Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balázs1986

    addikt

    válasz attiati #3886 üzenetére

    Szia!
    1. Én is így találtam csak infót róla. De nem baj, a lényeg kiszűréséhez (lásd lent) lehet, hogy elég is volt az infó.
    2. A 95% teljesen normális, nem kell félni, bírják ezek. Az én Force GT-m 59 napos működési idővel (263 bekapcsolás mellett), 1.1Tb írással (és 670Gb olvasással) még 100%. Úgyhogy még csak durva becslést sem tudnék mondani, meddig fogja bírni. Sokáig (kopp-kopp) :D
    3. Nehéz kérdés. Hardverapro-n találni kb. ennyiért vagy kicsivel drágábbért normális (indoklás: lásd lent) ssd-ket.
    4. Elvileg bármivel, ami S.M.A.R.T.-ot tud olvasni, és nem bénázik az adott meghajtóval. Itt leginkább az SSDOK-ot ajánlják, teljesen jogosan. Korrekt, átgondolt elrendezésű, a lényeg egyből kiszűrhető. Kérdés, hogy az adatbázisába bekerült-e már ez a (szerintem kicsit ritka) típus, vagy ha nem, akkor fogod-e tudni olvasni a S.M.A.R.T.-ot. Erre Fire/SOUL/CD tud majd válaszolni, ő fejleszti az alkalmazást. No meg te is meg tudod válaszolni, ha kipróbálod :)
    5. Ha annak gyári tartozéka, akkor laptoppal egyben visszaküldve biztosan. Magát az SSD-t külön beadva kb. kizárt, hogy foglalkoznak vele.

    A kis méretű fájlok olvasási / írási sebességét is elég jól lehet érezni SSD vs. HDD összehasonlításban. Akár a boot idő (főleg Win alatt), akár egy-egy alkalmazás (be)töltési ideje megmutatja a differenciát. Pl. GIMP HDD-ről nálam vagy fél percig töltögette indításkor a moduljait. Most 4-5 másodperc. Office 2010 alkalmazások azonnal nyílnak, szinte ki sem rajzolják az indítóképernyőt, már el is tűnik...nem hogy még a kis zöld sávval is piszmogjon. Persze szinte akármelyik általam használt terjedelmesebb méretű vagy sok modulból álló programot mondhatnám, most csak 1-2 közismert példát akartam idebiggyeszteni (konfig: Toshiba L850-13Q notebook @8Gb 1333MHz RAM + a fent említett SSD).

    Na és végére a lényeg, amire már 2x céloztam: SSD-t, ha rendszermeghajtónak akarod használni, szerintem megéri venni. Akkor is kihasználod a sebességét, amikor épp talán nem is tudsz róla (pl. ha kevés RAM-od van, a lapozófájl kezelése gyorsabb). Viszont konkrétan az a típus, amit kinéztél, messze nem hozza azt a teljesítményt, amit az SSD-k általában hozni szoktak. Főleg épp az általad említett kisméretű fájl írás / olvasás sebessége a lassú (4K, ill. 4KQD32 -utóbbi talán a fontosabb). Először azt gondoltam, a konfigban, driver-ben, vagy a beállításokban van a hiba, de szétnézve google testvérrel hasonlóan gyenge eredményeket kaptam. Emlegettek firmware frissítést, de egyrészt nem tudom, orvosol-e valamit a lassúságon, másrészt a Samsung honlapján nem találtam (bár lehet, hogy a Dell-nél, az adott notebook frissítéseinél is meg kellene nézni).
    Általános célú, otthoni adattárnak -ha a rendszer nem arról fut- már nem feltétlenül éri meg SSD-t venni.
    Ezzel a mondattal nem tudtam mit kezdeni: De valójában nem igazán használnám ki az SSD-t sem (havi 2-3 nap használat (netezés, filmnézés), nyáron mondjuk a duplája). Ha úgy értetted, hogy magát a gépet annyiszor kapcsolod be, vagy nem rendszer lesz a meghajtón és kb. arra használnád, hogy havonta letölts rá és megnézz egy filmet, akkor szerintem a HDD is jó (és jóval olcsóbb) megoldás.

    De kérdezz rá a Milyen SSD-t vegyek? topikban is, hátha mondanak okosat is a fenti zagyvaság mellé...no meg végül ez inkább oda illő kérdés.
    (Szerk.: most látom, ott is rákérdeztél.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák