Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kleroo

    veterán

    válasz Elit3Zotya #118485 üzenetére

    Csinálhatnánk egy közvéleménykutatást.
    Ki melyik tartományban élvezné jobban a "lossless" zoomot?
    Szerintem a 3x környékét kellett volna kiváltani egy bitang szenzorral, a 10xet pedig így hagyni. Én mobilon, és a szettemen is 24-100mm kozott/kornyeken ugrálgatok (csináltam statisztikat is az osszes kb 10e kepemrol :D , nem csak erzesre mondom) Ha 120mm nem elég az utazózoomomon, akkor a 70-200at is szinte azonnal 200on koppintom, és elférne 300is. Mobilon ugyanez. Ha a 3x boven rovid a temara, akkor a 10x pont jo, keves szitu van ahol koztes ertek kell, es van is ertelme. Amit en csinaltam volna: 23-50mm környékét lefedni az alap szenzorral, rz kb megvan. És az 50-110környékét egy másik remek szenzorral, és akkor efölött maradna a 230 periszkop "nezd ott egy madar/szobor, stb" szitukra tehat 1-2x lapka, 2x-4.5x lapka es 10x. Nektek mi a szórás, hol jönne jól, melyik tartományban?

    Fotós szemszogbol egyebkent egy hatalmas ujdonsag jott be, amire nem is gondoltam meg. Az, hogy ekv 115milin is lehet portrezni, nagy felbontasban/jobb minosegben. Ez egy nagyon jo kis feature lehet, plane azoknak akiknek a portreobi=135 mili. De pl autokrol is kegyetlenjo kepeket lehet csinalni ezzel a "perspektivaval".
    Már van 2 dolog is amiben jobb egy 23nal :D (uzemido, meg1, immar szuper portreobi)

    [ Szerkesztve ]

    Hodor. Hodor? Hodooor!

Új hozzászólás Aktív témák