Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radeon.Z

    csendes tag

    válasz péterd #1425 üzenetére

    Hát nem tudom, szerintem most sok munka van CNC-re, mi már visszaálltunk a válság előtti folyamatos műszakra, 14 géppel (ebből 5 maró) szombat, vasárnap. Ami a gond most, hogy későn fizetnek a cégek, és pl . most sincs pénz alapanyagra a főnöknek, így abból dolgozunk, ami van. Az a szar, hogy betanulni kevés ember mer alkalmazni valakit, mivel rizikós, hogy kárt csinál. Bár nem értem, mert ha valaki felügyel rá....én pl. rendszeresen tanítok be embereket (igaz ők utána rendszeresen kibasznak velem, mert pénzéhes suhancok, és a kisfőnök haverjai, tudnék mesélni, de hoszú lenne. ) enyém a felelősség, és a megtermelt darabbérük fele az enyém. Bár őszintén szólva, manapság már nem árulok el mindent, gépi paraméterek, stb. mert volt rá példa, hogy ki akartak túrni a túlórapozíciómból, mondván már ő is ért a géphez, had jöjjön most ő túlórába, helyettem. Na innentől kezdve csak okosan...
    Visszatérve a válaszhoz, az a baj, hogy addig, míg magabiztosan kimehetsz külföldre, sok idő, és tapasztalat kell, nem utolsó sorban a nyelvismeret. naiv ember aki azt gondolja, hogy majd ott megtanulja a nyelvet, vagy a programozást. Meglévő vezérlőismeretet át lehet hamar tanulni, de technológiai tapasztalatot szerintem nem. Még mindíg hiányszakma a CNC szerencsére, mert bár a képzések nagy ütemben folynak, és sok a jelentkező a tanfolyamokra, de szerencsére nem mindenki tudja megtanulni, és aki le is vizsgázik, még nem mindenkiből lesz jó szakember. Nem a semmiért a Királyszakma ez, és ezt nem én találtam ki. Elég csak rákeresni külföldi oldalon is a CNC dreher/fräser kifejezésre.
    Jóccakát :)

    Munkahelyemen én vagyok az Isten...mindenki tudja hogy létezem,de még senki sem látott...

Új hozzászólás Aktív témák