Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Semin #7942 üzenetére

    "Szerintem az a probléma, hogy befektetésként és nem használati tárgyként tekintesz ezekre az autókra."

    Mindkét oldalról szoktam nézni. Használati tárgy, de miért venne az ember olyan használati tárgyat, amivel sokkal többet bukhat, mint a másik hasonló használati tárggyal? Ha valakinek az a dilemmája, hogy 3-4M-ből kell autót vennie, de az egyiknél lényegesen nagyobb az esély a gazdasági totálkárra, akkor miért venné meg azt? És innentől létezik az akkuhaláltól való félelem problémája. A környezetemben többen jönnek ezzel, főleg a tágabb családban. Vennének ők, csakhát mi van, ha pont nála hal meg az akku? Annyiba kerülne a csere mint az autó. És akkor megveszi inkább a 8 éves Focus-t vagy hasonlót.

    Engem nem kell meggyőzni, én nem veszek ilyen öreg EV-t. De valid érv, ha objektíven nézzük. Egyelőre még kevés a tapasztalat, de nem is az a baj, hogy tönkremegy. A baj az, hogy egy ilyen idős autónak az értékét 1:1-ben elkérik önmagában csak az alkatrészért (beszerelés nélkül). Ezt senki nem fogja megkockáztatni. Vagy ha mégis, azt kb. az egyedi részvényvásárláshoz tudnám hasonlítani, ha már befektetésről van szó. Nem éppen életbiztosítás. :D

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák