Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malnabokor

    senior tag

    válasz Keef_Lee #965 üzenetére

    Véleményem szerint az Oral-B is tökéletes, sőt.
    Rákerestem most az elmúlt időszak cikkeire a Pubmeden (orvosi tudományos publikációk gyűjtőhelye), amelyek ezzel a Philips vs Oral-B témával foglalkoznak. A két legutolsó tanulmány közül az egyik szerint az Oral-B, a másik szerint a Philips elektromos fogkefe jobb. Az egyik cikket az Oral-B, a másikat a Philips támogatta... A független tanulmányok többnyire az oszcilláló-rotáló fogkeféket értékelik minimálisan jobbra, vagyis az Oral-B-t, de kb. forma-forma.
    Arra figyelj, hogy nyomásérzékelés legyen benne, így nem fogod túl erősen nyomni (egyes Philips és Oral-B modellekben is van ilyen funkció). Fogkefe fejnél pedig szoft/puha fejet válassz hozzájuk.
    Úgy nézem, hogy mindkét gyártónál 1600-2000 Ft/db áron elérhetőek a gyári pótfejek ha nagyobb (8-10db-os) pakkot választasz, így itt szerintem nincs különbség közöttük. Ennyibe kerül egy jobb kézi fogkefe is (Curaprox pl.).

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • malnabokor

    senior tag

    válasz Keef_Lee #975 üzenetére

    A fogkövet nem oldja meg fogkrém (és fogmosás). Baktériumflórád, nyál-összetételed/sűrűséged/termelődése, étkezési, és egyéb (pl. dohányzási) szokások határozzák meg. A fogkrém csökkentheti a fogkő kialakulását, de nem akadályozza meg, így is-úgy is termelődik, kinek mekkora mennyiségben.
    A mit higgyek kérdésre: én személyesen az "evidence-based" megközelítésre támaszkodom, és ott a kutatások alapján jelenleg leginkább a fentebb említett ón-fluoridos fogkrémek a leginkább ajánlottak.
    Mikrobiológián és preventív fogászaton is a leghatékonyabb szájvíznek a Listerint tartották (és még a Corsodyl-t). Persze lehet velük ártani, ha folyamatosan használjuk. Emiatt ajánlott (ha problémát kell megoldani, akkor max. 2 hétig folyamatosan, aztán ugyanennyi szünet), vagy általánosan 2-4 naponta öblögetni.

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Új hozzászólás Aktív témák