Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snagyz

    csendes tag

    válasz devast #693 üzenetére

    Sose add fel! :DDD Minél többet hallgatózol előbb-utóbb még egy HD555-nel és a bot füleddel is meg fogod hallani a dolgogat. Egyébként, mint korábban jeleztem nekem is van 555-öm, tehát tapasztalatból tudom, hogy kb. annyi különbség lesz HD600 esetén is, mint két eltérő opamp között. Nálam az AKG701 "sokkal" jobb a HD555-nél (uszkve 4-szeres listaáron), de ez a sokkal jobb csak "annyit" jelent, hogy bizonyos részleteken "kellemesebb", részletezőbb, ha lehte %-ban kifejezni: mundjuk korábban 95%-ban, a sokkal jobbal pedig 98%-ban hallom a "zenét" (100% teoretikus állapot, még 5-10-szeres áron már talán 99%-ban minden a helyére kerülne). De mi erre a kis (vagy más szempontból jelentős) különbségre gyúrunk.
    Más: a kapcsolási rajzon felbuzdulva szétkaptam a CambridgeAudio DACmagic-jét, mert kiváncsi voltam hogy mi van benne. Az USB-t egy CM108-as fogadja, majd egy cirrus 8416 jön, amit egy TMS320VC5501 követ (upsampling 24/192-re), ez után a DAC dual differencial módban két wolfson WM8740SEDS, majd csatornánként két 5532 és egy OP275G opamp. Hát elég komplikált és az elején pont olyan "csapnivaló" mint más "kommersz" :((( megoldások, mégis elég jól szól. A hétvégi són a hifi-barlangosok még a 840C cd játszó (280eFT) után is ezt kötötték, mert szerintük jobban szól, mint a belső DAC, ami ugye azért is ellent mond a logikának, mert bár ezeken a chippeken alapszik és a paraméteri is jobbak. Mégis!!!! Hát nem egyszerű házilagjó DAC-ot barkácsolni.

Új hozzászólás Aktív témák