Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz paatrick #146257 üzenetére

    A régi "az" szerintem közelebb áll a könyvhöz, mint az új... nem mondom, hogy az új rossz lenne, de az egész történetvezetés teljesen más :K a könyvben szerintem baromi jól működött, hogy párhuzamosan haladtak mindkét idővonalon a végkifejlet és "az"-zal való összecsapás felé... plusz csomó jelenet nekem hiányzott az új moziból (1-1 órát elbírt volna mindkét rész)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • paatrick

    őstag

    válasz paatrick #146257 üzenetére

    Stephen King: Az / It (1990) - vagy ahogy az eredeti szinkronunk mondta, Stéfön King: Izé :DDD

    Na, ezzel konkrétan kínozni lehetett olyan szar volt :P közben meg imdb 6,8 micsodaaa??? Mit szívtak az értékelők?
    Imdb 2 részesnek írja, én olyan változatot néztem ami nem volt a felénél megszakítva, nem tudom hogy újra lett-e vágva de ez 3 óra szenvedés volt.
    Ja meg TV film, hát ez érződik is rajta, de még a Hallmark film színvonal alatt is bőven.

    A film felépítése már alapból rossz, kb 1 óra eltelik mire beindul egyáltalán a sztori, de addig is kb 3 percenként visszaemlékezés. A gyerekkori rész amúgy még egész jó, de a felnőttkori az kritikán aluli. És azt is folyamatosan megszakítják a 3 percenkénti visszaemlékezéssel, MÉG a film vége felé is. Érthetetlen.

    Szóval újra sikerült igazolni Einstein következtetését: "Az idő relatív", a percek óráknak érződtek annyira nem haladt semmi. Az abszolút mélypontot 2 óra után érjük el, utána 30 percnyi örökkévalóság, majd mikor végre elszánják magukat hogy valami történjen kb 15 perc alatt lezavarják a végét.

    Nem tudom érdemes-e a megvalósításról beszélni, nyilván a TV film már sejteti hogy az se lesz épp a legjobb. Pennywise nem félelmetes, pedig Tim Curry nagyon jól alakítja. A látványban visszaköszön a Ragyogás, de hát ugye azt is Stephen King írta.

    Úgy érzem ennek nagyon jót tett hogy pár éve hozzányúltak és újraforgatták. Először érzem azt hogy érdemes lenne megnézni az újat is, mert a sztoriból sokkal jobb filmet ki lehet hozni. Csak attól félek az újat teletolták jumpscare-rel.
    Na jó megnéztem az újak trailerét, kösz nem. Szeretnék még nyugodtan aludni életemben :P

    Következő filmmel jócskán ugrok az időben: Sikoly (1996).

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák