Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    2001: Űrodüsszeia

    Erről a filmről bármit is írni nem könnyű dolog. Szombaton néztem meg, de még vasárnap is ezen kattogott az agyam. Azzal kezdeném, hogy '68-ban ez a film szerintem alapjaiban forgatta fel a sci-fi műfajt. Tényleg egy korszakalkotó mű. Értelmezni nem egyszerű. És valószínűleg tényleg mindenki másként is értelmezi.
    Elején a pár perc fekete képernyő, és a végén az "LSD trip utazás" szerintem picit hosszúra lett nyújtva. Ezen kívül semmiben nem tudnék belekötni. Kicsit bánom, hogy nem sokkal régebben láttam. De mindenképp az Interstellar előtt. Szenzációs film mindkettő. Én nem hasonlítanám őket össze mert az Űrodüsszeia az alapja szinte az összes sci-fi-nek, de leginkább az Interstellarnak. Mindkettőt nagyon élveztem, koruk kimagasló alkotásai, és ugyanakkor megosztó alkotásaik is.

    5/5

    Lenne pár kérdésem:

    -Aki olvasta az Űrodüsszeia könyveket azoktól kérdezném, hogy tényleg jobban segít a filmek megértésében?
    -A kapcsolat évét érdemes megnézni?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák