Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Johnny_vT #64574 üzenetére

    Én emax Avan Flow-okat ahsználok 5"-ra 5x4.3x3, vagy van még itthon Dalprop Cyclone, ha elfogyna az Emax. 6"-ra is Emax Long range propokat használok. A HQ propok nagyon jók, de nem olcsók.

    Ha 4"-on így nyírod a füvet, 6"-on azért ez sokkal durvább lesz. :D. Lehet, hogy én a te helyedben nem egy másik 5"-os gépet vennék/építenék, hanem egy kisebb kategóriát próbálnék ki. A böszme nem véletlenül az, nagy a tömege, nagyságrendekkel jobban sodródik, mint egy kisebb, könnyebb gép. Lehet, hogy meg kellene próbálnod egy 3"-os verziót, és az is lehet, hogy az lenne a neked megfelelő. Nem azért, mert nem tudod a nagyot irányítani, hanem lehet, hogy sokkal jobbnak fogod találni. Egy 3"-os gép, bazi erős motorokkal, de könnyűre építve menni fog úgy simán, mint a böszméd, sőt.. Viszont sokkal kezesebb lesz, nem sodródik annyira, stb. Ha sokat vagy "talaj közelben", nembiztos, hogy ekkora géppel kell a bokrokat kerülgetned. FS-re ok egy ekkora gép, de lent nem egyszerű terelgetni. Oda kisebb és vagy erősebb/könnyebb gépek jobbak. Nem annyira profi szinten. Nem muszáj ezt a rögös utat végigjárnod, mert lehet, hogy többször lesz füves a gép, mint szeretnéd. ;). Lent "mozoghatnál" kisebb gépekkel, amíg lesz elég rutinod, közben FS-ben maradhat a nagy gép is. Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák