Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Tigerclaw #888 üzenetére

    Ez a lenyeg, hogy az hogy vezerelt az ma mar hfkv-nel se surun olyan keszulek ami csak jelre kapcsol, rkv-nal meg eleve alapvetoen menetrendi, es csak az azon feluli parancsok mennek le de az ritka (inkabb a menetrendmodositasok, a fogyasztasi gorbe tartasahoz csak ha valami mas kiesik van hogy bevetik). A "kotelezo adniuk" az a polgarok kenyelmet szolgalo - futes, hmv - miatt van a jelenlegi vezerelt szabalyokban, azt egy e-autos tarifa letesitese eseten kihagyhatnak, miert lenne kotelezo adniuk? [Amugy egybe 6 ora van az faj inkabb a szolgaltatonak, mert 2-3 ora utan a legtobb mar tele, megsem kezdheti kesobb...] A radios teruleteken (hfkv-s paramtablat csak mutatoba lattam) csak az esti kotelezo egyben blokkra mennek ra, de az is csak azert kotelezo mert hazaer a user, kell neki melegviz. (Az elmu jol beszivatta anno oket, "gratisz" napkozben orankent bekapcsol 5 percre, ujra felfut, aram megy, komfort nem valtozik... szoval azert van itt mindket oldalon fifika. Hfkv-nel lattunk - igaz mar nem Mo-on - olyat aki lekapcsolta az orat amikor a kikapcs jel jott naponta fix idoben, majd vissza, es vigan hasznalta az olcsot - igazabol csak vszinu hogy csinalta mert mi rkv-nak a log-jaban lattuk ezeket a kikapcsokat, es a hulyeje me'g be is jelentette hibara...)
    Ne ugy kezdj gondolkozni, hogy "ha ilyen lenne a tarifa". Nem lesz deli 1-3 kozti ablak mert akkor magas a napkozbeni fogyasztas is. Az ejszaka masodik felenek kihasznalasaval vannak a bajok... Szerintem inkabb 22-6 kozott 4-5 ora az realisabb, de ez most exhas, nem tudom a konkret terhelesi lecsenges idejet a tobbi vezereltrol. 4.5 ora sima konnektoron 10A az 50km toltes. Akinek nem eleg, kothet ra fali toltot.
    Az rkv-s bekapcsolas kotelezoen random eltolassal indul, azt hiszem 2 perc volt nalunk. Frekifuggo lehet hogy most lekapcsolasra van keszen, nem foglalkoztam sokat vele mert nem kerult be a tenyleges programokba, pont azert mert a vezerelt kotelezo idejeben - jogszabaly, nem technologia - miatt nem hasznalhattak, pedig a szolgaltatoknak jo lett volna.

Új hozzászólás Aktív témák