Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ndlx

    aktív tag

    válasz d4Y.187 #948 üzenetére

    Szia,

    Na most jól végignéztem ezeket, (és bár szerintem sznob vagyok), ezek erősen elavult grafikájú, régi játékok :D

    Na de komolyan, az én álláspontom a következő: nem nagyon érdekel, mennyibe kerül egy ilyen játék, nagyon ritkán veszek ilyesmit, így 2-3 évente belefér egy. Szóval az ingyenesség nekem inkább hátrány, nincs mögötte hivatalos frissítés, javítás, támogatás.

    Mivel jómagam egyébként egy munkában erősen megfáradt két gyerekes apuka vagyok extrém kevés szabadidővel (pár naponta éjjel néha lopok fél órát rallizni), ezért ha leülök játszatni, akkor az minőségi legyen, durván, minden szempontból. Grafika, élmény, eszközök, minden.
    Bevallom, emiatt olyan gépem is van, ami ezt lehetővé teszi. Gyerekként is imádtam játszani 286-oson meg 3DFX-en, akkor volt időm, de nem volt pénzem, most inkább fordítva.
    Ergó jó sokért vettem csak videókártyát, konkrétan amiatt, hogy tudjak rajta jó minőségben DR2 rallizni, szóval egy ilyen régi gamma, - mindegy mit tud fizikai modellben, - egyszerűen a kinézete miatt már kizárt, hogy érdekeljen. Biztos ez a sznobság, majd megnézem a definícióját :)

    Ja és a fizikai modell (vagy mi) - valójában az, hogy egy másik játék fizikai modellje jobb, kicsit nagyobbat huppan az autó, vagy ebben huppan kisebbet, pont nem számít számomra. Az is csak egy játék, ez is játék, annak sem hiszem el jobban mint ennek, meg valójában pont tökmindegy, ezt megszokom és nekem akkor ez a huppanás is pont jó lesz. Mivel nem vagyok versenyző és nem is fenyeget a veszély, így nullához közelít a fontossága a huppanásnak (a huppanáshoz majd be kell helyettesíteni az összes eltérést amiben a másik más).
    Az én igényeimhez ez a valóságosság pont eléggé valóságos, és ezt igénylem is, de ami számomra ennél több lehet, az már a valódi ralli.
    Nekem egy másik játék is csak játék, nem jobb, csak más.

    A Colin elsőt már imádtam anno, szóval elkötelezett rajongó vagyok, még úgy is, hogy látom az esetleges hibákat. Pl kipróbálás után instant töröltem a DIRT4-et, mert nem tetszett, holott megvettem. Persze akkor már megvolt a DR, könnyű volt ilyet tenni :)

    Végeredmény: ebben a témában számomra nincs konkurencia jelenleg a piacon, van DR2 és annyi. És ahogy ma láttam a közelgő WRC verziót, nem is lesz egy darabig :D

    Nincs azzal baj, hogy te egész mást keresel egy ilyenben - nem a játékot, hanem a valós gyakorlást, fejlődést. És zavar, ha nem pont valóságos, mert félrevisz. Teljesen megértem.
    Viszont én (és megkockáztatom, hogy a fórumozók 99%a), csak játszani akarunk, és fejlődni, de nem valós körülményekhez képest (mivel jellemzően fogalmunk nincs róla, azok milyenek), hanem a játékon belül akarunk fejlődni. És játszani, kikapcsolódni, száguldani ilyesmi. Kinek mi :)

    Na, túlírtam. Szóval értitek... mindenkinek más a jó.

Új hozzászólás Aktív témák