Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz FBLLMAG #54019 üzenetére

    Egészen kellemes éjjelt hagytam magam mögött. A kaját, kenyeret, sonkát, szalonnát, palackozott vizet, otthagytam az erdőjáróknál. Megmutattak pár dolgot, mutattak pár érdekességet, mi mire használható, mire kell odafigyelni, és tapasztalatokat is gyűjtöttem. Pár dolog, esetleg, érdekes lehet számotokra is.

    Amivel nem találkoztam, azok a piaci termékek, lámpák. Inkább pénzt adnak ki a biztonság kedvéért.

    Amivel találkoztam (késeket, baltákat, kézi láncfűrészeket, stb. most kihagyom), főleg fejlámpák voltak. Akadt még zseblámpa, lámpás is. Érdekes, hány Pezl fejlámpával találkoztam, pedig :U . A gyengébbek csupán a közeli környezet bevilágítására voltak elegek. Az Artik Core (ez is volt :D ), szerintem, nem is rossz, erre mutatták, hogy táskában, sátorban való turkálásra a szórt fény elég, távolra is világít a magasabb fokozatokon, de 10 - 15 m távolságban az oldalirányú szórt fény nagyon elhalványodik (a 2 optika végett). Másik gyakori márka a Fenix volt. Ezt a 2 vetítési képet a Fenix HP25R, HL26R, érdekesebben, jobban oldotta meg, mint szórt fény, mint hatótáv tekintetében. Egyébként, külön lehet állítani a szórt fényt, és azt, hogy meddig világítson, több fokozatban. Valakinél volt Led Lenser MH8 -as is (nálam meg a LL MH5 volt a ZL H53w és az Armytek Tiara A1 PRO mellett). Eddig nem vettem észre, de megmutatták, hogy ezeknek a LL fejlámpáknak a szórt fénye (bár egyenletesnek tűnik), a közepén hidegebb fehér (magasabb K), majd a fénykör széle felé, folyamatosan, egyre melegebb fehér a fényű (kb 1500 K volt a különbség). A márkánál maradva, a LL ML6, 4 cm átmérőjével, roppant kompakt, és mivel a fényt, nem tejüvegen, hanem nagyon átlátszó vastag (kb PU üveg) -en keresztül világít. 10 m távolságban, gond nélkül lehet a fényénél bármit csinálni.

    Azokat a piros, zöld, kék fényeket is megmutatták mire valók.

    Mint írtam, érdekes volt az este. :K

Új hozzászólás Aktív témák