Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    válasz v!ct0y #1033 üzenetére

    Kosztinho: Ez a magyar virtuális csapat hivatalos oldala: [link] Ők VATSIM-en irányítanak, tudtommal (bár ezzel a kérdéssel tüzetesebben még nem foglalkoztam) IVAO-n nem igen van magyar csapat fent - bár az tény és való, hogy az IVAO-n nagyobb a forgalom általában, de nekem az előbbi is bőven elég.

    A pilóták/oktatás részben vannak benne a fónia alapfogalmak, ezeket érdemes 1-2-szer átolvasni. Azt azért elárulom, hogy amikor én 2003-ban felmentem először akkor fogalmam sem volt, hogy ott mit kell csinálni csak pár éves beépített ATC tapasztalataimra tudtam hagyatkozni de pár oldal elolvasásával (akkor még nem volt magyar oktatóanyag) és kérdezéssel belejöttem mint kiskutya a repülésbe, vagyis ugatásba. Nem vészes a dolog, csak ajánlani tudom, de tényleg el kell olvasni előtte az anyagot mert úgy szívesebben segítenek mindenkinek ha látják, hogy azért Te is megtetted az első lépéseket. Amúgy mindenki mint kezdő kezdi (de hülye mondat), szóval no para, bele fogtok jönni és a büdös életbe többet nem repülsz offline sztem. Menj fel, nézelődj, hallgatózz és tuti el fogsz indulni egy idő után egy iskolakörré. Ja, és mikrofon kötelező!

    V!ct0y: A bemásolt linknél van a "linkek" rész és ott van a Squawkbox nevű progi ami sztem nagyon jó, de hasonlóan ajánlom az FSINN-t is de 2004-hez én az előbbit mondanám.

    3 gyors tipp:

    - Szedjétek le a Servinfo nevű progit, ott a VATSIM vagy IVAO gombokra kattintva meg is tudjátok nézni, hogy ki van online (pilóta és irányító)
    - A COMM1-et tekerjétek be csatlakozás után a 122,8-ra, ez az úgynevezett UNICOM, itt irják be a pilóták a közlendőjüket, hogy közelednek, gurulnak, felszállnak, zuhannak (bár ezt ritkábban) és hasonlók. Fontos megjegyeznem, hogy ezt fél Európa látja, szóval csínján az üzikkel sőt kategórikusan utált ha valaki itt elkezd hülyeségeket, felesleges dolgokat beírni vagy akár chatelni!
    - Chatelésre, kérdezésre egy tuti tipp: be kell írni a főablakba (SBOX) és a chat ablakba (FSINN), hogy ".msg MAHxxx[szóköz]és a mondandód". Értelemszerűen kinézel pl. egy MAH gépet a Servinfon és az ő számának az xxx-helyre történő beírásával meg tudod szólítani őt privátban úgy, hogy nem látja senki más. Így lehet kérdezni bármit, de illik megkérdezni előtte, hogy zavarhatod-e, mert nem mindenki szereti (vagy éppen leszáll és nem is ér nagyon rá)! A választ ugyanúgy kékkel kapod, ez azt jelenti, hogy privát üzit kaptál. Érdemes ilyenkor a kék üzire ráklikkelni és nyílik egy saját chat ablak, ahova már nem kell beírni az előbbi ".msg xxx" szöveget csak a mondandódat. Kieg: az idézőjeleket nem kell természetesen beírni, de a PONT(.) az msg előtt kell!

    [ Szerkesztve ]

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák