Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz gbors #163337 üzenetére

    Panelkapcsolat (1981)

    Örülök, hogy felhívtad rá a figyelmet, meg is néztem nyomban. Tetszett. A hetvenes-nyolcvanas évek Magyarországát nagyon szeretem lesni, és a film rendezésileg, színészileg is rendben. Hiteles volt Koltai Róbert és Pogány Judit is. Pedig Pogány Juditot nem mindig kedvelem, itt is mutatja azt a hanglejtést, beszédstílust, amit nehezen, és/vagy nem mindig vesz be a gyomrom. De pl. az utolsó monológja, a sírós, az valami gyönyörűen drámai. És több szép pillanat van a filmben. Erős, megrázó, pedig nem vállal sokat. Egy házasság mindennapi problémái, és ez bőven elég drámai helyzetet produkál. A film tempójával nem volt bajom, eleve nem hosszú, persze azért a mester szokása szerint alkalmaz feleslegesen hosszú snitteket. De ezek számomra élvezetesek voltak, például a vállalati ünnepség. Dramaturgiailak semmi szükség nem volt rá, hogy Ambrus Kyri hakniszámát végigmutassa, meg azt is, hogy minden férfival táncol. De én nagyon élveztem ezt a részt is, a retró, a ruhák, a figurák, a környezet, szóval a hetvenes évek hangulata miatt is, úgyhogy nekem kellett bele. Ami felvethet kérdéseket, az az, hogy igazából a feleség szemszögéből látjuk a dolgokat. Az ő igazsága mutatkozik meg, a férj a szokásos férfikliséket hozza, sör, meccs, tévé előtt döglés, elvágyódás. Ez kicsit panelessé, közhelyessé teszi a látásmódot, de engem igazából nem zavart, csak észrevettem. Összességében nekem bejött. :)

    A Tarr Béla filmek közül láttad a Családi tűzfészek címűt? Ha nem, meg kell nézni! :K Majd később írok róla.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák