Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz Peat;) #6735 üzenetére

    Félre értés ne essék én mózlit sem csíptem. De attól hogy valakit nem szívlelek és szerintem sok hülyeséget mond, még mondhat olyat is amit elfogadok jónak.

    De a csapatoktól amit láttam az elmúlt években az elég gusztustalan, kezdve az autók totál felesleges(diffúzor) elrondításán át, befejezve a csapatok kivonulásával, akiknek a szája a kivonulás előtt euromilliárdos új versenysorozattal habzott és közben rúgták ki az alkalmazottakat a gyárakban.

  • #70869248

    törölt tag

    válasz Peat;) #6735 üzenetére

    Az mellett megyek el nehezen, hogy Mosley pont a FOTA miatt ígérgetett fűt-fát, úgy ígérgetett hogy azokat nem tudta garantálni...mint látjuk.
    ..és erre nincs semmi mentség.
    A csapatok nem hadakoztak a költségvetési plafon ellen, ezt te is tudod...de nem 1 év alatt tervezték bevezetni, hanem 3. Na ha idén már 40 millával indulnának akkor lett volna tömeges elbocsájtás..
    Arra pedig semmi garancia nincs, hogy a különálló sorozatnál is kivonult volna a BMW-Toyota, mivel a médiapénzek újraosztásra kerülnének...tudod az aminek a fele jelenleg kivándorol az F1-ből, és a másik felét is késedelmesen kapják meg a csapatok.
    A FOTA nem ígérgetett az érkező csapatoknak...vállalták hogy még lejjebb szorítják a vásárolható motorjaik/váltóik árát, amit tartanak is. Engedték volna hogy ne csak két csapat használhassa egyazon gyártó motorjait (mint tavaly a Brawn különleges engedélye), azaz a Cosworth-ra nem is biztos hogy szükség lett volna...még 'azazabb' ezáltal a kettős szabályrendszerre sem amit a legjobban kifogásoltak a csapatok.
    De addigra a Mosley erőltette Cosworth már méllyen képbe került, ki tudja miért.
    Logikus hogy a gyártók, és a 'függetlenek' között mindig is lesz probléma, erre jó példa a KERS,..de ez jó példa arra is hogy ezt mennyire 'jól' is megoldották...rengeteg pénzbe került, és mégsem hallottunk hetekig tartó médianyilatkozatokról-cívodásokról.
    Az pedig már a Todt fémjelezte FIA felelőssége lesz hogy ilyen mértékű pénzkidobás (ilyen helyzetben) többet ne fordulhasson elő.

Aktív témák