Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Kölcsön kenyér visszajár. :D

    Pár nap használat után nagyon megbarátkoztam az Armytek Elf C2-vel, tényleg remek lámpa. Sőt még korrigálnom is kell az elsődleges megállapításomat amit a fényére tettem, miszerint kültéren kevésbé használható mert nagyon szórt. Ezzel szemben legalább annyira használható kültéren mint egy Convoy S2+. Oké, nem thrower, nem visz el 100+ méterre, de kb 30 métert gyönyörűen bevilágít, sőt még picit tovább is.

    Szinte minden szempontból tökéletes edc lámpa, nem tudok mibe belekötni. Egyetlen egy "félelmem" van csak vele kapcsolatban, ez pedig az elektronika megbízhatósága. Bár nincs semmi okom elvileg aggódni miatta, azért ebben már elég bonyolult elektronika van és bizony a neten azért olvasni hibás Armytek lámpákról, igaz legtöbbször WIzard-okról, de lehet csak azért mert abból van a legtöbb, vagy nem tudom. Persze nyilván ha csak a fele igaz annak amit a gyártó állít, akkor ez egy örök élet +1 napig tartó lámpa lesz.

    Mindenesetre hozzám nőtt, nagyon jól és széleskörűen használható, egy thrower kivételével jóformán minden más lámpát helyettesít. A kezelését is már megtanultam, akik tervezték azok alaposan átgondolták, mert praktikusan van felépítve, minden fő funkció közvetlenül is elérhető (holdfény, turbó, normál fény), a ritkán használt rejtett képességekhez meg mind kétkezes mutatvány kell, nem tudod véletlenül villogóba rakni vagy ilyesmi. Apróságok ezek, de használat közben érezni, hogy mennyire a valós igényeknek megfelelően van kitalálva.

    Az eloxálás sokszori fejpántba berakás/kivétel és zsebben hordás után is sértetlen, eddig hozza amit ígér.

    A "rejtett" módokról egy összesítőt írtam magamnak, de hátha másnak is hasznos:

    Taktikai mód
    Bekapcsolás:
    1. Válasszuk ki a kívánt fényerőt
    2. Bekapcsolt lámpán nyomjuk le és tartsuk nyomva a gombot,
    3. Lenyomott gomb mellett lazítsuk meg a kupakot ¼ fordulattal, majd szorítsuk meg a kupakot
    4. Engedjük fel a gombot
    Kikapcsolás:
    1. Kikapcsolt állapotban lazítsuk meg ¼ fordulattal a kupakot
    2. Nyomjuk le a bekapcsoló gombot és engedjük is fel
    3. Szorítsuk meg a kupakot

    Időzítő
    Bekapcsolás:
    1. Kikapcsolt lámpánál hosszan nyomva tartani a gombot, amíg elkezd storboszkópszerűen villogni
    2. Elengedni a gombot, majd:
    a. 1 gyors gombnyomás: 2 perc
    b. 2 gyors gombnyomás: 5 perc
    c. 3 gyors gombnyomás: 10 perc
    3. A lámpa 1x, 2x, 3x villanással visszaigazolja a beállítást és kész

    Helyzetjelző
    Bekapcsolás:
    1. Kikapcsolt lámpánál ¼ fordulattal meglazítani a kupakot
    2. Benyomni és nyomva tartani a gombot
    3. Benyomva tartott gomb mellett megszorítani és egyből újra meglazítani a kupakot
    4. Elengedni a gombot
    5. Megszorítani a kupakot
    Kikapcsolás:
    1. Kikapcsolt lámpánál ¼ fordulattal meglazítani a kupakot
    2. Benyomni és nyomva tartani a gombot
    3. Benyomva tartott gomb mellett megszorítani és egyből újra meglazítani a kupakot
    4. Elengedni a gombot
    5. Megszorítani a kupakot

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák