Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz paatrick #145716 üzenetére

    Ne már :D az első részben az anyuci a gyilkos, majd a másodiktól Jason kezd melózni... először csak zsákot kap a fejére, majd jön a hokimaszk... kedvenc slasherem: megy-aprít-jóvanazúgy... és 1-1 részen belül soha nem öl ugyanúgy 2szer :D ha zs-kategóriás slashert akarsz, akkor a gyilkos koboldot tudom még ajánlani: első részben Jennifer Anniston mutatkozott be

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Mik76

    senior tag

    válasz paatrick #145716 üzenetére

    12 db Péntek 13 film van.
    Még a második részt megnézem és elég lesz ebből is ennyi :U

    Nyuszi vagy McFly?
    :DDD

    http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

  • shotika

    őstag

    válasz paatrick #145716 üzenetére

    Azért azt érdemes tudnod, hogy ezek tinihorrorok. Egy picit más szemmel kell tekinteni rájuk.

    A Halloween és a Rémálom az Elm utcában első része, illetve a Sikoly filmek önnön jogukon harcolták ki a klasszikussá válásukat, bár ezekből talán leginkább a Halloween az, ami már szembetűnően megöregedett.
    Sajnos ezek folytatásai minőségileg igencsak hullámzóak, de egy kis utánjárást követően kiderülhet, hogy az adott korszakból nem véletlenül ezek a címek maradtak fenn, és váltak ikonikussá, mivel a konkurencia filmjei még ennyire sem tudtak működni. (ez nem vonatkozik a Sikolyra)
    A Péntek 13 filmek egy érdekes jelenség. Mivel már elspoilerezted az első részt, igen, ott Jason anyja volt a gyilkos, viszont Jason Voorhees karaktere csak a következő részekben vált azzá, amit ma sokan ismernek. Nem voltak jó filmek, de a gyilkos személye, és a kreatív gyilkolások kiemelték az átlagból, sőt, az általam talán legjobbnak tartott 6. részben kapja meg a természetfeletti erejét is.
    A Rémálom az Elm utcában életem legelső horrorfilmje volt kisgyerekként, hetekig nem tudtam aludni miatta. Rémálmaim voltak, míg végül a filmekhez hasonlóan nekem is szembe kellett szállnom Freddie Kruegerrel :D.
    Szerintem a mai napig parás, és hát a zenéje talán a legjobb a műfajból.
    Érzésre ez a sorozat a 3. részig szerintem egész jó volt, utána már zavaros, viszont Wes Craven a 90-es években még visszatért egy kvázi záróepizóddal, az Új rémálommal, na az egy érdekes film volt.
    Utána pedig megrendezte a Sikolyt, ami szerintem a slasher filmek csúcsa a mai napig - bár ehhez talán hozzájárul az is, hogy nagyjából tinikorom hajnalán jelent meg, ezért a hatása is egész más volt rám. Olyannyira imádtam a 3 részt, hogy 2011-ben is ott ültem a moziban amikor bemutatták a 4. epizódot.

    Ami még fasza volt a műfajból (bár nem mind slasher), az a Tudom mit tettél tavaly nyáron (97), a Rémségek könyve (98), a Texasi láncfűrészes gyilkos (2003), Végső állomás (2000 - bár én az összes részt imádom :D), a Faculty (98).
    Na meg a 2018-as Halloween folytatás.

    Valaki említette itt a 92-es Kampókezet, az nem igazán sorolható ezekhez, de egy kiváló horrorfilmnek tartom, az a fajta film, ami túlnő saját műfaján - várom is a folytatást.

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

  • paatrick

    őstag

    válasz paatrick #145716 üzenetére

    Péntek 13: 2. rész / Friday the 13th Part 2 (1981)

    Fffuuuuu a macskás jumpscare anyját, úgy beszartam, meg a végén is. Nem való ez nekem :DDD
    Vicces hogy 1 év telt a 2 film között mégis egy jó 5 perces visszaemlékezéssel kezdődik a film :F utána meg a buzi macska.
    Ez után se erőltették meg magukat a készítők, copy-paste 1. rész szinte minden. Még a vége is ugyanaz az eddig 5 másodperces gyilkos megint 10 percig kergetőzik az utolsó jelölttel.

    Így ez a rész kevésbé tetszett. Sokszor elég nyögvenyelősen haladt előre, pedig csak másfél óra az egész.

    Jöhet a Freddy.

    6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Új hozzászólás Aktív témák