Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz MPeter87 #975 üzenetére

    Valahogy nagyjából veled vagyok egy véleményen :K

    IE800: egyértelműen jobb az IE8-nál (80 ugye nem volt sajna, bár azt mondják, hogy az ugyanaz, csak fém házban), de nekem nem igazán tetszett. Ami pozitívum, hogy több tere van, mint mondjuk az 1-2-3 armatúrás füleseknek, viszont a hangképe nagyon nem jön be: túl sok a mély, és néhány zenével nagyon rosszul jön át (Shakira unplugged alatt például puffogó basszus volt, mintha telepakolt papírdobozokat dobálnának), illetve a magasak sok zenével bántóan csilingelnek, a középtartomány meg közben csendben sírdogál a sarokban, nehéz észrevenni, hogy van. Elektronikus zenével egész jó füles, de más műfajokkal nekem nem igazán jött be. Ráadásul a kábelkialakítás egyértelmű visszalépés az IE80-hoz képest, mivel csak részben szedhető le (gondolom a kis ház miatt így oldották meg, de ez szerintem nem jó dolog).

    SE846: Ezzel van a legtöbb tapasztalatom, mert nálam volt 2-3 hétig. Alapvetően egy jó fülesnek tartom, de saját használatra nem kellene, nem annyira jön be a hangképe. Kicsit sok a mély benne. Klasszikus zenékkel meg instrumentális, akusztikus zenékkel zseniális, viszont mondjuk Dream Theater esetében már számomra előjönnek hibaként a sok basszus és a mesterkélten felfújtnak hangzó tér. Összességében egyébként jó cucc ez is, de iszonyat sokba kerül, akkor már inkább gondolkoznék egy K3003-on, ha már ilyen összeget ki tudok adni fülesre, az minden szempontból rendben volt nálam.

    GR07: Nagyon tetszett ez a füles, szépen szól, van tere, nem hangsúlyoz túlságosan tartományokat, nagyon rendben van, főleg azért a pénzért. Mostmár meg tudom érteni azokat, akik szerint az 535 nem egy nagy előrelépés hozzá képest, mert valóban nem ér háromszor annyit. Az a legdurvább benne, hogy milyen könnyedén tolja a hangokat. Ráadásul zseniálisan szólt Ak100-ról is, pedig az impedancia miatt lehettek volna gondok. Nekem még ez a füles is jobban tetszett az IE800-nál, jobban összehangolt és kellemesebben hallgatható cucc.

    E10: Nagyon korrekt cucc, a saját árkategóriájában best buy. Aki 10 ezerért gondolkozik, annak nyugodtan ajánlható, rengeteg változatban kapni (színek, mikrofon), kicsi, egyszerű kialakítású, egyszerűen jó és kész.

    MH1C: Basszus, basszus, basszus :) Ebben jó, másban nem annyira, de ebben teljesen. A kábele szörnyű, de a hangja szeirntem nem vészes.

    VC1000: Elképesztően szól vokál meg akusztikus zenékkel! Kicsit kevés a mélye, de amúgy megdöbbentő, hogy ekkora házba bele tudtak tenni 2 armatúrát, és ilyen jó hangzást!

    Lejátszók közül:

    X3: Nekem nagyon nem tetszett. Kicsit sok a magas benne, de a mély sincs teljesen rendben, nem jó a tere, minden baja van, egyszerűen nem szóltak vele jól a zenék :( Nem szeretnék megbántani senkit, de szerintem ez nem egy jó lejátszó sajnos.

    DX50: Erre mondom azt, hogy nem lennék annyira elkeseredve, ha ilyet vettem volna, bár részletességben és tisztaságban az AK jobb, de ennek is egész korrekt hangja van. Kicsit meleg hangkép, de ez nm is nagy baj, szépen szól, meglepően gyors a firmware, egész kellemesen hazsnálható. Csak ami baja van, hogy meglehetősen nagy darab (bár a HDP-R10 mellett nem annyira :) ), és az élei nagyon vágnak, de ezt még el lehet nézni, a hang fontosabb.

Új hozzászólás Aktív témák