Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • everest140

    tag

    válasz BaJaZo #500 üzenetére

    Reális, nagyon valósághű mechanikával football játékot csinálni nem éri meg a Konaminak. Még lassabbnak és jobban türelemjátéknak kellene lennie a játékmenetnek ahogy te is írtad.
    Viszont ha ilyen lenne, akkor a casual játékosok fél óra után megunnák és törölnék, mert unalmas nekik. Mostanában amúgy is a gyors, pörgős online játékok a divat, legyen minél színesebb, kapkodósabb és lehessen rá jó sok pénzt elkölteni, kb ennyi 1 mai online game.

    Mi itt páran vagyunk nagyon kis százalékban a játékosbázisból, akik valódi futball szimulátorral szeretnénk játszani, belőlünk nem élnének meg anyagilag.

    A Konaminak az kell hogy a legbotkezűbb emberke, aki lehet azt se tudja mi az a foci, ő is tudjon nyerni (ha nagyon béna, majd kapja a hátszelet). Így majd maradni fog és lesz kedve fizetni a coinért és nem törli le a játékot sértődötten, mert a játék rásegítésének hála nem hagyja a rendszer egymás után sokszor veszíteni.

    A sikerélmény megőrzéséért és a megsértődés elkerülése érdekében, nehogy megtörténhessen olyan hogy valaki mondjuk 10-szer kikap egymás után ezért beleszól a meccsbe a játék, de így meg nem olyan élvezetes az online rész.

    [ Szerkesztve ]

  • BaJaZo

    tag

    válasz everest140 #501 üzenetére

    Igen, ahogy irod: pénz, pénz és pénz...
    Persze nem várható el, hogy ingyen csináljanak egy tökéletes futball szmulátort, de valamiféle egyensúlyt azért meg kellene próbálni belevinni, mert ez igy a ló egyik oldala...
    A fiatalabb korosztály valóban csak a gyors, pörgő játékokat szereti, csak tudnám miért? A battle royaltól még a hajam is égnek áll :)

    [ Szerkesztve ]

  • TrueGooner

    aktív tag

    válasz BaJaZo #502 üzenetére

    Az eFootball pénzügyi megközelítése messze az egyik legjobban játékos-barát amit egy játékban kaphatunk. Vagy számodra mi lenne a kiegyensúlyozott? Attól nem esnek át a “túloldalra”, hogy minden héten kínálnak valamit. Senki sem kéri hogy vedd meg mindet…

    [ Szerkesztve ]

  • VinoRosso

    veterán

    Ugyanezeket látom én is, mióta a VB-s kihívások mennek még jobban csal mint eddig. Mostanában azt játssza, hogy minden szarért kiállít vagy tizenegyest fúj, ha az ellenfelemnek egy szinttel gyengébb csapata van. Elkésett belépő, vagy csak egy testtel való ütközés, olyan ami még nem, hogy sárga se, hanem le se kéne fújni, és egyből piros. Vicces, hogy eddig egyszer se állított ki, még a 22-ben se, most 2 hétvége alatt meg négyszer.

  • ROBREGGAE

    tag

    válasz VinoRosso #504 üzenetére

    Én csak a ligánál vettem észre jó pár hónappal ezelőtt már a faszságokat.

    Az eventnél annyira nem is érdekelne, mert akárhányszor próbálhatom, viszonylag hamar megvan az összes challenge.

    Ám a ligánál mikor egy vagy két buzi meccsen megy el a feljutás vagy bennmaradás... Mondanám, hogy hagyom a picsába a ligát és játszom más móddal, de nincs semmi basszus. Totál unalom az egész. Nem lehet azt csinálni, hogy hát akkor coopozok vagy offline master leaguezek.

    Én jobban örültem volna, ha fizetünk a játékért, normális offline tartalommal(master league), meg grafikai beállításokkal. Habár a legutolsó szempont megjegyzem a grafika, csak lenne normális a játékmenet.

    Eredetileg amúgyis az volt, hogy normális pes 2022 lesz továbbra is, csak valamelyik barom kitalálta ezt.

    Arra se képesek, ha már kitalálták ezt, hogy frissítsék a formákat vb alatt is. Minek azt... Nem kell itt semmit csinálni. A lényeg a 900-as meg 1500-as csomagok. Legyen ötödjére is Mbappénak lapja, mert nem volt elég idáig se...

    Az a baj, hogy szeretem a focit, és nincs alternatíva... A fifát soha többet, az UFL meg csak konzolra érkezik, kipróbálni se tudnám bármikor is fog megjelenni.

  • BaJaZo

    tag

    válasz TrueGooner #503 üzenetére

    A kiegyensúlyozottságról: ha már csal a program, akkor, ahogy már fentebb is irtam tegye ezt nehezen észrevehetően: rövid ideig történjen a csalás, szünet, aztán később újra be. Igy nem lenne annyi frusztrált játékos.
    Másrész egyensúlyt kellene találni a szimuláció és az arcade verzió között, mert ez a mostani sokkal közelebb van az utóbbihoz, mint a szimulációhoz.
    A tartalmi részével nekem nem lenne problémám, ahogy a fizetéssel se, tudniillik a játékon belüli fizetés részemről teljesen kizárt bármely játékban. Annak örélnék a legjobban, ha ezt betiltaná az EU. :)

    [ Szerkesztve ]

  • everest140

    tag

    válasz BaJaZo #506 üzenetére

    Fizetési résszel nekem sincs problémám, mert eddig még nem erőszakolja rám a játék szerencsére. Ingyenes fiókkal is tudok coint gyűjtögetni és pass-t venni. Ez így oké.
    Viszont ha mondjuk a csalásnál figyelembe veszi esetleg a rendszer, hogy ki mennyi pénzt fizetett és azoknál nagyobb a hátszél, na az viszont már nem férne bele.
    Ez egyébként nem kizárt, hogy a fizetősöknél jobban beleszól. Ingyeneseket meg nem engedi feljutni a játék div1-be ameddig nem hajlandóak fizetni. :D

  • BaJaZo

    tag

    válasz ROBREGGAE #505 üzenetére

    Az UFL miatt ne bánkódj, katasztrófa az egész... Fényévekre van az eFootballtól is. A labda fizika borzasztó. [link]
    A futballjáték lényege a labdakezelés kellene, hogy legyen, mint a valóságban. Erre a két ravasz( LT/RT) közül az egyik tökéletesen alkalmas lenne, mondhatni erre van kitalálva... Minél precizebben kezeli valaki a labdát annál eredményesebb lesz. Az UFL-ben gyakorlatilag a játékosok lábára ragad a labda...
    Egy kis segitség futballjáték programozóknak labda fizikához: [link]
    Nem értem, ha ez ennyire tudható, miért nem képesek megvalósitani?

  • everest140

    tag

    válasz BaJaZo #509 üzenetére

    Inkább úgy lenne logikus, hogy nehezebb a feljutás ingyenesen, esetleg jobban szemétkedik a játék olyanoknál.

  • ROBREGGAE

    tag

    Nem tudom hogy számolják mi a sok és mi a kevés, de én azért Nestáért elég sok pénzt beleraktam abban a 10 napban, amíg Epic Milan elérhető volt . Haverom is költött a játékra, mégis mindketten beszámoltunk egymásnak olyan szitukról, mint itt tárgyalunk.

    Az UFL-t én is néztem, hogy nem tűnik biztatónak, de egy esélyt adtam volna neki, ha pc-n is jött volna. Nálam a Konami kezdi ellőni az utolsó puskaporát is. Egy probléma van, hogy nincs más... Addig meg cseszhetem... Ha nem lenne efootball, az se lenne jó, mert csak fifázni tudna az ember, amihez meg nincs gusztusom.

  • VinoRosso

    veterán

    Szerintem sincs gond az árazással. F2P modell teljesen jó, egy fillért nem költöttem a játékra és szinte minden posztra a legjobbakat tudtam beszerezni. Egy sima Bayern és egy Premium Argentina packot is meg tudtam venni az ingyenes coinokból, csak spórolni kellett, ami nem volt nehéz mert amúgy a coinért vehető játékosok legtöbbször kukábavalók. Nominating contractokkal sokkal jobbakat lehet igazolni, csak játszani kell és nem is sokat. Én pl csak hétvégente tudok pár órát beleölni, hétköznap max SIM megy 1-2 órában mosogatás/takarítás melett míg az AI elleni kihívást megcsinálom.

    Egyedül ezzel a csalással van gond, azzal is nyár vége óta, előtte teljesen jó volt a játék. Nem mondom, hogy nem lehetett volna tovább csiszolgatni, de az előző problémákhoz képest csak apróságok voltak, a játékmechanika és a tartalom zöme rendben volt.

    Szerintem nem azzal a céllal csal, hogy aki fizet azt tolja, hanem inkább kompenzál, egyenlősít. Ha a két csapat vagy játékos szintje közt különbség van azt megpróbálja eltüntetni, hogy ne legyenek nagy zakók, mert akkor az alkalmi játékosok, akik a felhasználói bázis többségét adják otthagynák a játékot. Szóval arra megy, hogy minél többen és minél többet játszanak vele. Ezért van az, hogy ha valami kihívást kell teljesíteni akkor sokat szopat, mert nem akarja a játék, hogy 3 meccs alatt elintézd aztán többet meg se nyisd az adott kihivást.
    Most volt pl ez, hogy x gólt kellett rúgni 3 meccsen, az istenért nem bírtam gólt rúgni. 3 meccsen 5 kapuralövésből kaptam 4 gólt, huszonvalahány kapuralövésből meg nem tudtam berúgni egyet sem. Kapufát rúgtam vagy 5-6 db-ot, meg 3 méterről, középről üres kapura laposan betett labdából mellét, nem is egyet. Az ellenfél kapusa mindent védett, az enyém meg mintha nem is lett volna a kapuban. A harmadik meccsen úgy tudtam gólt rúgni, hogy az ellenfél is látta, hogy mi történik, megsajnált, és letette a kapussal a labdát és odavezette a csatáromhoz, hogy gólt rugasson velem.
    Másokon is láttam, hogy tisztában vannak vele, mikor nekem csal a játék, egyszerűen félreteszik a kontrollert és nem játszanak tovább, vagy kilépnek.

  • ProEvoFan

    nagyúr

    Érdeklődnék hogy van offline tartalom a játékban?
    Megjelenés körül mintha ígérték volna az offline bajnokságot.
    :F

  • ROBREGGAE

    tag

    válasz ProEvoFan #513 üzenetére

    Nincs semmi infó. Ezektől várhatja az ember, semennyire nem kommunikálnak a közösséggel. Viszont tudtommal 2023-ra ígérték én úgy emlékszem. Nyilván pontos dátumot ki tudja.. 23 esetleg 24, ha így haladnak.

    Jelenlegi játékmenet mellett ne is várd annyira a master leaguet szerintem, bár nem tudom mit értesz offline bajnokság alatt pontosan.

  • TrueGooner

    aktív tag

    válasz ProEvoFan #513 üzenetére

    Mi a helyzet, meg is untad a FIFA-t? :D Amúgy nincs semmi offline tartalom csak ami eddig is volt. A Master League pedig készülőben van, valamikor 2023 első felében fog megjelenni (a legutóbbi infók alapján).

    Csütörtökön viszont megint jön egy Update, nem tudni mi lesz benne, de ugrik egyet a verziószám is, talán a 2.3.0 érkezik.

    Ami meg a kommunikációt illeti, nekem sokkal jobb így, hogy 3 nappal frissítés előtt szólnak hogy lesz update, minthogy belengetnék hetekkel/hónapokkal előre aztàn koppanunk amikor nem olyan amit ígértek (mert nem tudják tartani a határidőt). Valószínűleg pont a saját kárukon tanulva nem jelentenek be semmit sem előre, csak amikor készen van.

    Én élvezem a játékot, szerintem messze a legszórakoztatóbb verzió. Kicsi, monoton, de maga a foci kezd nagyon a helyére rázódni.

  • ROBREGGAE

    tag

    válasz TrueGooner #515 üzenetére

    Ne haragudj, de ez baromira messzire áll a valóságtól. Ma volt időm játszani, sikerült div7-ig leesnem, annyira csalt úgy mond a játék.

    Az, hogy possession taktikában lehetetlen eredményesen játszani röhejes. Az, hogy nem reagál a játék a gomb lenyomásokra szintén direkt.

    Az, hogy a 97-es kék nyilas Romarióval nem tudok több helyzetből egy noname kapusnak betalálni 16-17 méterről szabadon, sem valóságos, messze áll a szimulációtól úgy vélem.

    Redditen is többen panaszkodnak, mennyire csal div2-ben már a játék.

    Most, hogy átálltam quick counterre valamennyivel javult a helyzet, érdekes mód labdaszerzésem is több lett. Valamiért most ez a meta úgy látom...

    Az a legjobb mikor a védők hátrafordulnak a helyzeteknél, meg össze vissza rohangálnak, a ping-pong effektust meg sem említem.

    Amikor a rendszer tolja a szekered és nyersz valóban egy rohadt élvezetes játék és királynak érzed magad. De amikor érthetetlen körülmények között kapok ki, hülyébbnél hülyébb gólokkal nem érzem semmivel sem jobbnak a fifánál.

    Ja és elfelejtettem a büntetőket a felsorolásból. Az még az a kategória amitől felrobbanok. Mikre fúj a játék. Sokszor hozzá se ér a másikhoz, vagy véletlen ráesik és már szabálytalanságnak érzékeli a játék.

    Ám mindezek mellett lehet én vagyok a béna és nem tudok játszani. Tudom, hogy semmit nem jelent, hogy pes6 óta tolom, de amikor régebben teljesen játszható volt és nem érzékeltem a kick-off védőkkel hosszú indításon kívül más csalást, ez most nekem néha túl sok.

    Sokáig azt gondoltam, biztos velem van a probléma, miért kritizálom. Erre több helyen is olvasom ugyanazokat a reakciókat, észrevételeket.

    Vagy lehet kellene egy edzőtárs, aki hót profi ebben a játékban és rávilágít a hibáimra. :D

    Az üzenetem végére meg mindenképp meg akartam jegyezni azt is, mikor valóban sokkal jobb játékosok is panaszkodnak, akik div1-ben vannak állandóan. Meg ott van a Bruno Fernandes kupa, ahol a gyereknek végig laggolt a második döntő meccsén a játék, na meg idétlen gólokat is kapott.

  • Zoolee1976

    aktív tag

    Vissza raktam a játékot az utolsó patch miatt!
    Az offline része egész jó,az ai "gondolkodik".
    Az online része miatt viszont újra letöröltem.
    U2100 kihivás és érdekes modon szinte mindenkinek 80 vagy90 plusszos játékosok futkosnak a kezdőben,nekem meg jó ha beenged pár 80 ast.
    Az online meccsek 80% át Franciák ellen kell játszani,akiknek minden bepattan,vissza pattan vagy egyáltalán mozdulnak a labdára.Az enyémek(Hollandok) Ripa,Klopp stb 100 csapatösszetartásnál (quick counter vagy out wide) mindenről lekésnek,mindenkiről lepattannak,vagy laggol olyat a gém hogy a lagg végén az ellen gólt rúg.A minta kb 30 meccsből van,ami azt jelenti reprezentatív!Track back a gólvonalig és egyszerűen még kipasszolni is alig lehet az ellent.
    Tulajdonképpen egy szar online játék,ami mellett egy szemét szar playerbase akik állandóan a meta taktikákat és tutorial videókat lesik,és ebben semmi nincs abból amit fair playnek vagy focinak nevezhetnénk.Viszont miért is csodálozom.Csak igazodnak a mostani trendekhez,és olyan személytelen csaló méltatlan az egész,mint amilyen pl a mostani "rendes" labdarúgás vagy bármely más a világban.Lehet nem is a játék lesz szarabb az évek során(PES) hanem az emberek akik vele jatszanak!?

    Zoolee

  • ROBREGGAE

    tag

    válasz Zoolee1976 #517 üzenetére

    Ez egy mobilgame, és semmi erőfeszítést nem érzek, hogy tennének a javításában.

    Nyilván alapvetően nem a külsőségesek a fontosak, régen sem az számított, de tényleg olyan, mint a hányás. Évek óta így van, 2022-őt írunk, de nem foglalkoznak vele. Az is lehet, csak mi európaiak vagyunk erre ennyire igényesek, és Ázsiában hozzá vannak szokva erre a játéktermi stílushoz...

    Ez eltörpülne amellett, ha a játékmenet következetes lenne. Miért van az, hogy bárkivel játszok, 4-5 meccsig az történik a pályán amit szeretnék. Tudok helyzeteket kialakítani, szerelni, a támadók útját keresztezni stb.

    Aztán van sorozatban újabb 4-5 meccs, amikor semmire nem reagál a hülye játékos. Nem lehet odalépni időben, leszerelni a csatárt, nem tudja a 100-as Mbappé átvenni a labdát, kiszaladok vele az oldalvonalnál.

    A kapus vagy nem véd ki semmit, vagy mindent ki fog. Nincs átmenet és a forma sem határozza meg miért szar vagy jó a hálóőr.

    Én nem gondolnám, hogy az emberek lennének szarabbak, van egy réteg, aki állandóan panaszkodik. Az lehet, hogy mindenki próbál alkalmazkodni a játékhoz, mivel csak úgy lehet eredményesnek lenni.

    Pont írtam a tegnapi hozzászólsában, hogy átálltam megint a quick counterre, mert possession taktikán nagyon sebezhetővé váltam védekezésben. Egyszerűen ebben a játékban se nagyon lehet lassan építkezni, a 21-ben vagy a 20-ban is simán ment a labdabirtoklós lassú építkezés és nyomás gyakorlás...

    Itt meg rohanni kell, futni, mint az őrült, ha gólt akarsz szerezni. Egyszer próbálj meg lelassítani, elveszik tőled a labdát simán, nem lehet megállni és gondolkodni nagyon.

    Szóval ebben is van "meta" amit próbál mindenki használni, mert így lehet gólokat szerezni, ez van.

    Bár szerintem ebben se volt teljesen így a kezdetektől, csak az utolsó néhány frissítés baszta el. Ez is annyira a fifát próbálja követni... Annyi, hogy ha működik a játék, akkor nincsenek 5-5-ös meccsek, mint a fifánál, hanem sok 0-0 vagy 1-1 is összejöhet.

    [ Szerkesztve ]

  • BaJaZo

    tag

    Az az igazság, hogy az utóbbi frissités óta sokkal jobb lett a véleményem. Egyébként is abból kell kiindulni, hogy ez egy "ingyenes " játék. Mindenki annyit invesztál bele 0 és a csillagos ég között amennyit akar és tud. Az persze kérdés, hogy a program ezt figyelembe veszi-e, mindenesetre bizonyitani nem lehet.
    Meg kell érteni, hogy a Konaminak a PES üzleti modell nem jött be. Pénzt akarnak keresni, ezt is el kell fogadni, majd kiderül, jól döntöttek-e?
    A mérkőzéseken voltak idegesitő dolgok ez tény. Az viszont, hogy a kapus mindent kivéd, a valóságban is előfordul, kérdés nem tolták-e túl az arányokat? Olyan is megesik időnként, hogy az egyik csapatnak 25 lövése van, a másiknak csak 3, mégis az utóbbi nyeri a mérkőzést. Itt is az arányokat kell jól belőni, mert ez ritkán fordul elő, az eFootballban viszont lényegesen többször.
    Néhány offline meccset játszottam a frissités óta, nagyon elégedett voltam a tapasztaltakkal, a passzsebességet picit növelték, ez igy már jobb, mint az utolsó PES volt. Lenne még finomitani való,a játékosok mozgás sebességét kicsit csökkenteni kellene, de látszik, hogy dolgoznak rajta és jó az irány.
    Végül az imént játszottam egy online meccset, én a francia, az ellenfél a horvát válogatottat irányitotta. Kb. 200 ponttal alacsonyabb volt a csapatom értéke, ennek ellenére Horvátország rosszabbul járt, mint pár napja a VB-n Argentina ellen: 5-0 lett a vége. Rúgtam mindenféle gólt: üres kapuig kipasszolttól a 30 méteres bomba gólig, utóbbit eddig hiányoltam, mert a kapusok ezeket a próbálkozásokat mindig védték idáig. Nem tapasztaltam semmit azokból az idegesitő problémákból amikről sok szó esett itt már. Igaz, csak egy online mérkőzésen vagyok túl, de most úgy godolom, hogy érdemes volt újra és újra próbát tenni a sok unistall után, mert ezzel már lehet játszani.

  • ROBREGGAE

    tag

    válasz BaJaZo #520 üzenetére

    Nem piszkálódásból írom, de előbb tolj le 50-100 meccset folyamatosan online. Majd utána írd le mit tapasztalsz.

    Mivel ahogy írtam már nem egyszer, a játék egyes esetekben működik, én is nyertem zsinórba 10-15 meccset, vagy ikszeltem kaptam ki akár igazságos találkozókon. Aztán meg sorozatban kapom az idétlenebbnél idétlenebb gólokat. Leginkább az efootball league-gel van probléma.

    Tegnap előtt belenéztem PESEPLIVE streamjébe, érdekes mód ott is hozzám hasonló véleményekkel álltak elő a chaten.

    Sokan már azt mondják leszarják a contenteket is, csak a gameplay lenne jobb.

    Én állandóan játszok vele, de ennek ellenére kritizálom és fogom is, ha tényleg rossz.

    Mivel focibuzi vagyok és szeretem az ilyen csapatépítős dolgokat nem tudom félretenni. A fifa meg még borzasztóbb, szóval nincs alternatívám.

  • VinoRosso

    veterán

    Ja inkább rosszabb lett megint. Nem tudom eldönteni, hogy valami új csalás miatt vagy mindenkinél ilyen (hiszen nem jelzi ki az ellenfél stamináját) de az eddig félidőben full zöld staminákból rendszeresen 3-5 játékosom piros úgy, hogy a formák normál vagy felette. Eddig narancssárga formánál ilyen 2-5 pontokat vont le a skillekből, most volt olyan, hogy 8-at is levont, aztán néztem tágra zárt szemekkel, hogy mitől fulladt ki a játékosom teljesen a 30. percben. Van három játékosom egy posztra, és abból kettő piros, a harmadik narancs forma, az is kifingik 30 perc után. Mellé maradt ugyanaz a csalás, így nem sok értelme van a játéknak.Meg is szaporodtak a kilépések, kb a meccsek 1/3-ában vagy én lépek ki vagy az ellenfél, és még az első félidőben. Ilyenkor 15-20 percnyi meccsidő után teljesen nyilvánvaló, hogy melyik fél fogja nyerni a meccset akármi történik, és nincs logikus oka a folytatásnak.

    SIM-ben is... eddig SIM-ben top playeren nyertem a meccsek 90%-át, ezért AI-val játszottam a az AI elleni kihívásokat. Most meg lehetetlen nyerni, legfeljebb döntetlen ugyanazokkal a beállításokkal, csapattal mindennel. Hogy ennek mi értelme? Még inkább elmegy a kedvem az egésztől hiába akar ráerőszakolni a játék a manuális irányításra. Még az ember elleni meccseket is szimulációval játszanám ha lehetne annyira elvették a kedvem ezek a csalások a játéktól. Egyedül a coin miatt játszom ezeket a kihívásokat, azt is csak addig fogom ameddig a spanyolokat meg tudom venni, aztán csak a ligát tolom, az még valamennyire játszható.

    Én nem tudom ki találta ki ezt a vonalat a Konaminál, de hogy a kezét lábát levágatnám és a játékfejlesztéstől örökre eltintanám az biztos... ezek semmiből nem tanulnak ez fogja jelenteni ennek a játéknak a végét.

  • BaJaZo

    tag

    válasz VinoRosso #522 üzenetére

    Hát, szerintem a manuális irányitás a sava-borsa az egész játéknak. Amennyiben ezt a részét nem szereted, akkor a Football Manager való neked. :)
    Ugyanakkor még mndig nagyon ping-pong jellege van az egésznek... Amig nem oldják meg, hogy az egyérintős passzok 70%-a az ellenfélhez kerüljön, és emiatt a labdakezelés a játék sarkalatos pontja legyen, addig ez csak arcade játék marad, pedig nem sok kellene, hogy szimuláció legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • VinoRosso

    veterán

    válasz BaJaZo #523 üzenetére

    Szeretem irányítani, csak a csalás teljesen tönkreteszi a játékélményt. Most pl kb tizedikre tudtam megcsinálni a 2100-as kihívást, a meccsek felén kiléptem, mert egytől-egyig 20-30 perc után 2 kapuralövésből 2 gólt kaptam mialatt ezen kívül momentuma nem volt az ellenfélnek, a másik felén meg végig vezettem aztán az utolsó 5 percben egyenlített vagy fordított az ellenfél. Nálam meg meccsenként 3 kapufa, meg 2 méterről üres kapura fölé fejelés, vagy szögletzászló...rohadt idegesítő.

    A játék technikai részével semmi gond nincs, Isten ments, hogy megint teletűzdeljék mesterséges technikai hibákkal, világklasszis játékosok tudjanak már normálisan labdát kezelni meg egyérintőzni kiszorongatott helyzetekben is. Ha amatőr csapattal akarsz játszani válassz 1* -os csapatot, meg rakd manualra a pass supportot, garantálom, hogy a passzaid 70%-a az ellenfélhez fog menni. :DD Hogy ez neked miért jó azt nem tudom, de ha erre vágysz megoldható.

  • BaJaZo

    tag

    válasz VinoRosso #524 üzenetére

    Nem érted amit mondtam... Nézd meg a TV-ben, a világklasszis játékosok is csak pár méterre tudják egyérintésből pontosan passzolni a labdát,de még ezt se mindig. Az ennél távolabbi passzokat szinte mindig lekezelik, már csak azért is, mivel minél távolabbra megy a passz, a sebessége is nagyobb lesz, ezt igy pontosan tovább passzolni egyérintéssel nagyon nehéz, hát még, ha pattog is a labda. Ne a program kezelje már a labdát! Ez az alapja a futballnak... Neked teszik, nekem nem az egyérintőzés - nem vagyunk egyformák. Majd számold a VB döntőn, átlagosan10 passzból hány volt egyérintős...

    [ Szerkesztve ]

  • VinoRosso

    veterán

    válasz BaJaZo #525 üzenetére

    Valóban nem?

    [link] [link]

    Ha nem abba az irányba áll a játékos mint amerre a passz megy akkor a PES-ben se pontos a passz, ha meg abba áll akkor miért ne menne az egyérintő? Nem nagykeresztlabdákról van szó, hanem max 10-20 méteres lapos passzokról. Sőt a videókban még pontosabb passzokat is láthatsz, látható, hogy klasszis játékosok oxival, háttal, lepörgetve, nyakatekert szituációkban is képesek pontos passzokra. A PES-ben ezek mind rossz helyre mennek.

    A labdakezelést pedig nem tudja a user végrehajtani, mert a user csak a játékos tömegközéppontjának mozgását koordinálja. Ahhoz, hogy a user hajtsa végre a labdakezelést külön a lábát kellene tudnia valahogy mozgatnia a labdát kezelő játékosnak. Ha valahogy meg is lehetne ezt valósítani olyan nehéz lenne irányítani, hogy senki nem játszana vele...

    A való életbeli futballt pedig egyébként nem csak ezért nem érdemes összemosni a PES-sel. Ha már a realitás hiányát kifogásolod kezdhetnéd azzal, ahogy a védekező csapat kergeti a labdát. Majd nézd meg a VB döntőn, hogy támadják-e folyamatos sprintben a védekező csapat játékosai a labdás játékost megállás nélkül, vagy az esetek zömében nem támadja senki, és van ideje kezelgetni a labdát. Mert az egyérintős passzokat többnyire az kényszeríti ki, hogy szűk a terület, ezért nincs idő babusgatni a labdát, mert 2 másodperc múlva labdavesztés a vége.

  • BaJaZo

    tag

    válasz VinoRosso #526 üzenetére

    Sok mindenben igazad van amit irsz, de az egy-két kiragadott példa nem mérvadó, ettől még összességében sokkal kevesebb az egyérintős passzok száma a valóságban.
    Az is igaz, hogy tökéletes szimulációt nem lehet csinálni, mert ahhoz szuperszámitógép kellene.
    Mindössze arra próbáltam utalni, hogy lehetne még finomitani egy kicsit, amivel közelebb lenne a valós futballhoz a játék, de persze igazi szimuláció soha nem lesz. Már csak azért sem, mivel 10 valós percbe kell sűriteni 90 perc virtuális eseményét.
    Tulajdonképpen már csak a játékosok mozgás sebességét tartom túlzottnak, ( az egyérintőzés mellett) én csökkenteném némileg, ha rajtam múlna.

  • BaJaZo

    tag

    válasz VinoRosso #526 üzenetére

    Majd nézzük meg 22-én a Man.City- Liverpool mérkőzést inkább. Mindkét csapat már az ellenfél tizenhatosánál keményen letámad, ennek ellenére nem hiszem, hogy a labdát birtokló csapat a saját tizenhatosánál egyérintőzni fog, az igen kockázatos lenne...

    [ Szerkesztve ]

  • BaJaZo

    tag

    válasz VinoRosso #526 üzenetére

    A valóságban csak akkor alkalmazzák többnyire az egyérintéses passzt, ha rá vannak kényszeritve: kevés az idő és a hely. Egyébként nem, mert kockázatos, nagy százalékban pontatlan lenne.
    Az eFootballban viszont sokaknak játékának az egyérintőzés az alapja, mivel kockázat nélkül megtehetik, a passzok többsége igy is pontos lesz. Nagy különbség. Simán megoldható lenne, hogy itt is pontatlan legyen, nem kellene hozzá szuperszámitógép.
    Csak hát a mobil... Ezért lett az egész koncepció kitalálva.

    [ Szerkesztve ]

  • VinoRosso

    veterán

    A PES-ben is ugyanez igaz: azért megy az egyétintő, mert ha nem passzolod tovább a labdát 1-2 másodperc alatt akkor elveszted. Ennek az oka az irreális mértékű presszing, amit említettem, hogy megállás nélkül sprintben lehet támadni a labdát. A való életben ilyet 5 percig nem tudna egy csapat fenntartani, nemhogy egy félidőn keresztül. Egyszerűen nem bírnák tüdővel. Azok a csapatok amik magas presszinggel játszanak a valóságban is nagyon rövid ideig alkalmazzák. Guardiola féle Barcánál volt az a szabály, hogy ha 8 másodperc alatt nem tudták visszaszerezni a labdát az ellenfél térfelén akkor akkor abbahagyták a presszinget, megakasztották a labdakihozatalt és/vagy visszazártak. De főszabályként leginkább nem adták el, egy-két érintős háromszögejátékkal 3:1-eket alakítottak ki, 3:2-nél amint az ellenfél elkezdte kiegyenlíteni a létszámot eltették a szomszédos zónába ahol megint 3:1-eztek. Az egyérintő azért kellett, hogy a laba gyorsan elhagyja a zónát és az ellenfélnek ne legyen ideje visszaszerezni.
    A 16-os előterétől meg bármilyen taktikánál alap az 1-2 érintő, akkor is ha a legdirektebb focit játssza a csapat, csak azok legfeljebb meg se próbálnak kombinatív játékot, hanem egy érintés után lőnek.

    Egyébként van olyan játék amiben egyszerre jelen van ez a fajta irreális presszing és a totojázós labdakezelés: PES 2014. Szerezd be az első kiadást az ilyen. Szerintem az egyik legrosszabb valaha kiadott verzió, egy birkózás az egész, nem lehet benne még normális labdakihozatalt se csinálni, mert folyamatosan egymástól birtokolják el a csapatok a labdát. Könnyű megszerezni, átvenni és tovább passzolni meg a lassúság miatt baromi nehéz. Az volt az az év amikor hosszú hónapokig több játékos volt az előző verzión, mint az újonnan kiadotton. De neked lehet tetszeni fog.

  • BaJaZo

    tag

    válasz VinoRosso #530 üzenetére

    Amennyiben irreális benne a presszing, akkor nem tetszik :)
    Elvileg, ha jól tudom, az eFootball-ban fáradnak a játékosok. Akkor,hogy az ördögbe tudnak állandóan presszingelni elejétől a végéig. Az lenne a megoldás, ahogy irod is, hogy egy idő után elkészülnének az erejükkel és kénytelen lenne az illető más taktikát alkalmazni.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz BaJaZo #531 üzenetére

    Úgy tudnak, hogy nem 'jól' modellezi a fáradtságot a játék. Az ember nem tud ilyen tempóban ilyen intenzíven futni, még rövid távon se. A legjobb sprinterek is csak pár másodpercig tudják fenntartani a csúcssebességüket. Bolt volt az aki egy kicsit tovább bírta. Bár 50-60 méteren voltak nála gyorsabbak, ők utána kifulladtak míg Bolt nem, és a maradék 40 méteren megelőzte a többit, ezért tudott a legjobb lenni.

    A PES-ben ilyen nincs, ha zöld egy játékos staminája akkor egyenletes sebességgel tudsz vele futni bármeddig. A stamina csík nem olyan mint a valóságban, hogy futsz 100 métert aztán lemerül és várni kell 2-3 percet míg újra töltődik a szervezet és ugyanolyan intenzíven tudod futni azt a 100 métert. Ezek a játékosok olyanok mint a robotok, amíg van a tankban addig maxon pörögnek, aztán ha kiürült akkor meg végig a minimumot tudják csak, nem töltődnek újra ( félideji pihenőt leszámítva).

    De lehet, ha olyan lenne a fárdatság modell, mint a valóságban akkor meg azért nyavalyognának a felhasználók, hogy nem lehet elvenni a labdát az ellenféltől. Hiszen gondolj bele a valódi futballban akár hosszú periódusokig tudja tartani egy csapat a labdát, itt meg 10 perc egy meccs, ebbe kell belesűríteni a 90-et...

  • BaJaZo

    tag

    válasz VinoRosso #532 üzenetére

    Igen, valamilyen szinten fel kell gyorsitani a játékot, kérdés, ez az ideális arány, vagy lehetne még javitani rajta. Mivel folyamatosan javul a játék, remélem ez is változik majd még, csak félő, hogy a mobilok miatt nem akarják túlságosan finomhangolni.

  • Gabeszfoci89

    aktív tag

    válasz BaJaZo #533 üzenetére

    Sziasztok xboxon játszik valaki akinek lenne kedve néha meccsezni?én div1 be vagyok most 120-140közt a ranglistán.ha valakinek van kedve edzőmeccseket nyomni írjon nyugodtan.
    Amugy én a szar fifát cseréltem le erre ottis elite div voltam de undorító az egész ami ott megy..szerintem ez sokkal játszhatóbb nincs annyira szétcsalva és könnyen hozzá lehet jutni jó playerekhez pénz nélkül is simán.

    Mgplayz89

  • Edgar2621

    őstag

    Hosszú idő után eszembe jutott, hogy benézek ide, de látom hogy a játék üressége annyira fejbe kólintott mindenkit, hogy 2 hónapja egy írás sem született. Szomorú, nem tudom mi lesz ezzel az efootball-lal, de lassan már elengedem én is teljesen, most már ahhoz a heti pár meccshez sincs sok kedvem, pedig a játék alapvetően nem rossz (mondjuk jónak sem mondanám).

    XO: Gollami26

  • TrueGooner

    aktív tag

    válasz Edgar2621 #535 üzenetére

    Én nyomom folyamatosan a játékot, és a fórumra is naponta rápillantok, de semmi aktivitás az igaz. :D Pedig azért taktikáról lehetne beszélgetni bőven, 1-1 játékos kicserélése önmagában tudja borítani a megszokott játékot.

    A játékmenet nekem nagyon tetszik. Nyilván vannak hibái, melyik játéknak nincsenek?… De a tempó, a mozdulatok, a játék irányíthatósága szerintem frissítésről-frissítésre jobb. Már várom a csütörtököt, hogyan és milyen irányba fog változni, remélhetőleg tovább javulni.

    Teljesen jó ez a játék, Eventeken kívül lehet tolni az eFootball Ligát. Igazából az se hiányzik, hogy befejezhetetlen event sorozatok legyenek, aminek sosem ér az ember a végére, csak ha fel sem áll a gép elől. :)

    Egy Co-op jól jönne, egy Crossplay és Crossprogress támogatás. Ezenkívül lassan várnám a grafikai fejlesztéseket, és az időjárás/napszak is lehetne változatosabb. Jöhetnének a taktikai fejlesztések is, hogy mélyebben személyre lehessen szabni a csapat játékát. Lassan itt lenne az ilyen irányú tartalmi frissítések ideje. De valahol még mindig futnak maguk után, mert tuti nem ott tartanak ahol tartani szeretnének. Én nem féltem a játék jövőjét. Messze élvezetesebb focit lehet játszani mint a Fifába.

    [ Szerkesztve ]

  • ROBREGGAE

    tag

    válasz TrueGooner #536 üzenetére

    Most én is elvagyok vele. Folyamatosan tolom. Megtaláltam a taktikámat, meg a jolly-joker játékosokat. Költöttem jó sok pénzt a 3 hollandért, mert ugye kedvenc Milan játékosaim egyikei. Ők most így elég sokat dobnak a csapatjátékomon, szóval amúgy nem bánom.

    Az, hogy a játék néha nem enged játszani, néha meg sorba verek mindenkit, továbbra is fennáll. Viszont próbálom leszarni, kicsit lazábban kezelni. Nem ad annyi rewardsot, hogy annyira érdekeljen sikerül-e div1-be jutnom.

    Persze nyilván a játéknak így is rengeteg hibája van, ami továbbra is idegesít. Pl. múltkor is felbaszott elég keményen, s nem is játszottam vele 2 napig, hogy lehiggadjak.

    Lassan lejárnak a játékosaim szerződései, mert eltelik egy teljes év a játék kiadása óta, s semmi nagyobb szabású változás nem történt. Ez kicsit röhejes, de az tény, hogy inkább ez, mint a fifa.

  • TrueGooner

    aktív tag

    válasz ROBREGGAE #537 üzenetére

    Nagyszabású változás a játékmenetben történt. Nem tudnék játszani a régi verziókkal. Viszont minden más a régi, ez tény.

  • VinoRosso

    veterán

    Én is szoktam vele játszani hétvégente de szerintem nagyon rossz lett. Olyan szinten csal mindenhol amilyen szinten még soha. Ahogy nézegettem a steam fórumot mindenki erre panaszkodik és sokan abba is hagyták a játékot emiatt. Olyan dolgokat tapasztaltam, hogy elképesztő, online játék közben elvesztettem az irányítást a játék felett, mintha valaki meghekkelte volna a szervert, mert amit nyomtam teljesen mást csinált, aztán elengedtem a kontrollert, és magától hátrapasszolta védőm a kapushoz a játék a labdát, majd a kapus odapasszolta az ellenfél csatárának és simán besétált vele a kapuba. Az agyam majdnem felrobbant. Nem tudtam, hogy ez valami bug, csalás vagy mi aztán még megtörtént 2-3x más meccseken is. Azonnal ki is léptem.

    Volt valami AI challenge ahol 9 000 pontot kellett elérni a main rewardhoz és 10 000-ért adott még valami bónuszt, képtelen voltam meccset nyerni SIM-mel top player AI ellen úgy, hogy posztonként 5-10 ratinggel jobb csapatom volt, és csak jó formában lévő játékosokat játszattam. Egy meccset nem nyertem mindig 1 góllal kikaptam. Szépen elkezdtem visszavenni a nehézségi fokot egészen amatőrig és még ott is csak kikaptam baszki :C Aztán gondoltam akkor inkább felteszem legendre mert az több pontot ad a vereségért, meg kicseréltem a játékosokat olyanokra akik gyengébbek és mehet még rájuk XP és ugyanúgy 1 gólokkal kaptam ki egész addig amig már csak egy meccs kellett a main rewardhoz azt persze megnyertem 4-1-re gagyi csapattal :N Nevetséges :DDD
    Azóta csak Legenden tolom a SIM-et, az első meccset rendszerint behúzza tök mindegy, hogy milyen csapattal játszom, a többi meg vereség...

  • TrueGooner

    aktív tag

    válasz VinoRosso #539 üzenetére

    Egészen elképesztő dolgokat írsz, amik a hihetetlen határát súrolják. Amit az első bekezdésedben írtál, az szó szerint hihetetlen, soha nem találkoztam ilyesmivel, és soha nem is olvastam ilyesmit, pedig olvasgattam Redditet is (egészen máig, ma leiratkoztam mert mindenki csak hisztizik). Vagy csalt ellened valaki, vagy ez nem történt meg. Ne haragudj, nem akarom megkérdőjelezni a szavahihetőséged, de ezt amíg nem fogom a saját káromon megtapasztalni, addig ezt nem fogom elhinni, hogy magától mozog a játékosod, magától passzol, és még egy gól is összehoz saját magának, csak azért mert "fut a script" hogy kikapj. Találkoztam mindig ellenfél elé pattanó labdával, találkoztam bénázó védővel, vagy plusz egy felesleges érintéssel a kapusom részéről amiből gól lett, de saját magát irányító játékosokkal még nem, pedig itt vagyok a legeleje óta. :D

    A SIM részét pedig nem éri meg erőltetni. Mindegy milyen nehézségi fokra állítod, ha szimulálod a saját csapatod is azon a szinten fog játszani. Ennek ellenére tényleg feltűnően sok az X ha szimulálsz, lehet bármekkora differencia a két csapat között.

    Ami a mai frissítést illeti, egyelőre nem vagyok megbékélve vele. Gyorsabb lett, gyorsabban forognak a játékosok is (ez pozitív), gyorsabbak a passzok, minden gyorsult sajnos. Szerintem most átestünk kicsit a mérleg túloldalára, még szokni kell. A várt grafikai frissítések ma sem érkeztek meg, lassan őröl a KONAMI malma, de nagyon.. :(

    Mindenesetre messze nem annyira rossz ez a játék mint amilyennek sokan állítják, de úgy érzem, ha kiadnának egy tényleg jó Master League-t, a hisztiző tömeg legalább fele elhallgatna végre.

  • BaJaZo

    tag

    válasz TrueGooner #540 üzenetére

    Csak fogom a fejem azóta amit a frissitésről irtál. Tovább gyorsultak a játékosok és a passzsebesség??? Éppenhogy lassitani kellett volna, már előtte is inkább hasonlitott jéghokira, mint futballra... Gyakorlatilag csak egyérintőzve lehetett játszani, mint már régebben is irtam.
    Na, mindegy, én ezt már hetekkel ezelőtt elengedtem, 2649-ig fejlesztettem a csapatom, aztán egyszer csak eluntam az egészet. Ez egy idegesitő, unalmas játék, nem véletlenül olyan a megitélése a Steam-en amilyen. Ami alapjaiban el van rontva, azt már nem lehet toldozgatással,foltozgatással helyrehozni.
    Én azt nem értem, hogyan termel ez rengeteg pénzt a Konaminak? Ahogy már Te is irtad régebben, könnyedén, pár hét alatt nagyon erős csapatot lehet épiteni pénz nélkül is.
    Szóval meguntam, most jobb hijján, SP Football Life 2023-at tolom, igaz ez is sok sebtől vérzik, de még mindig sokkal jobb a játékmenete, mint az eFootballnak. Ebben is sokat csal a program, sokat egyértelműen a PES-ből exportálták az eFootballba.
    Értem én a programozók inditékát, a cél az lehet, hogy senki ne válhasson verhetetlen játákossá. Ugyanakkor a valós futballban sem verhetetlen egyik csapat sem, pedig a labdát nem valamiféle algoritmus vezérli, eFootballban is pattoghatna össze-vissza a fizika törvénye szerint, attól még nem lenne senki verhetetlen, sőt, éppen a labda kiszámithatatlansága a futball varázsa. Biztos vagyok benne, hogy meg tudnák csinálni, mégsem teszik...
    Azzal is tisztában vagyok, hogy a többségnek a csapatépités, a kártyázás a lényeg, a valósághű fizika kevésbé. Nekem meg ez a legfontosabb...
    Összességében, hosszabb távon nem hiszem, hogy a Konami megtalálja a számitását ezzel az elsősorban mobilra (grafika!) fejlesztett játékkal, úgyhogy arra számitok, előbb-utóbb elfogják engedni az egészet.
    Friss hir: az EA csak a Premier League jogokért 500 millió dollárt fizet a következő hat évre.
    Óriási pénzekről van itt szó, amit még az EA se tud kitermelni, ezért is szakitottak a FIFA-val.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz TrueGooner #540 üzenetére

    Na akkor gondolj bele mennyire forrt fel az agyvizem mikor ezek történtek. Először azt hittem valami network lag és delayelt az input, mert amikor észleltem, hogy nem az történik amit nyomok akkor reflex szerűen elkezdtem nyomogatni a passz gombot, hogy vegye már be, de mikor másodszor megtörtént akkor kapcsoltam és nem nyomtam semmit. A játék ennek ellenére ugyanúgy folyt tovább, mintha SIM-re váltott volna át a játék. Így utólag már nem gondolom hálózati lagnak, mert olyankor a játék is laggol, viszont itt ilyesmi nem volt.

    Nézz körül a steam-en vagy pl. youtube-on, hogy mennyire megszaporodtak idén a script miatti panaszok. Pár videó amit hirtelen találtam:

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    A SIMnél meg korábban számított a nehézségi szint. Ha könnyebb fokozaton játszottál kevesebb pontot adott. Én Top Playeren farmoltam rendszerint 2 győzelem 1 vereséggel, 3 meccs elég volt a 3000 ponthoz. Mióta kijött a játék nem kellett átállítanom a nehézségi szintet. Most meg tökmindegy milyen szintet választ az ember ugyanolyan. De akkor innentől mi értlme a különböző pontszorzóknak amik a nehézségi szintekhez vannak állítva? Sőt tovább megyek mi értelme a player ratingnek? Ha 60-as játékosok ellen is kikapsz a 90+-osokkal mert előre el van döntve, hogy le kell játszanod 5-6 meccset a rewardért, és nem húzhatod be 3 meccs alatt akármit csinálsz?

    [ Szerkesztve ]

  • Zoolee1976

    aktív tag

    Már jó ideje észrevettem hogy ha rákoncentrálok a meccsekre tuti egy góllal nyerek ami természetesen valami lehetetlen szar.Dominálom a meccseket nagyrészt, lövések is vannak dögivel, beívelések oldalról,de az a fránya 97 "befejező képességű csatárom meg bármilyen irányt is huzok csak középre és vagy a.kapus kezébe lövi fejeli a labdákat.Az ellen még egyszer tudja leszerelni mondjuk a.dmf em és utána mindenki vörös szőnyeget gurít a csapatomból neki és avval az egy kapura lövéssel nyeri a meccset.Stat alapján 60/40 labdabirtoklás és kb átlagban 12 kapura lövés amiből 9 véd a kapusa a többi meg vagy mellé vagy kapufa.Védekezni meg már úgy védekezem hogy nem nyúlok kontrollerhez,aztán mikor szerelt a csapat automatikusan akkor újra atveszem az irányítást!Az embernek sok ráhatása nem igazán van a meccsekre, csak max minden harmadikra!Az meg hogy egy 1700 legszarabb csapattal és kb 68as összetartással ugyanezt a teljesítményt tudom hozni amit a Klopp 100 összetartás plusz legendák stb,az teszi a mostani gameplayt a leg röhejesebbé!!! Remélem valaki végre meglátja a piaci rést és készít végre egy igazi foci szimulátort,mert amit a coinami meg a fifa csinál az vérforraló okádék lehúzás.De ha ez is jó a népnek akkor miért is várnánk fejlődést...

    Zoolee

  • TrueGooner

    aktív tag

    Úgy látom erről a fórumról is “leiratkozom”… :)) Több mint nevetséges amiket mondtok/műveltek. Tudom, Én annak a szűk körnek vagyok a tagja akik szeretik ezt a játékot és nem látnak mindenbe egyből scriptet. VinoRosso, amiket linkeltél, olyan gólokra kb 30 meccsenként kerül sor. És nem scriptnek, hanem bugnak hívjuk, ami MINDEN játékban van.
    Nem azt mondom hogy le kell nyelni mindent, de el kellene fogadnotok hogy ezek kódsorok, nem a valóság. Senki sem fog tudni hibátlan játékot csinálni soha, de hogy Én személy szerint nem találkozom az általatok emlegetett hibák 95%-val az biztos… Szóval nem tudom hova tenni ezt az egészet, viszont baromi fárasztó, hogyha 2 havonta beindul kicsit a fórum akkor rinyálni jár ide mindenki.

    Bocs a rantért, folytassatok nyugodtan, de szerintem inkább tegyétek le ezt a játékot ha annyira szar, és Football Lifeozzatok, az olyan mint a PES21.

    :R

  • VinoRosso

    veterán

    válasz TrueGooner #544 üzenetére

    Nálam minden meccsen vannak ilyenek, nem is egy. Nyilván ez is bug. Csak azt nem tudom miért nem tudják 1 éve kijavítani? Talán mert nem bug, hanem feature. ;)

    Sajnálom, hogy sérti az önérzeted az, hogy szar a játék. Hidd el nem rinyálna ennyi ember, ha jó lenne..Láttál ilyet úgy 2016-17 tájékán? Nem a közönség változott, hanem a játék.

  • TrueGooner

    aktív tag

    válasz VinoRosso #545 üzenetére

    Nem az önérzetemet sérti. Nem sérti semmimet, egyszerűen csak fárasztó. A játékot folyamatosan javítják. 1 éve ezer sebből vérzett, ma már csak százból vérzik. Majd javul tovább.. Én ezt eltudom fogadni, mások meg inkább idegeskednek rajta. Nem lehet 2 értelmes mondatot váltani a kátékról az egész neten. Engem ez mára sokkal jobban zavar mint a hiányosságok.

  • Zoolee1976

    aktív tag

    Nem nevezném rinyálásnak,csak a tények közlésének.Amikor jó volt akkor én is pozitív voltam,de nem erre tart a játék!A PES 4 óta játszom a részekkel, mindig volt frusztráló dolog benne,de most egyszerűen nem éri meg az időt.Nem is játszom csak pár órát 1-2 hetente,de egy master ligát nem tudtak bele rakni ennyi idő alatt . Régen,évadonként 700-800 óra belement,mert volt tartalom.

    Zoolee

  • BaJaZo

    tag

    válasz TrueGooner #546 üzenetére

    Ok. Tudomásul vettük, hogy az általad is gyenge grafikájúnak, és száz sebtől vérzőnek minősitett játékkal jól szórakozol. Te magad irtad, hogy a minapi frissités után tovább gyorsult, ami problémás...
    Jó játékot! :)

  • TrueGooner

    aktív tag

    válasz BaJaZo #548 üzenetére

    Rendben, akkor ezt még megmagyarázom, hogy ne mindenbe a lehető legrosszabbat lássátok bele. Attól, hogy valaminek vannak hibái, még nem feltétlen rossz. De kifejtem...

    Azt mondtam, hogy ezer sebből vérzett, ma már "csak" száz sebből vérzik. Mert igen, vannak hibái. De mik ezek? Mert hibák alatt egészen biztosan mást értek Én, és mást értesz Te, mivel Neked teljesen mások az elvárásaid a játéktól. Én hibának élem meg, hogy nincs Crossplay támogatás. Hibának élem meg, hogy nincs Master League, és hogy PC-s mentésem nem tudom átvinni Mobilra. Számomra ezek hibák, hiányosságok. Igen, vannak játékmeneti gondok is, amiket feljebb említettem (de az is lehet, hogy csak a kontrollerem driftel). Az érezhető gyorsulást pedig kb. 10 Legendás nehézségű AI ellen vívott meccs után írtam. Ezt továbbra is tartom, ezen a szinten brutális presszinget tol az AI, és baromi nehéz megtartani a labdát. Viszont Online egész más a helyzet. A gyorsulás kevésbé érezhető, viszont alacsonyabb reakcióidőt igényel a játék, mivel az amúgy felgyorsult tempó mellé sokkal gyorsabb labdakezelés és passz sebesség is párosul, ami kiegyenlíti egymást, ha ügyesen játszik az ember... Meg kell szokni? Meg. Hiba? Nem.

    A grafikai megjegyzésed meg... Mintha szándékosan nem értenéd mit akarok mondani. Kifejezetten a grafikával nincs gondom. Lehetne szebb (lesz is (UE5)), de egyeltalán nem ocsmány... Eső, hó, köd, mind dobna rajta, de nem vágok eret hogy nincs. Megmondtam... Ez a játék folyamatosan fejlődik, a Konami tempója nem egetverő ez tény, de kb 2 havonta jön egy verziófrissítés ami (számomra) eddig mindig javított az élményen.

    Nem kell megsértődni senkinek. Nyugodtan szidjátok a játékot, nem a gyermekem hogy mindenáron kiálljak mellette. Nekem tetszik, Nektek nem, ez egy normális dolog, egyszerűen csak sok dolgot amit írtok, Én nem tapasztalok. Nem belemagyarázom... Tényleg nem tapasztalok, max nagyon ritkán, de messze nem minden meccsen.

    A háborgók többsége (nem csak itt, Redditen, Twitteren, stb...) nem képesek elfogadni, hogy vannak akiknek bejön ez a game. De Én (Mi), megelégszünk azzal, hogy fejlesztik a játékot folyamatosan, és ha nem tetszik nem kell 1 évet várni az új részre, hanem elég 1-2 hónapot várni a változásokra.

    A jókívánságot pedig köszönöm, meglesz! :R

    [ Szerkesztve ]

  • ROBREGGAE

    tag

    Én azt vettem észre, hogy ha nem megy a játék és taktikát váltok, akkor javul a csapat. Illetve, nem mindegy, hogy mi a playstyle játékosra nézve.

    Legyen box-to box, creative playmaker, hole player is a csapatban, deep-lying forward nem mindenkinél használható jól stb.

    Én egy ideje átváltottam Long Ball Counterre. Mikor múlthéten visszasorolt div5ig a játék, sikerült egyből div1-be jutnom. Szeretem ezt a taktikát, mert mélyen védekezek és nem is tudnak kipasszolni, csak a nagyon jó játékosok.

    Rijkaard nálam deep line-ban van, így visszasegít a védekezésben. Két bekk meg defensive-re van állítva. Barella meg ott van box-to box-ba mellette, aki egyik legjobb középpályás a játékban.

Új hozzászólás Aktív témák