Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Acheron

    őstag

    válasz Acheron #4088 üzenetére

    Nos, "beröffent", ketyeg szépen. Terheléses próba (fűnyírás) hétvégén.
    A karburátor kivételével, amit néhány éve újítottam fel, gyakorlatilag elemeire lett szedve őkelme, a dugattyú, hengerfej koromtalanítva / tisztítva lett, szelepek megtisztítva, becsiszolva, új gyűrűk, tömítések szimeringek és persze olaj. Néhány apróság (O gyűrű, szívócsonk tömítés) még hiányzott, ezeket ma beledobtam, és bár sötétben már nem akartam hangoskodni, nem bírtam megállni, be kellett rántani :D Holnapra kiderül, ereszti -e az olajat álltó helyében, hétvégén pedig hogy működés közben tesz -e ilyet. Remélem nem. Tényleg szög egyszerű motor, néhány elem (pl szeleprugó tányér) levétele és főleg visszatétele macerás célszerszám nélkül, de megoldható. Amire figyelni kell, az a vezérlés beállítás, de ha tudja az ember mit kell nézni (viva YT), akkor az is egyértelmű.
    Cirka 15 - 18k volt a felújítás, olajjal, pótalkatrészekkel, tömítésekkel együtt (beleértve az eltört késtartót), Ha továbbra is töri, akkor viszont főtengely csere kell, az már húzósabb, kb ugyanennyi - vagy találok egy ügyes esztergályost présgéppel... :U )
    Azért még egyszer nem biztos, hogy szétszedném, de így egyszer meg kellett próbálni :)

Új hozzászólás Aktív témák