Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sospal

    csendes tag

    Nekem is epson S21-el van problémám. Az előző kérdéshez annyit tennék hozzá, hogy sajnos csak úgy hajlandó ez a gép nyomtatni, ha 4 szín benne van. Ha már egy kifogy nem nyomtat. Ha csak FF van benne színes nem, akkor sem és fordítva sem. Szinte minden iparágban ez van. Olcsó, egyszerű lehetőségek nincsenek, mert vhol így is úgy is fizetni kell. Esetünkben ugye olcsó a nyomtató, de a patron drága bele, de csak úgy használható, ha mind a 4 patron benne van, és azok egyfajták (utángyártott eredeti kombináció nem jó). A legolcsóbb megoldás, ha veszel hozzá 4 egyféle utángyártottat, az 2000 Ft. Esetleg 3 eredeti színest, az úgy már drágább (aproneten láttam 4000-ért a hármat).

    Az én kérdésem: enyémben is utángyártott patronok vannak, gyakorlatilag csak a Fekete fehéren nyomtatok, de tegnaptól nem nyomtat. Tinta van benne, mindegyik feltöltött, szöveget nyomtatok, nyomtatna is, beszedi a papírt, végigmegy a folyamat, de csak fehér lap jön ki. Egy fejtisztítást csináltam, de nem lett jobb. Van ötletek mit kellene csinálni? Vkinek volt hasonló gondja, baja?

  • sospal

    csendes tag

    válasz zka67 #2628 üzenetére

    Bár biztosan így van, azt nem igazán értem, hogy bekapcsoláskor miért pocsékolja a tintát. Azt hallani, hogy ilyenkor elindul a fej, mozog, vmit dolgozik a gép, amíg használható lesz, de akkor a kérdés az, ha használja a tintát, akkor az hová megy? Papír nincs benne, a belseje meg nem lesz tintás...

  • sospal

    csendes tag

    válasz zka67 #2636 üzenetére

    Az biztos, sőt az összes gyártóra igaz, hogy kurválkodik a tonerrel, festékhengerrel. Maga az alaptermék olcsó, de a fenntartása (dobcsere, eredet tintapatron, stb), meg már nem. Vagy ha egyszerűen elromlik, akkor meg nem is érdemes szervizeltetni, hisz pl ez az S21 is 10-14 ezer újonnan, s ehhez adnak ugye egy garnitúra új patront. A szerviz pedig biztos nem ezer Ft... Na mindegy, ki van ez találva.

    Beszáradt a fej? Az beszáradna az eredetitől is, nem? S azt hogyan tudnám megjavítani?

  • sospal

    csendes tag

    válasz zka67 #2638 üzenetére

    Ja bocs, nem néztem utána az s21 árának:-) Van már 10 alatt is. De ez nem változtat semmit az epson stratégián: olcsó gép, drágább fenntartás (eredetikkel tuti), de utángyártottal is gáz, ha beszárad.
    A tinta száradt be vagy a fej? Mert ha a tintapatron, akkor még lehetne használni egy új garnitúrával. Bár ez volt használva rendesen, legalábbis a fekete. A színesek elvileg nem, de most nyomtattam kínomban és a feketét nem használta, s a színesből keverte a szürkét. Azok pedig nem voltak használva, mert csak recepteket nyomtattak vele és a szövegre volt állítva. Ezért furcsa, hogy a színesekkel lehet nyomtatni, holott az nem lett használva...

    Elkövettem egy hibát, mert én is vettem egy sx115-öt, mondom fénymásolni, meg szkennelni jó lesz, meg néhány oldalt majd kinyomtatok. Ezek szerint jól meg fogom szívni...
    Én személy szerint legszívesebben egy régi 4L, 5L vagy 6L-t vennék, az biztos nyomtatna.
    Mondjuk nem kérdés, hogy jobb a HP, de én nem igazán akartam itthon nyomtatni az sx-el vele, inkább csak scannelés vagy másolás esetleg egy-két színes kép. De a drága nem megy patron nélkül, akkor a szkennelés nem működik. Fura egy találmány:-))

  • sospal

    csendes tag

    válasz zka67 #2638 üzenetére

    Ja bocs, nem néztem utána az s21 árának:-) Van már 10 alatt is. De ez nem változtat semmit az epson stratégián: olcsó gép, drágább fenntartás (eredetikkel tuti), de utángyártottal is gáz, ha beszárad.
    A tinta száradt be vagy a fej? Mert ha a tintapatron, akkor még lehetne használni egy új garnitúrával. Bár ez volt használva rendesen, legalábbis a fekete. A színesek elvileg nem, de most nyomtattam kínomban és a feketét nem használta, s a színesből keverte a szürkét. Azok pedig nem voltak használva, mert csak recepteket nyomtattak vele és a szövegre volt állítva. Ezért furcsa, hogy a színesekkel lehet nyomtatni, holott az nem lett használva...

    Elkövettem egy hibát, mert én is vettem egy sx115-öt, mondom fénymásolni, meg szkennelni jó lesz, meg néhány oldalt majd kinyomtatok. Ezek szerint jól meg fogom szívni...
    Én személy szerint legszívesebben egy régi 4L, 5L vagy 6L-t vennék, az biztos nyomtatna.
    Mondjuk nem kérdés, hogy jobb a HP, de én nem igazán akartam itthon nyomtatni az sx-el vele, inkább csak scannelés vagy másolás esetleg egy-két színes kép. De a drága nem megy patron nélkül, akkor a szkennelés nem működik. Fura egy találmány:-))

  • sospal

    csendes tag

    válasz zka67 #2643 üzenetére

    Ja nem, ezt a patront még használták pénteken, hétfőn meg már csak üres lapokat nyomtatott. Nem írta ki, hogy kifogyott, hanem vígan nyomtatott, csak épp téntát nem nyomott az édes a papírra. Persze ez még lehetne akár tényleg kifogyott patron is, de hát ha ilyen "profin" meg van alkotva a rendszer, hogy tudja mikor fogy ki (nem tudom honnan, számolja esetleg hogy nyomtatás volt), akkor elvileg előfordulhatna az is, hogy még nem érte el a kinyomtatott mennyiséget a számoló, de valójában már nincs benne tinta. Ám a franc se tudja, hogy működik ez. Lehet, hogy tényleg beszáradt a fej, azzal lehet csinálni vmit? Vagy csak a szervíz? Mert akkor kuka... Mondjuk az enyémbe is kell venni utángyártottat, lehet, hogy azzal majd kipróbálom. Bár nem etikus tényleg, ha így fingatják az embert, ez olyan mintha direkt úgy tennék össze a kocsit, hogy bizonyos esetekbe ne is tudj vele elindulni. Milyen szemétség ez? Arról nem is beszélve, hogy ha még vki itthon nem tud épp egy oldalt kinyomtatni az még hagyján, de ha munkához kell, esetleg várnak rá (nevezetesen ezt a nyomtatót egy rendelőben használták, van ott 50 beteg fejenként 2-3 recepttel), s nem tudsz 150 receptet kinyomtatni...

  • sospal

    csendes tag

    válasz Nagya21 #2646 üzenetére

    Mondjuk ez lenne a legjobb megoldás:-) Ha csak új tintát kellene venni... És nem kellene szétszedni darabokat. Amúgy a webaruhaz.hu-n vettem egy garnitúra utángyártott patront 2000-ért. A chipresetter is egy jó megoldásnak tűnik:-)

  • sospal

    csendes tag

    Csak a poén kedvéért leírnám, hogy az Epson milyen profi... Az s21-el kapott eredeti tonereket nem ismeri fel... Kiírja, hogy nem eredeti, utángyártott. Noha ez nem igaz. Előzőleg utángyártottak voltak benne, gondoltam visszateszem az eredetiket, amivel alig nyomtattunk. Az is jobb lett volna, ha kiírja, hogy üres (nyilván nem lehet az), esetleg beszárad, ok, de azt, hogy fel sem ismeri?

Új hozzászólás Aktív témák