Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz gyapo11 #55792 üzenetére

    Pontosan ezekről beszéltem én is. Nem "ég és föld" különbségek hanem apróságok úgymond. De azért pont olyan apróságok amik tudnak zavaróak lenni. Ez a moonlight például. Igen én is így csináltam a többi lámpánál, hogy lefogtam a kezemmel. Megoldható? Igen meg. Kényelmesebb ha nem kell markolászni, hanem tényleg monnlight-ba világít a lámpa? Igen kényelmesebb.

    Az akkuszint jelzésről amit írsz - ne haragudj - de baromság. Mégis ki a franc fogja fejben számolgatni, hogy melyik lámpát mikor és meddig és milyen fényerőn használtam a legutóbbi töltés óta és vajon azóta mennyit merült még meddig fog elmenni... ne vicceljünk már. Mikor kézbeveszem a lámpát tudni szeretném, hogy elinduljak e vele egy 2 órás éjjeli rollerezésre vagy sem. Erre pont jó ez a visszajelzés, mert egyértelművé teszi a kérdést, nem kell fejszámolgatnom, miközben a két gyerek szekál, hogy menjünk már. :) Nem a hátralévő percekre vagyok kíváncsi csak arra, hogy kb hogy áll az akku. Megjegyzem az ólcsó Eagleeye X1R is tudja ezt és nagyon hasznos dolog. Igazán nem rakétatudomány, olcsó lámpába is bele lehet rakni.

    Én senkit nem beszélnék rá, hogy ilyen drága lámpát vegyen ha nincs rá szüksége vagy nem kifejezetten ez az igénye. Nem is hirdetem, hogy ez hűűű de megéri és másban nem is kéne gondolkodni. Pont ellenkezőleg, ez egy réteg igény. Egy sima Convoy teljesen megfelelő szerintem is napi használatra. Nekem megérte megvenni mert van rá keret, nem számított az ára, szeretem használom és akarok is még ilyen lámpákat, de ez nem azt jelenti, hogy ezeket kellene ajánlgatni annak aki csak egy megfizethető jó lámpát akar. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz gyapo11 #55792 üzenetére

    Ebbe meg én fogok belekötni. ;)

    1., Nekem a kezemben volt már Convoy, Astrolux, BLF, Sofirn, stb lámpa, és persze drágábbak is. Nekem mindjárt pont ez tűnt fel, hogy a markolat mennyire csúszik egyes lámpáknál.

    2., Vízmélység- és ejtés- állóság. > Esetemben, nem tudom miért, potyognak a lámpák. Kicsúsznak valahogy a kezemből, még a kevésbé csúszósak is. Többször sikerült már megúsztatnom nem 1 lámpámat. A legrosszabb amikor a 100+ kg súlyommal vágódok a távcsőre, lámpára (nekem is fáj de a tárgy is meg tudja sínyleni).

    3., A hatásfok + fényáram, na ez az érdekes. Ne menjünk extrém helyzetbe, a realitások talaján maradva. Az Armytek Prime A2 PRO lámpám a 95 lm fokozaton 150 lm/W hatásfokra képes, és 2AA mellett 18650 -es akkuval is tudom üzemeltetni. 2AA -val, 9 órát bír, 18650 -essel 20 órát. Az XM-L2 ledes lámpák hatásfoka 120 lm/W, és jobb esetben tudnak 150 lm, 200 lm fényáramot. 18650 -es, 3500 mAh -ás akkuval, a 150 lm 10 órás üzemidőt jelent, a 200 lm pedig kevesebb mint 8 órát. Hasonló kapacitású akkuval 2x akkora üzemidőt jelent ez. Igaz, otthon nem számít, de ha az ember üdül, kirándul, távol otthontól dolgozik, erdőt jár, már igenis számít.

    4., Az akku visszajelzés esetében a TURBO fokozaton sárgát jelez, még több mint félig fel van töltve az akku. A 25 % jelzés arra jó, hogy jelzi, lassan töltőre kéne tenni, de kb még 1 nap mehetek vele dolgozni (órákat bír). ;)

    5., Nekem pl. a betegségemből kifolyólag, az azonnali holdfény fokozat, nagyon fontos. Nélküle rugdosom az ajtófélfát, szekrény / asztal sarkát, stb. Pláne idegen környezetben, sátortáborban, nagyon fontos. Azonnal kell. Nem várhatok több kapcsolási időt.

    6., A Prime (PRO) esetében: Holdfény A2 (0,15 lm; 2 m), C2 (0,15 lm; 2 lm, 6 lm), középső A2 (10 lm, 34 lm, 95 lm), C2 (35 lm, 180 lm, 420 lm), magas A2 (280 lm, 700 lm), C2 (950 lm, 1700 lm). Az A2 XPL és 7 cd/lm, a C2 XHP35 és 5 cd/lm. Azért, szerintem, meg lehet találni a megfelelő fokozatot. Van giroszkópos és kapcsolóval irányítható fokozatmentes lámpám is. Mágnes gyűrűset is próbáltam. Nem igazán éreztem szükségét ezeknek a fokozatmentes állításoknak. Ráadásul a fokozatmentes állítással nem tudom ellenőrizni, hogy mikor mekkora a lámpa energia igénye, fogyasztása.

    A vetítési képe a Convoy, Astrolux, BLF, stb lámpáknak is jó. Ezzel nem fogok senkivel sem összeveszni. Van pár érdekesség itt is, de most az nem idevaló, vagy mégis. A Convoy S2+ (XPL) 50 lm fokozat szórt fényének fényessége megegyezik a Fenix LD22 lámpám 30 lm fokozatának szórt fényének fényességével. És még érdekesebb, hogy a BLF A6 70 lm fokozatának a szórt fényének a fényessége, csak picit több (mérve láttam csak a különbséget). ;)

    Ahogyan más is előttem írta, az a pár pici dolog adja ki a különbséget, minek következtében NEKEM kellemesebb, jobb használni a kicsit drágább lámpákat. ;)

Új hozzászólás Aktív témák