Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drakmusz

    őstag

    válasz #16514048 #97045 üzenetére

    Mondjuk ettől függetlenül az elődje szerintem jobb egy fokkal, én így látom a képek alapján.

    https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

  • sphe

    senior tag

    válasz #16514048 #97045 üzenetére

    Ennek megértem hogy nem látod értelmét, de van: a kicsi f érték nagyon jó abból a szempontból, hogy sok fényt enged be és széles látószögű a lencse, de - főleg a nagyobb szenzoroknál - bejön az a pont, amikor a túl kicsi mélységélesség kellemetlen is lehet, és nem tudsz mindent élesre fotózni (pl. Családi, társasági fotó asztalnál, ahol egymástól nem ugyanolyan fókusz pontban ülnek az emberek, pedig mindenki éles kellene hogy legyen). Ilyenkor egy erre készült - akár leggyengébbb - fényképezőgépen az ember csak szűkíti a rekeszt és éles lesz minden, ám ez egy mobilon nincs meg, és van amikor már hiányzik. Na mármost ezt nem írhatják az élesség kárára, mert a lencse élesen rajzol, viszont valahol fel kell tüntetniük, hogy itt a szűk dof már csomó életszerű esetben kellemetlen jelenséget produkál. ((Ehhez hozzájön az is, hogy bár van touch focus, de nem biztos hogy oda bökik - egy képi sok megapixeles információhoz mérten még mindig apró kijelzőn - ahová szeretné a user, hogy a telefon fókuszáljon és a kicsi dof miatt azt látja hogy fókuszt tévesztett. )) Hangsúlyozom, egy normál fényképezőgép esetében ez nem gond, mert ott a rekesz állítás, mobiloknál nincsen.

    Ráadásként hozzáteszem erősen szubjektív véleményem, hogy valószínűleg ezért nincsenek annyira erős előre lépések mobilfotózás terén (bár ez az új Huawei lépett egy nagyobbat szerintem), mert a nagyobb szenzoroknál - amikkel jobb képet lehet lőni - egy csomó probléma merül fel (akkumulátor használat, nagy kamera sziget, kicsi mélységélesség és még ki tudja)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák