Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urielz29

    csendes tag

    Sokan érdeklődnek itt a fórumon táblavásárlásról, hogy milyet érdemes: Wacom-ot, Trust-ot,Genius-t.....pár szót én is hozzáfűznék, hátha valakinek - ha keveset is - de segíteni tudok. Kb. 3 évig használtam Trust Tb 4200-ast, aztán - mivel nem volt hajlandó Win7 és Cs4 alatt működni - muszáj volt Wacom-ot venni :) . Először is lássuk a Trust-ot: a sok " express key"-t a táblán néha kihasználtam, néha nem. Nyomásérzékenységről nagyon nem beszélhetünk a toll esetében, de rajzolni lehetett vele. Hogy nehéz-e az elem miatt, rossz-e a fogása - ez szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie, engem egyáltalán nem zavart. A tábla felülete kemény, műanyagszerű, a tollhegy ugyancsak. Ami rettentő idegesítő volt, az az ugrálás: vehemensebb mozdulatoknál egyszerűen elugrott, vagy húzott egy egyenes vonalat, és ezt nagyon sokszor csinálta. A másik dühítő (driver) gondot egy előbbi hozzászólásban már említettem. Véleményem szerint, aki a digitális technikákkal ismerkedni akar és nincs sok tapasztalata természetes médiummal, annak megfelel ( én éveken keresztül napi 7-10 órát dolgoztam természetes anyagokkal, és a táblák egyike sem tudja igazán "leképezni" az ecsetkezelésemet) ;a fotók szerkesztésére is mindig jó volt a Trust. Amúgy ezekhez a feladatokhoz pedig bőven elég lett volna a kisebb méretű is...néha túl nagynak éreztem. A Wacom Intuos4 L méretű tábláját összehasonlítani a Trust-tal egyszerűen szentségtörés. A legkisebb, legegyszerűbb része is minőségi darab, úgy a megjelenése mint anyaga. És rengeteget tud, megbízhatóan működik mióta megvettem, talán ez a legjobb, a megbízhatósága ( egyetlen dolgot kivéve, erről majd...) Maximalisták semmilyen téren nem fognak csalódni benne. Hamar függőséget tud okozni :)) Az egyetlen dolog, amelyet itt még nem olvastam, de külföldi fórumokon tárgyalják, az a tollhegy anyaga. 15-20 órányi munka után látványosan elkopott a hegy; nem is egy ,kettő...használhatóak még, de sokáig nem fogják húzni. Ezért az egyért fekete pont jár(na) részemről a Wacom-nak, de előnyei ellensúlyozzák - na meg az, hogy 5-ös, 10-es csomagolásban lehet rendelni különféle hegyeket. Az biztos, hogy nem olcsó eszköz, úgy kiegészítőit tekintve mint magát a táblát - hogy megéri-e, ezt mindenki az igényei szerint döntse el. Ha valaki aki sajnálja a pénzt érte egy ilyenen akar megtanulni rajzolni,festeni - ne tegye. Pénzkidobás lesz. Akkor már inkább egy olcsó táblán próbálkozzon először. Hogy hol olcsóbb? én egész Nyugat-Európában csak egy helyen találtam 400 euró alatti áron, ez pedig a Pixmania internetes áruháza. Ennyi lenne csak úgy hirtelen. További kérdések jöhetnek privátban, vagy inkább ide a fórumra... :R

Új hozzászólás Aktív témák