Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodz #74751 üzenetére

    "Csak éppen a Topping kizárólag sztereó pcm-et tol ki a spdif kimeneten, ami a hangfaladból kiindulva nem lesz ínyedre szerintem."

    Óh, a macska rúgja meg! Tényleg. :W

    Ráadásul most jut eszembe, hogy lehet, hogy sehogy sem fog működni az eredeti tervem szerint... :( Ha DD jelet küldök a DTT2500-ra, akkor lesz valódi 5.1 hangzás.

    No, de mi a helyzet a Youtube videókkal, zenével, játékprogramokkal... bármi mással, ami hangot ad ki a gépemen?

    Jelenleg ilyen kábel jön ki a hangkártyámból:



    Elvileg ilyen a 3,5-es Jack a kábel végén:


    A DTT2500 hátulján a fenti két részre osztott kábel megfelelő apa részei az "AC3 S/PDIF IN" és "Digital DIN" csatlakozókba kapcsolódnak: [Kép az eszközről]

    A számítógép és hangkártya beállításai:



    Mindig is így használtam. Tehát kizárólag a digitális kimenetet.

    Ha most elindítok bármi zenét, és kihúzom a DTT2500-ból vagy a Mini DIN kábelt, vagy az AC3 kábelt, akkor a hang "tompa" lesz, hiszen nem az összes hangfal szól; elvész a tartalom egy része.


    - Mindezek tükrében kérdezem, hogy akkor egy COAX S/PDIF kimenetes hangkártyát csak a COAX kábellel a DTT2500-ra kötve csak és kizárólag a Dolby Digital formátumú hangok fognak 5.1-ben, illetve normálisan szólni?

    Az összes többi PCM hangot (a Mini DIN hiányában) csexhetem? Akár 4.0, akár sztereo, akár a DTT2500 által "5.1-esített" Creative Multi Speaker Surround... (Manual)

    Vagy nem jól gondolkodom? :F

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák