Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oszkarfincs

    aktív tag

    Sziasztok,

    Vásároltam egy Yamaha erősítőt, amit hdmi kábellel kötöttem a PC-re (hang és kép is ezen megy ki). Az erősítőből szintén egy hdmi kábel viszi át a jelet egy tv-be. Eddig sima ügy.

    A probléma ott kezdődik, hogy egy monitor is van a PC-re kötve display porton. (mindkettő 1080p és tükrözéssel használom.) Az a gond, hogy amint bekapcsolom a tv-t, akkor a windows valamiért elveszi a képet a monitoromról is pár mp-re, és ilyenkor 3-4 alkalommal villan az kép. Ezután beáll rendesen, de ha kikapcsolom a tv-t, akkor megint elkezd villogni, sőt percekkel utána is néhányszor.

    Megfigyeltem, hogy egy-egy villanás alkalmával megváltozik a hangkimenet neve. Win lejátszó eszközökben felváltva jelenik meg a tv és az erősítő neve. Most amellett hogy idegesítő a random villantgatás, ilyenkor a hangkimenet is elállítja nekem.

    Mit csinálok rosszul? Amíg nem volt az erősítő a rendszerben, addig simán tudtam ki/be kapcsolni mindegyik megjelenítőt, nem voltak egymásra hatással.

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Új hozzászólás Aktív témák