Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz axioma #887 üzenetére

    En is 6 evig dolgoztam transzformator allomasokban vedelmekkel, automatikakkal tudom hogy mukodik a HFKV. Azt perpill nem tudom, hogy most egyszerre mi az amennyit kotelezoen adniuk kell. Regebben 4x2 oras ido ablakok voltak szetszorva 24 orara, de lehet hogy mar finomitottak rajta.

    Pont az a gond, hogy te X idoben akarsz tolteni, de arra az idore nem kapsz vezerelt energiat. Ha most vezerelt toltes lenne, valakinek reggelre fullra lenne toltve az autoja, masnak meg mondjuk csak felig, negyedig, vagy epp sehogy. Az auto toltese nem szetszorhato 24 orara ugy, mint a hotarolos kalyhak, bojlerek. Azzal nem erek semmit, ha azt mondjak hogy en csak delutan 1 es 3 ora kozott tolthetek otthon, ha az autommal epp uton vagyok vagy al a ceg, bolt elott. Raadasul ma mar szerintem nincsenek is fix idoablakok, mert a vezerelt rendszer valoszinuleg resze lett a napi terhelesi menetrend tartasanak, ahol 15 perces idoszakban tartani kell az elore leadott prognozist.

    Ettol meg lehet hogy vezerelt lesz X ev mulva az otthoni toltes, de valami olyan garanciaval, hogy mondjuk este 6 es reggel 6 kozott garantaltan kapj mondjuk 2-3 ora toltest. Ez meg mindig kompromisszumos, szoval nem lehet tudni hogy fogadnak az emberek. Kicsit olyan mint hogy bizonyos toltofejek nem toltenek 100%-ra.

    Halozati frekvenciafuggo vezerles szerintem nem lesz a vegpontokon, max valami olyan mint egy frekvenciavedelem, ami ledob a halozatrol ha nagy baj van. Rendes vezerlesnek az egyidejuseg miatt nem jo, mert kb. egyszerre kapcsolna le sok toltot, majd egyszerre kapcsolna vissza sok toltot, ami nem csak rangatna az eromuveket, de valami vegtelen ciklusban masodpercenkent fel/le kapcsolna a toltest. Persze lehetne finomitani rajta, ha mondjuk a visszakapcsolas random ido utan tortenne, mondjuk 1-10 perc kozott. Amugy ki tudja, lehet meg ezzel is talalkozunk a jovoben.

    Mindezt megsporolna ha helyi akkura tarolnal es arrol toltenel. Minel nagyobb aranyban, annal jobb.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák