Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ThufirHawat #147 üzenetére

    Én csak azt magyarázom, hogy miért nem érzem igazi lopásnak: mert nem károsítok meg vele senkit. Nem vagyok potenciális vevő és nem csinálok pénzt vele (egyébként nincs PS-em de azt hiszem, ezt tudod:) ). Nem is terjesztem. Egyébként igazad van, és nekem sem jó érzés még így sem, hogy használok valamit amiért nem fizettem de én a magam részéről úgy veszem: nem loptam, csak tartozom de ki fogom egyenlíteni, ha eljön az ideje.
    Egyébként a fejlesztők, forgalmazók is így gondolják szerintem, ha eszük van. Ráadásul nekik is jó reklám, hogy mindenki az ő szoftverüket akarja, még az is, akinek nincs rá pénze. Rosszat tennének magukkal, ha keresztesháborút indítanának ez ellen. No meg az is ott van, hogy mondjuk valakinek jó képei vannak és megkérdezik az emberek, hogy "fúúúú, mivel tudtad ilyen szépen leméretezni/keretezni/sötétíteni stb...?" és ha az a válasz, hogy "GIMP-pel. Ingyenes, töltsd le!", abból a fizetős szoftverek gyártóinak nemhogy haszna nincs de egyenesen káruk van belőle. Ha az a válasz, hogy "Photoshoppal. Az Elements nem is drága, kezdésnek jó lesz aztán majd eldöntöd, kell-e mondjuk a CS3 később", nos, ezzel már az Adobe is jobban jár. Szóval a tehetséges fotós nem is vette meg de esetleg miatta megveszi valaki más aki azt hiszi, hogy neki már csak ennyi kell, hogy ugyanúgy fotózzon. Példának okáért. Persze tudom, ez is kicsit sarkos és kicsit magyarázom a bizonyítványom de azért nem irreális, sőt, jelentős esély van rá sok esetben, hogy megtörténjen.

    Szerk: a "tehetséges fotós" alatt nem feltétlenül magamat értem, no meg hát még mindig nincs PS-em, se semmilyen Adobe termékem az ingyenes Acrobat Readeren kívül :)

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák