá. :(

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Morris #6344 üzenetére

    Persze ott fűkaszával nyírjuk azt a részt, azzal nincs is gond, illetve ugye a birkusok legelik róla ami ízlik nekik.
    Az alsó és felső egyenes és enyhén emelkedős részre keresek tologatós fűnyírót. Ezeken a részeken pedig sok a gyümölcsfa, illetve egyéb tuják, dísznövények, sok kis szűk hellyel közöttük, szóval sajnos fűnyírótrakesz itt is kilőve. Igazából ezekhez keresek ugye valami kis szűk, önjárós gépet, mert a bazi nagy 56cm-essel megérek forgolászni, szélességre is nagy, de hosszra is nagyon hosszú, meg az eddigi fűnyíróink mind oldalkidobósak, ami még ráad a szélességre, plusz jobbról oda se tudod miatta tolni rendesen a szélekhez.

    Néztem ugye Husqvarna-ban a LC 247S-t ami önjárós, fűgyűjtős, vagy hátsó kidobós. Illetve a LC 347V-t ami szinte ugyan ez csak változtatható sebességű az önjárója. Ezek vannak 47cm-esben.
    Az 51cm-nél LC 151S -es van, de az oldalkidobó és gyűjtő, vagy LB 251S ami pedig csak sima oldalkidobós, szóval 51cm-esnél lényegében nincs is olyan ami megfelelne.
    Még alszok rá egyet aztán hamarosan megrendelem az egyiket, ezért kérdeztem, hogy hátul normálisan kidobják-e a füvet, illetve a gyűjtőzsákot normálisan teletöltik-e, mert a nagy Einhell gépünknek sajnos ez egyik sem az erőssége.

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz goldnarmz #6364 üzenetére

    Köszönöm ez nekem is nagyon hasznos, én is féltem eddig ettől a nem acél váztól, mert sajnos előfordulhat néha a telkünkön 1 - 1 kavics vagy kődarab, esetleg kisebb keményebb fa vagy kéregdarab, és tartottam tőle, hogy ha nekivágja, akkor megrepeszti ezt a kompozit vázat, vagy ne adj isten esetleg kitörik belőle egy darab és lesz ott egy lyuk.

    Persze, ha olyan durva dolgot kapna el lehet, hogy előfordulhatna, de azért én szoktam figyelni és vigyázni, így maximum a fűben megbúvó 1 - 1 kavics szokott maximum előfordulni.

    Amúgy ha jól látom ez is a változtatható sebességű önjárós változat, ami neked van?
    Meg létezik belőle hagyományos berántós, illetve önindító gombos változat is, bár utóbbit én feleslegesnek tartom.
    Én ebből az LC 300-as szériából néztem ki, csak az egyel kisebb LC 347V -s 47 cm-es gépet, de lehet elnézek egy szakkereskedésbe majd, mert kíváncsi lennék élőben mekkora a különbség a 347 és 353-as 47cm és 53cm között.

    Szomszédunknak amúgy az LC 353 AWD 4 kerék meghajtásos változata van és simán le szokta vele nyírni ezt a meredek homokos hegyoldalt amiről tegnap írtam hogy nálunk is az van, persze az a gép látom Honda motoros szóval biztos van benne erő bőven.

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz kk831228 #6734 üzenetére

    Mindkettő jó gépnek tűnik. Mondjuk első hirdetésnél, engem elborzaszt, hogy felnőtt emberek ilyen helyesírással rendelkeznek a mai világban.

    A szomszédomnak ugyan ez a 4 kerekes Husqvarna gépe van, nagyon frankó kis gép, ezzel szokta a domb / hegyoldalban a szőlősorok között nyírni, a jó kis Honda motor, plusz a 4 kerék meghajtás szépen felviszi a gépet a tetőre.

    Így a képek alapján egyik sincs rossz állapotban, de persze élőben lehetne igazán megállapítani az állapotukat, szerintem egyikkel se járnál rosszul, nehéz döntés.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Zsocy155 #6749 üzenetére

    Nekünk is van egy Einhell fűnyírónk, az is van vagy 4-5 éves azt hiszem, de sorra törnek el rajta az alkatrészek, vagy mennek tönkre. Legutóbb a benzintartályt tartó két oldalt lévő fém felfogatás tört el, egyszer az egyik, majd 2 hétre rá a másik oldalon is.
    Ritka hányadék anyagminőségű alkatrészekből vannak összeszerelve.
    Amúgy igen, az a kipufogója, annál teljesen természetes, hogy nagyon felforrósodik, bár fogalmam sincs mennyi idő alatt kellene bekövetkeznie.

    Ami ilyen tologatós fűnyírókban még tönkre szokott menni, az a karburátor-ban a membrán elöregszik, és azt kell cserélni, vagy esetleg a levegőszűrőjét szedd ki és tisztítsd meg, ha a 4 év alatt egyszer sem volt kitisztítva, akkor elképzelhető, hogy az tellett meg.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Tsunami73 #7158 üzenetére

    Azért ez nem természetes dolog, hogy egy fűnyíróból így csöpög az olaj a házra, illetve a füstből is látszik, hogy olyan helyre folyik át, ahova alapból nem szabadna neki.
    Ráadásul Stihl márkájú, szóval nem is valami márkátlan, noname fűnyíróról van szó, ami eléggé elszomorító. :(
    Itt valami gyártási, vagy tervezési konstrukciós hiba lesz, főleg ha több készüléknél is mind jelentkezik ez a hiba.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Új hozzászólás Aktív témák