Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz moma #25 üzenetére

    Szia, vásároltam egy ACGAM kétmotoros asztalt 3 hete a Geekbuyingtól, és ráraktam egy IKEA-s, 11 000 Ft-os tölgyfa színű - valójában gondolom laminált, ragasztott fűrészpor - 35 mm-es asztallapot. 3 hete használom durván, eléggé bevált. Nem leng, viszont a monitorok mozognak, mert a talpazatuk eléggé zselé, szóval a kövi körben jönnek a monitorállványok.

    Maga a váz atomstabil, maximum 180x80-as asztallapot tud fogadni, most egy 140x60-as volt rajta, mert ez volt a legolcsóbb, próbának teljesen jó. Az alkatrészek gyakorlatilag "szabvány" cuccok, szét lehet elemeire szedni az egészet. Ez az ACGAM ET225, kétmorotos, 1600 N-t tudnak emelni a motorok, de a gyári érték 125 kg, jó masszív a cucc, az összerakhatósága IKEA szintű. Három memóriahelye van, tud jelezni ha fel kell állnod, nagyon csendes, finoman mozog, eddig nem bántam meg hogy megvettem, megérte a 85K-t amibe került (ugyanez itthon 150-200K között mozog). Egyetlen apróság nem tetszik, a vezérlőmodul nem a memóriahelyeket világítja meg hátulról, hanem a gombok között, az elválasztócsíknál világít, így magát a feliratot nem látod, de ki lehet találni, hogy melyik-melyik.

    Egy biztos: SOKKAL olcsóbb kintről venni, mint itthonról. Egy dolgot kell még megoldani, a kábelek kellő elvezetését és elrejtését, de vannak az asztallapra alulról felfúrható elosztók, illetve kábeltartó rács, kb. 5000 Ft az Alzán.

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Jackal2

    senior tag

    válasz moma #25 üzenetére

    A Liftor azt ígérte, hogy lesz, csak december közepén, mikor írtam a chaten nekik, még nem volt. Ezek szerint betartották az ígéretüket :D

    Emlékeim szerint a budaörsi IKEA-ban nem volt IDASEN, vagy nem találtam meg, de mivel egy helyen voltak a cuccok, szerintem az első a valószínűbb.

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • rudulf71

    újonc

    válasz moma #28 üzenetére

    Sziasztok, voltam a Liftoros bemutatóteremben, ez egy közösségi iroda, nagyon kedves munkatársakkal. Megmutatta a LIftor Up-ot, ez egy nagyon instabil asztal, illetve a Liftor Visiont. Ez görgőkön van az irodában használva, így a legmagasabb állásban van kilengése. Nehéz megmondani, hogy mennyire stabil görgők nélkül. A Liftoros ember telefonon azt mondta, hogy stabilitásban a Liftor Expert egy ugrás a Visionhoz képest, miként az Up a Visionhoz képest. (ebben azért nem vagyok biztos)
    Megnéztem a BeActive állítható asztalait, ott az úgymond legjobb asztal jobban billeget, mint a Liftor Vision görgőkön. Azon tartókarokon volt a montor, engem zavart annak a mozgésa, ha rátámaszkodtam az asztalra. Egy sima talpas monitor és egy olcsó karostartó szerintem ugyanúgy mozog. Szerintem átlagos körülmények közt megfelelő egy Liftor Vidion, de ha tartót raksz rá, akkor kb olyan kategóriát érdemes venni, mint az Ergotronok. Itt egy összefoglaló az asztalokról, elég jó szempontokat ad és lengés alapján rangsorolják az asztalokat is (az ikeásat is)
    https://www.btod.com/blog/most-stable-standing-desks/

    [ Szerkesztve ]

  • mateus

    senior tag

    válasz moma #46 üzenetére

    Nekem egy 3.6cm vastag asztallap van, az azért elég stabil, ha megütöm az asztalt szándékosan akkor is csak egy minimális mozgás látszik a monitoron, nem tudom ez egy karos monitortartó állvánnyal milyen lenne, nekem a monitor a gyári talpán van.
    Egész nap gép elől dolgozom, szóval biztosan feltűnne ha instabil lenne a szerkezet. A le-fel mozgás során sem rázkódik semmi, annyira szépen hajtja a motor, de lehet sok múlik az asztallapon is, egy vékonyka 1.8cm papírtöltetes mellett pl. elképzelhető, hogy jobban mozogna miután rákönyökölök, lehet azon a gépelés is más lenne.

  • Jackal2

    senior tag

    válasz moma #46 üzenetére

    Ezt én írtam egy Rendelj Kínait cikkben, még valamikor januárban, azóta viszont eltelt fél év, szóval kiegészíteném pár gondolattal, mert gyűltek a tapasztalatok az ACGAM ET225 kapcsán. Egyrészt fél év alatt semmilyen problémát nem tapasztaltam a termékkel és a cikkben elhangzó megállapítások most is igazak. Azért néhány kiigazítást tennék hozzá, most, hogy van már alatta egy gyaloglópad is, meg három monitorom is van rajta, illetve a notim is egy emelőpadra került.

    Az egyik monitorom remeg csak a háromból, az is csak a legmagasabb állásban, így ezt betudhatjuk a monitorszár gyengeségének. Ez ráadásul egy álló módba fordítható modell, tehát nagyon magas a monitor nyaka, különben értelemszerűen nem tudnám állóba fordítani. Vagyis ez a jelenség egy hagyományos monitornál nem fog jelentkezni, mint ahogy a másik, fém lábas monitoromnál nem is jelentkezik.

    A három memóriahely nem is olyan sok, még egy embernek sem. Nekem a gyakorlatban ez vált be:
    1. ülő pozi
    2. álló pozi
    3. a széket betoló pozi, takarításhoz (a tegnapi napig, tehát fél éven át így használtam)
    +1 (amit az ACGAM már nem tud) az a magasság, amit akkor alkalmazok, amikor a gyaloglópad is bekerül alá, ugyanis ennek a magasságát is bele kell számolni az álló pozi magasságába. Emiatt a mai napon beáldoztam a 3. pozit és ez került a helyére.

    Aki akar alá gyaloglópadot, az mindenképpen nagyon masszív asztalt vegyen, mert valamennyi rezgés a kezeteken keresztül átkerül az asztallapra. akármilyen lassan is sétáltok.

    A vastagabb asztallap jobb. Nemcsak azért, mert kevésbé hajlik, hanem azért is, mert könnyebb belefúrni/hajtani az asztal csavarjait, illetve nyilván mivel nem hajlik annyira, kevésbé is rezeg.

    Ha lesz még plusz tapasztalatom (ezt a Xiaomi Walkingpad C2+elektromos asztal kombót egyelőre tesztelem csak), azt később szintén le fogom írni.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák