Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Poctar

    senior tag

    válasz Sir Pocok #267 üzenetére

    "A szavak a gondolkodás alapjai"
    Ezt én pont fordítva gondolom: A Gondolkodás a szavak alapjai. Szerintem szavak gondolatok nélkül nem léteznek, de gondolatok szavak nélkül igen. Ezért nem lehet a szó a gondolat alapja. Én úgy nevezném, hogy a gondolkodás létre hozta a szót, hogy "Önmagunk" jobban kifejezhesse magát.
    Itt látszik az egyén ;)

    Szerintem, mi magunk emberek is fejlődünk érzékelés terén. Ami azt jelenti, hogy megitélésünk is fejlődik.
    Azt, hogy "sose lesz olyan állapot amit minden egyén ugyanúgy ítél majd meg" nem tudhatjuk biztosan. Van rá esély, csak elég kicsi.

    A világot nem is biztos, hogy megfelelő szemszögből nézzük. Hisz úgy beszélünk róla, minta egy harmadik személy lenne vagyis E/3. Ez peddig lehetetlen. Ha így lenne, akkor mi nem a világban élnénk. Ezért mi magunk is a világ vagyunk. Persze vagyok én és a világ... Még is az Én-t a gondolkodás hozta létre. Az Énnek peddig jobb érzés, ha elválasztja magát az egységtől és magát egy külön egységnek látja, tartja.
    Úgy gondolom, hogy ha a világot megakarjuk ismerni, akkor két helyről indulhatunk ki. Az egyik a legbelsőbb pontunk, a másik peddig a legtávolabbi pont a világban. Mindkettő ki indulópont a másikhoz fog érni és így bezárul a kör, melyben meglátjuk az igazságot, igazat.

Új hozzászólás Aktív témák