Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foremi

    tag

    Ma megkötöttem a szerződést a DIGIMOBIL MAX csomagra. Már hamarabb is mentem volna, csak eddig nem lehetett önállóan rendelni. Két SIM kártyás a telefonom, a Digi ment a 2-es slotba, arról megy a mobilinternet.
    Egész jó a sebessége, böngészésre, Facebookozásra és YouTube-ra bőven elég. :C

  • Foremi

    tag

    válasz 4Grider #32209 üzenetére

    Nincs túlforgalmazási díj, de ha túllépjük a csomagban lévő adatkeretet, a sebessége 64/64 kbit/sec-re lassul. Mondjuk ez elég jó stop.

  • Foremi

    tag

    Nekem az eddigi tapasztalatom, hogy a szolgáltatás minőségével és sebességével nem volt semmilyen probléma. Nincsenek benne leállások, nem lassú, nem akadozik. Egy átlagos weboldal néhány másodperc alatt betöltődik. A YouTube sem akadozik vele, sőt az élő TV és rádió streamelésével sincsenek problémák.
    Én örülök, hogy megkötöttem a szerződést, teljesen elégedett vagyok a minőségével, az én szemszögömből nézve a többi nem számít.

  • Foremi

    tag

    válasz Palesztin994 #32362 üzenetére

    Szia Palesztin994!
    Először is a https://digi.hu/mobil/lefedettseg oldalt érdemes megnézni, hogy azokon a helyeken, ahol használni szeretnéd, van-e lefedettség.
    Budapesten és környékén jó a lefedettség. Természetesen mivel vezeték nélküli, ezért a tényleges sebesség nagyban függ a toronytól való távolságtól, és az aktuális leterheltségtől is.

    Jó térerő esetén én átlag 10-15 Mbit/s sebességet szoktam mérni. Ez olyan 4 és 5 közötti térerő esetén érvényes (tehát a torony közelében). Ez a sávszélesség kb. mindenre elegendő (böngészés, Facebook, Messenger, akár HD YouTube videókat is nézhetsz rajta, ha elég adatkereted van).
    Közepes térerő esetén (2-3 egység) 5 és 10 Mbit/s között szoktam mérni. Még azt mondom, hogy ez sem rossz.
    Gyenge, de még stabil térerő esetén (1-2 egység) átlag 1-3 Mbit/s körül szoktam mérni. Még ez a sebesség is elegendő a YouTubra, bár már nem HD felbontással, de telefonon teljesen jó.
    Összességében a toronytól messzebb, egy régi építésű épületben (ahol tényleg csak 1-2 egységen van a térerő) is hibátlanul működött nekem, még a YouTube sem szaggatott.

  • Foremi

    tag

    Anno mi TV-nél voltunk hasonlóan. Megmondtam az ügyfélszolgálatnak, hogy azért váltok, mert egy másik szolgáltató jóval olcsóbban adja, mint ők. Nyomkodott a számítógépen az ügyintéző, beszélt valami felettesével, majd közölte, hogy tud engedni az árból, de olyan kedvező ajánlatot nem tud adni, mint a versenytársuk. Az volt az érve, hogy csak kicsit drágább és akkor nem kell váltani, meg újra bekötni. Elég szánalmas próbálkozás volt ez így a részükről, természetesen lemondtam és váltottam.

  • Foremi

    tag

    válasz w.miki #32489 üzenetére

    Mifi routerbe csak a Diginet aktív 50 SIM kártya használható: https://digi.hu/mobilinternet
    Lehet működik a Digimobil Max és Plusz kártyával is, de az ÁSZF-ben tiltja:
    "A Szolgáltatást szigorúan tilos olyan eszközzel használni, amely nem rendelkezik saját kijelzővel, hangszóróval, mikrofonnal és billentyűzettel (beleértve az érintőképernyős billentyűzetet), ilyen pl. az adapter, modem."

    A Jófogáson van pár eladó: https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=mifi
    Azt nézd meg vásárlás előtt, hogy a 4G-t tudja-e, egyébként nem használható Digi mobillal.

    Ha Digimobil Plusz vagy Max csomaghoz kellene, azt ajánlom, hogy vegyél egy régebbi 4G képes használt mobiltelefont, olyant ami tudja a Hotspot funkciót (nem lesz nehéz jó árban találni). Telefonról megosztva már használható számítógépen, és ezt nem tiltja az ÁSZF.

  • Foremi

    tag

    válasz w.miki #32496 üzenetére

    Az ÁSZF szerint a Digi mobil plusz és max csomag nem használható 4G képes hálózati routeren sem, tehát ehhez mindenképp Diginet aktív 50 tarifacsomagot kell rendelni, ez viszont csak Digi meg Invitel előfizetés mellé rendelhető.
    Az S4 nem lenne annyira rossz választás, azon van Hostspot, és egy új akkumulátor olcsóbb ehhez, mint a modem lenne: https://www.emag.hu/samsung-akkumulator-galaxy-s4-hez-2600mah-eb-b600bebecww/pd/E32M0BBBM/

    A Telekom oldalán nem írja, hogy függő vagy független lenne a Huawei modem, ezt érdemes megkérdezni vásárlás előtt.
    Ez nem pont az a típus, de hasonló és nem sokkal drágább: https://edigital.hu/router/huawei-e5576-320-4g150mbps-mobil-wi-fi-hotspot-p735029

  • Foremi

    tag

    Bocsi, most nézem, hogy s4 mini, annak ez az akkumulátora: https://www.emag.hu/samsung-galaxy-s4-mini-akkumulator-1900mah-utangyartott-mtsa0984-1900-li-be/pd/DVFMZQBBM/

  • Foremi

    tag

    válasz nimmrody #32578 üzenetére

    Egy előfizető nevén maximum négy SIM kártya lehet, amibe a Junior is beleszámít.
    Tehát lehetséges még akár további három 30Gb-os csomagot is venni.

  • Foremi

    tag

    Én pont tegnap kérdeztem, hogy tudok-e rendelni mégegy Digi SIM kártyát (vennék egy Digimobil Junior csomagot is). Sajnos 22.-ig biztos nem lehet a hatályos kormányrendelet miatt. Tehát meglévő ügyfeleknek sem postáznak.

  • Foremi

    tag

    válasz kinder93 #32731 üzenetére

    Nekem bőven elég a 30Gb, jelenleg kb. 6Gb-nál tartok és a hónap felénél vagyunk. Pedig (időben) elég sokat használtam, csak nem nagy adatforgalmú dolgokra.
    Én azt mondom, ésszerű használat mellet bőven elég a 30Gb. Böngészéssel, Facebookkal és Messengerrel szinte lehetetlen lehasználni, tehát akinek elsősorban erre kell az internet, neki akár fő internetnek is merem ajánlani. YouTube-val le lehet, viszont ha nem HD-ben nézzük, akkor elég sok videó megnézése belefér a keretbe. 240p felbontásban pl. csak átlag 250Mb-ot fogyaszt óránként a YouTube, ezen a minőségen pedig telefonnal már élvezhető. Egy kis kompromisszummal bőven lehet YouTubeozni is a 30Gb-os internettel.
    Ahogyan írtam, ésszerűen kell használni és akkor elég lesz.

  • Foremi

    tag

    válasz kinder93 #32837 üzenetére

    Mennyire elegendő a sávszélesség? Ez nagyon helyfüggő.
    A maximális le és feltöltési sebességet (29.3/11.2 Mbit/s) biztosan nem fogod elérni.

    A gyakorlatban kiváló térerő esetén 10-15 Mbit/s le, és 3-4 Mbit/s feltöltési sebességet szoktam mérni. Ez a sebesség bőven elegendő a home office-nak. Sőt, a YouTube HD videók sem akadoznak rajta, egy weboldal szó szerint másodpercek alatt betölt. Ehhez viszont szerencsés helyen (a torony közelében) kell laknod, mondjuk én elég mázlista vagyok (a szembe épületen van a tornyuk).

    Kevésbé szerencsés helyen, 3-4 egység térerőnél (feltételezzük, hogy a készülék 5 egységet mér) a sebesség 5-8 Mbit/s körül fog alakulni, ez még mindig elegendő lesz a home officehoz.

    2-3 egységnél 3-5 Mbit/s sebességre számíthatsz, ez azért már lassabb, de ha stabil a térerő, akkor nem lesz vele problémád. Egy átlagos weboldal 5-10 másodperc alatt fog betölteni, egy nagyobb hír portál talán 15, szerintem ez a sebesség még elfogadható (ha böngészésre és Facebookra kell az internet, elegendő, de a YouTube SD videók lejátszásával sem lesz gond, mivel a lejátszó észleli a sebességet, automatikusan lejjebb veszi a felbontást).

    1-2 egység már problémás lehet, ha stabil, tehát nem akadozik, akkor még talán jó, de ha rendszeresen elmegy a térerő, akkor sajnos nem lesz jó.

    Amit tippként tudok mondani, hogy az épületek elég jól le tudják árnyékolni a mobilhálózatot, ilyen esetben ha közvetlenül az ablakhoz teszed a készüléked, azzal elég sokat nyerhetsz. Több szintes háznál emeleti ablakkal is lehet próbálkozni.
    A végső tippem, hogy mivel nincs rá hűségnyilatkozat, bátran kipróbálhatod, és ha nem jó nálad, akkor bármikor lemondhatod.

    Küldök egy linket, amit előttem már sokan beírtak, ezen ellenőrizheted a tornyok pontos helyét.

  • Foremi

    tag

    Kíváncsi leszek, hogy ha később több frekvenciája, illetve jobb lefedettsége lesz, akkor is ennyire kedvező árban adják-e.
    Én két helyen használom sokat a mobilinternetet, és mind a két helyen kiváló a sebessége, így a számomra nagyon megéri ez a szolgáltatás.

  • Foremi

    tag

    Én azt tapasztaltam, hogy Samsung Galaxy A50-el kisebb a térerő, mint egy Huawei Honor 7S-el, pedig az előbbi sokkal drágább telefon, és elvileg magasabb kategóriás. Ez természetesen nem csak Digi-nél, de minden szolgáltatónál ilyen, az A50-nek gyengébb az antennája. Amikor megvettem, elég sokan panaszkodtak erre, szoftverfrissítésekkel némiképp javítottak a helyzeten, de még így is gyenge más telefonokhoz viszonyítva. Meg a Wifi is gyengébb benne, mint más mobilokon.
    Én ebben az árkategóriában már jobbat vártam volna el, de ez van.

  • Foremi

    tag

    Reméljük ez nem érint negatívan minket ügyfeleket. A szolgáltató neve nem lényeges, de a jelenlegi árak és minőség maradjon.

  • Foremi

    tag

    Jó kérdés, hogy a jelenlegi ügyfelek megtarthatják-e a jelenlegi csomagokat. Sok szolgáltatónál volt erre példa, én több mint három évig voltam egyszer egy ilyen lezárt csomagban, mert sokkal kedvezőbbek voltak a feltételei az aktuálisoknál.

    Anno a UPC-nél voltak a Freedom csomagok, amik korlátlan internetet adtak és ehhez a Vodafone hálózatát használták. Később ezeket a csomagokat megszűntették, vagyis lezárták, de meglévő előfizetők tovább használhatták, csak új előfizetést nem lehetett rá kötni. Azután a Vodafone megvette az UPC-t. Viszont akik nem mondták le a Freedom csomagot, ők a mai napig használhatják.

    Lehetséges, hogy a jelenlegi csomagok is le lesznek zárva, de meglévő ügyfelek (amíg nem mondják le) tovább használhatják.

  • Foremi

    tag

    Olvasgatom a hozzászólásokat. Félek, hogy megszűnik (remélem nem). Havi 1500 Ft-ért 30Gb internet kb. ajándék, és kiváló a szolgáltatás sebessége és minősége.
    Ha egy az egyben átveszik, és békén hagyják, az a legjobb forgatókönyv, akkor csak a szolgáltató neve változik, a név a számomra lényegtelen.

    Ha árat emelnek, kérdés, hogy a meglévő ügyfeleknek is, vagy csak az újaknak? Meg mennyivel emelik? Sok szolgáltatónál vannak lezárt tarifák, akik erre előfizetnek, ők sokszor kedvezőbb feltételekkel használhatják azt az aktuális tarifáknál. A szolgáltató nyeresége ezen, hogy van egy stabil ügyfélköre, akik már csak azért sem mondják le, mert kedvezőbb feltételekkel használhatják.

    Ha toltál beleolvad egy másik cégbe, azzal rosszul is járhatunk. Anno nálunk helyi szinten volt hasonló, az egyik kábel TV szolgáltató felvásárolta a konkurenciát, és a saját szolgáltatását erőltette az "új" ügyfelekre is (ami drágább volt, meg a csatornakiosztás sem ugyanaz volt). Akkor szolgáltatót váltottunk (mert volt kedvezőbb ajánlat). De jelen esetben nincs kedvezőbb ajánlat, így ha emelnek (de még mindig a többi szolgáltató alatt lesz az ára), akkor kénytelen leszek beletörődni ebbe.

  • Foremi

    tag

    Szerintem ne temessük a Digi-t.

    Ha a 4iG megveszi, nem kevés pénzt fizetnek érte. Nem azért fizetnek ki érte hatalmas összeget, hogy megszűntessék, ennek semmi értelme nem lenne.
    Ez kb. olyan, mintha én megvennék egy jólmenő boltot, majd azt mondanám, hogy bezárom az üzletet, a vásárlók pedig menjenek át a másik üzletembe, ami 5 Km-re van. Ha megvennék egy boltot, már nem lenne konkurenciám, hiszen az az üzlet is nekem termelné a bevételt, akkor pedig mit is nyernék a bezárásával? Semmit, sőt veszítenék, mert a vásárlói egyáltalán nem garantált, hogy hozzám jönnének (főleg, ha van még több konkurencia is)!

    Elképzelhető, hogy árat emelnek, de még ez sem biztos. Akár a Digi is emelhet árat, természetesen az észszerűség keretein belül, ha nem akarják, hogy sokan lemondják. Tehát az áremelés és a szolgáltatás megszűntetése sem lenne ésszerű döntés a befektető részéről, hiszen mindkettővel ügyfeleket veszítenének, akik utána tényleg a konkurenciához mennének.

    Ha egy az egyben átveszik, akkor pedig minden marad úgy, ahogyan jelenleg van, csak a név változik. Sokszor volt erre példa, a személyzet, a szolgáltatás, az árak, minden ugyanaz maradt, tényleg csak a név változott. Nekem mindegy a neve, ha a jelenlegi minőség és ár marad.

    A jelenlegi tarifák lezárása és új tarifák bevezetése már elképzelhető döntés a befektető részéről, a lezárás alatt azt értem, hogy meglévő ügyfelek változatlan feltételekkel használhatják tovább, de új szerződés nem köthető rá. Ez végeredményben ugyanaz, mint amit fentebb írtam, hogy nem emel árat és nem szűnteti meg. Ha pedig nekünk olcsóbban adja, mint az új ügyfeleknek, azzal ők is nyernek, mivel lesz egy stabil ügyfélkörük, akik hűségidő nélkül is hűségesek lesznek, ezért cserébe pedig megéri adni egy kis árengedményt.

  • Foremi

    tag

    Ha megveszik a Digi-t, az új tulajdonosnak biztosan az lesz az érdeke, hogy minket előfizetőket megtartson. Ha megszűnteti vagy összevonja a Digi mobilt, akkor elveszített többszázezer fizetős ügyfelet, ez hól érné meg nekik? Ha árat emel, megint csak elveszít ügyfeleket, akkor is, ha a magasabb árért többet adnak (pl. jobb lefedettség, több frekvencia, magasabb sebesség), hiszen valakinek a jelenlegi szolgáltatás pont az alacsony ára miatt éri meg.

    Három reális lehetőség van (ha meg szeretnék tartani a jelenlegi ügyfeleket, márpedig ez lesz a cél).
    Az egyik, hogy csak a tulajdonos és a név változik, de a jelenlegi csomagok és árak maradnak.
    A másik, hogy lezárják a jelenlegi tarifákat, és új csomagokat vezetnek be. A lezárás alatt azt értem, hogy a jelenlegi előfizetők, amíg a szolgáltatást nem mondják le vagy nem váltanak az új csomagok egyikére, továbbra is a jelenlegi árakon és feltételekkel használhatják tovább a szolgáltatást. Ez a lehetőség szerintem a legvalószínűbb.
    A harmadik lehetőség, hogy a meglévő ügyfelek örökös kedvezményt kapnak az új csomagra, egy speciális ajánlat keretein belül. Bár szerintem ez a legkevésbé valószínű forgatókönyv, de erre is volt már példa.
    A cél viszont egyértelműen az ügyfelek megtartása lesz, ebben az esetben pedig rosszra nem számíthatunk.

    Anno egy másik szolgáltatónál közel négy évig használtam ilyen lezárt mobilinternet csomagot, mivel nem volt jobb ajánlat, és amíg én nem mondtam le, addig maradhattam a régi csomagban. Ott is tulajdonos csere volt, meg áremelés, de a meglévő ügyfeleket nem bántották (mert az volt a cél, hogy megtartsák őket). Hűséges is voltam, pedig nem volt hűségszerződésem, de semmiképp sem hagytam volna ott őket, mert sokkal jobb csomagban voltam az új ügyfeleknél. Végül négy év után ugyanaz a szolgáltató egy kedvezőbb ajánlattal rukkolt elő, na akkor (önként) váltottam az új csomagra, de nem volt kötelező.

  • Foremi

    tag

    válasz tibor23 #33500 üzenetére

    Nálunk az egész városban használható. A nemzeti roaminggel (vagy más szolgáltatóval történő összevonással) én semmit sem nyernék, mivel ahol használom, ott jelenleg is kiváló a térerő és a sebesség. A kedvező ára az, amiért ez a szolgáltatás megéri a számomra.

    Viszont ha minden kötél szakad, találtam alternatívát, és mindössze 600 Ft-al lenne drágább (igaz ezért csak 13Gb-ot adnak, de a jelenlegi használati szokásaimat figyelembe véve ez elegendő lenne nekem). Tehát ha árat emelnek, havi 2000 Ft lenne az a határ, aminél még maradnék, felette átmennék a másik szolgáltatóhoz, ami havi 2100 Ft.

  • Foremi

    tag

    válasz martonl #33528 üzenetére

    A Kossuth Rádió a Solti adóról akár Oroszországban vagy Németországban is fogható, jó időjárási viszonyok mellet pedig még messzebb is. Nem kis teljesítményű, Európában állítólag a legerősebb, de a világon is kevés ilyen nagy teljesítményű adótorony van.
    Igaz, hogy az internet korában már egyre kisebb ennek a jelentősége, mert már minden kis helyi rádió hallgatható interneten is.

    Inkább arra lenne szükség, hogy a világ bármeny pontjáról elérhető legyen az internet bárki számára. Mondjuk műholdas internet létezik, és ott is elérhető, ahol más internet nincs (szó szerint 100% a lefedettség), az más kérdés, hogy aki ilyent szeretne, annak elég mélyen a zsebébe kell nyúlnia.

  • Foremi

    tag

    válasz vasskos #33591 üzenetére

    Sajnos a Digi-nél nem lehet plusz adatot vásárolni, a forgalmi keret elérését követően 64 Kbit/s-ra lassítanak.
    Amit lehet, plusz SIM kártyát vásárolni, egy előfizető maximum 4 SIM kártyát igényelhet.

  • Foremi

    tag

    válasz vasskos #33596 üzenetére

    Természetesen mindegyik SIM kártyához jár a 30Gb, de mindegyiknek lesz havidíja. Minden SIM kártya külön szolgáltatásnak számít.

  • Foremi

    tag

    válasz MadMancs #33615 üzenetére

    Nálam is azonos a telefon meg a Digi mérése, teljesen korrektek.
    A 30Gb viszont elég nagy adatmennyiség (ésszerű használat mellet több, mint elegendő). Most kb. 10Gb-nál tartok, pedig (tényleg) nagyon sokat lógtam rajta (napi átlag 3-4 órát). Szóval nem nagyon kell figyelnem az adatkeretet, ha korlátlan mobilinternetem lenne, ennél többet akkor sem használnám. :)

  • Foremi

    tag

    válasz MadMancs #33617 üzenetére

    Itt sok múlhat a telefonkészüléken is. Nekem először egy Samsung telefonban volt a SIM kártya, ott a munkahelyemen 1-2 egység volt a térerő. Utána vettem egy Honort, és átkerült abba a DIGI SIM, ezen már 3-4 egység ugyanazon a helyen a térerő, azaz kétszer erőssebb, mint a Samsung. Ez a sebességen is érezhető, mert a speedtest szerint 2-3-szor gyorsabb ugyanott.
    Lehetséges, hogy egy másik telefonnal jobb lenne a térerő, de az is lehet, hogy az már tényleg messze van a toronytól.

    Egyébként valamiért egyes Samsung telefonoknak gyengébb az antennája, sajnos én is egy ilyen modelt fogtam ki, pedig nem olcsó telefont vettem. Ezt leszámítva nagyon szuper, de kint a határban nem mindenhol van mobilinternet, ahol még más modellekkel vígan lehet netezni.

  • Foremi

    tag

    válasz MadMancs #33619 üzenetére

    Biztosan lesz fejlesztés, csak idő, mire kiépítik.
    Itt kérdés, hogy ha nagyobb lefedettsége lesz, akkor is maradnak-e a jelenlegi kedvező árak?
    Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Ezzel kapcsolatban mi csak tippelni tudunk.

  • Foremi

    tag

    válasz MadMancs #33621 üzenetére

    Az 5000 Ft azért elég nagy áremelés lenne, ezt nem hiszem, hogy meg merik lépni (biztosan nem), illetve ha mégis, elég sokan lemondanák (kb. mindenki). Viszonyítás képpen, flotta csomagban 5250 Ft-ért már korlátlan mobilinternetet lehet kapni.
    Talán a legeslegfelső határ 2500 Ft/hó lenne, de ennél már kedvezőbb árban kapnék számomra megfelelő csomagot flottában (ez utóbbi 2200 Ft lenne).
    De nem hiszem, hogy a legolcsóbb szolgáltatónál magasabb árban merik majd adni. :)

    A szolgáltató neve, illetve tulajdonosa viszont engem nem érdekel. A szolgáltatás ára és minősége (sebessége), ami fontos nekem fontos.

  • Foremi

    tag

    válasz p2pp #33723 üzenetére

    A fejlődést megnehezíti, hogy sokan nem szívesen váltanak, ha valami bevált és jó.

    Én ajánlottam a Digit a kollégáimnak a munkahelyemen. A négyből (akik mobilinterneteznek) csak egy kollégát sikerült meggyőzni, de őt is nehezen (mert előfizetéses és nem szeretett volna előfizetéses szolgáltatást). Végül azért ment bele, mert feltöltőkártyásként a Digi árának a többszörösét kifizette, és sosem volt elég az adatkerete, pedig alig internetezett. Azóta már más a meglátása, hogy megvette, mert neki is bevált.
    A másik három kollégám viszont a Digi árának a többszöröség kifizetik, ezért cserébe kisebb adatkeretet kapnak, de nem váltanának, mert azt mondják, hogy jó az nekik, meg elég az adatkeretük. Természetesen megértem az ő érvüket is, a maguk szemszögéből nézve teljesen igazuk van (miért váltanának arról, ami jó és meg tudják fizetni).

    Az elején én is azért csatlakoztam nehezen, mert előfizetéses (sokan vannak, akik inkább a felöltőkártyás csomagokat szeretik). Ha lett volna feltöltőkártyás csomagjuk, azt választottam volna, még akkor is, ha drágább lett volna. Persze most már, hogy megkötöttem az előfizetésest, biztosan nem váltanék drágább csomagra (ha lenne feltöltőkártyás), így valahol megváltozott az én gondolkodási módom is.
    De úgy gondolom, hogy ha lenne felöltőkártyás csomagjuk, sok új előfizetőjük lenne, még akkor is, ha némileg magasabb lenne az ára a havidíjashoz képest.

  • Foremi

    tag

    válasz MadMancs #33763 üzenetére

    Azt nem tudom, milyen a Digi saját márkás készülékeinek a minősége, mert ezt még nem volt lehetőségem kipróbálni, bár szeretném. Viszont saját márkás telefonnal kapcsolatban nekem volt pozitív tapasztalatom, nem biztos, hogy rossz.

    De régebben nekem volt kettő olcsó kínai "noname" okostelefonom is. A márkát nem írom le (mert beleköthetnek), csak általánosságban beszélek róluk.

    Az első ilyen "gagyi" telefonom rettenetesen lassú volt (kínszenvedés volt a használata). Sebességre egy több éves fele akkora RAM-al és kisebb processzorral rendelkező telefon is messze lekörözte. Ebből az esetből megtanultam, hogy a gyártók által közzétett RAM és processzor értékek csak számok, hiába nagyok ezek, ettől még lehet lassú egy készülék.

    Kb. egy év használat után lecseréltem ezt a készüléket, de szintén egy noname kínai gyártó telefonját vettem meg, mert az adott modellről jók voltak a vélemények. Valóban gyors volt a készülék, minden programot és játékot akadásmentesen futtatott, amit szerettem volna. A kijelző képe is gyönyörű volt, a szoftvert is jól eltalálták. Akár még jó is lehetett volna ez a telefon, viszont az akkumulátora nem túl sokáig bírta, folyton töltőn (power bankon) kellet lennie, ha használni szerettem volna. Még lekapcsolt kijelző mellet webrádiót hallgatva is kb. 2,5 óra alatt letudott merülni az akkumulátora. Gyakorlatilag estig sima készenléti állapotban is lemerült.

    A két gagyi telefon árából már bőven kaptam volna egy jó készüléket, de tanultam az esetből. Többet ismeretlen márkát nem választok.

    A kontra, hogy volt egy Vodafone saját márkás telefonom. Az sokáig jó volt (a testvérem még ma is használja), az akkumulátora is kifejezetten jól bírta, a sebességgel meg semmivel nem volt problémám. Kb. százszor jobb volt a két noname telefonnál. Sőt, nem volt rosszabb a nagy márkák drágább készülékeitől (természetesen ez lehet modell függő).
    Szóval ki lehet fogni olcsón jó telefont.

    Tehát lehetséges, hogy a saját márkás telefonok jók, és azért nincs készleten, mert a kedvező ára miatt elfogyott. Talán egy szolgáltató nem adná a nevét egy gagyi telefonhoz.
    Természetesen ehhez tesztelnem kellene, hogy megmondjam milyen.

  • Foremi

    tag

    válasz Zeki #33807 üzenetére

    Én is a wappal kezdtem, méghozzá a CSD wappal, ennek 9,6 kbit/s volt a sebessége (nem kb/s). Persze ebben abban időben 1kb alatt volt a wap oldalak átlagos mérete, így a szűkös sávszélesség ellenére is gyors volt. Sőt, kb. 2-3 másodperc alatt betöltött vele egy átlagos wap oldal (ha azt nézzük, gyorsabban, mint a mai telefonokkal, természetesen ez az összehasonlítás nem korrekt, mivel ma sok hírportál 5Mb-nál is nagyobb méretű).

    Ez volt 2002-ben, akkor még nem volt számítógépem, sőt színes telefonom sem. Monochrom Simenens C45-el kezdtem. Később természetesen nekem is lett GPRS-em, ami már ötször gyorsabb volt a CSD-nél (addigra viszont a wap oldalak is egyre nagyobbak lettek a színes képek miatt, így semmivel sem tűnt gyorsabbnak).

  • Foremi

    tag

    válasz MadMancs #33809 üzenetére

    Én is évekig a lezárt 2000-es (szleng nevén 2K) wapot használtam. 2006-ban interneteztem is róla (az első számítógépemen), az akkori telefonomat modemként használva.
    Mai szemmel nézve lassú volt, de akkoriban nem tartottam lassúnak, hogy kb. fél percet kellet várni egy weboldal betöltésére, és akkor még csak a szöveges tartalmakat hozta be, a képek még később töltődtek be.
    Aztán 2006 őszén be lett kötve a vezetékes internet, és ezzel lett nálam vége a wap korszaknak. Pár hónappal később le is mondtam a 2K wapot (egyébként addigra letiltották a 8080-as portot, azaz az internetet, mert állítólag az eredeti szolgáltatásnak ez nem volt része, ezért mondtam le).

    De jó négy évig a wap jelentette számomra az internetet, sok szép emlékem van abból a korszakból. Meg maradt egy barátom, akit a wapon ismertem meg és a mai napig tartom vele a kapcsolatot. :)

  • Foremi

    tag

    Szerintem abból induljunk ki, hogy szolgáltatás ára havi 1500 Ft (szerencsésebbeknek 1000 Ft). Ezért a pénzért nem olyan jó a sebesség és lefedettség, mint a többi szolgáltatónál (amik többszörös árban adják a mobilinternetet).
    Én viszont teljesen elégedett vagyok vele, mert ezért a kedvező havidíjért mindent tud, amire nekem szükségem van. A weboldalak hamar betöltenek, a Facebook és Messenger is, a webrádió sem akadozik, és még YouTubeozhatok is rajta.

    Viszont van aki egy jóval drágább szolgáltatáshoz viszonyítja, ez pedig egyáltalán nem korrekt összehasonlítás. Ezt sok helyen megfigyeltem, van aki egy 30.000 Ft mobiltelefont összehasonlít egy 150.000 Ft-ossal. Össze lehet hasonlítani, de több szempontból sem érdemes (úgy is a drágább lesz a jobb, az olcsóbb a kedvezőbb áru, a kettő pedig nem lesz ugyanolyan). Ha reálisabban nézem a helyzetet, sokan vannak, akik nem tudnak megvenni egy 150.000 Ft-os telefont, mellé havi 10.000 Ft-os mobil előfizetéssel. Viszont az olcsóbb készülék is sok mindent tud, amit a drágább társa, csak nem olyan gyors, kisebb a RAM, processzor és tárhely. Ettől még teljesen használható és jó a 30.000 Ft-os telefon (meg az olcsóbb mobilinternet).

  • Foremi

    tag

    Újabb 25 településen érhető el a DIGI mobilszolgáltatása: [link]

    Almáskamarás, Balatonfűzfő, Balogunyom, Békéssámson, Borsodnádasd, Fajsz, Gecse, Hahót, Hegyfalu, Kistelek, Kisunyom, Kozármisleny, Magyarszecsőd, Nagyszokoly, Polgár, Rábahídvég, Sajóörös, Sajószöged, Szarvaskő, Szemely, Szigethalom, Tahitótfalu, Vasegerszeg, Zsédeny, Zsámbok

    [ Szerkesztve ]

  • Foremi

    tag

    válasz szpetyko #34211 üzenetére

    Szerintem is kicsi az esély, hogy megszűnjön. Nem azért veszik meg, hogy megszűntessék, hanem ez egy befektetés, ami csak akkor fog megtérülni, ha vannak előfizetők, akik fizetnek a szolgáltatásért.

    Az áremelés inkább lehet reális, de van egy határ, ami fölé nem fogják, illetve nem merik emelni, mert akkor sokan lemondanák. Ami inkább elképzelhető forgatókönyv, hogy a jelenlegi csomagokat lezárják (azaz meglévő előfizetők benne maradhatnak, de új szerződést nem lehet rájuk kötni), és új tarifát/tarifákat vezetnek be. Lehet, hogy így a jelenlegi előfizetőknek kedvezőbb árban adják, de ez még mindig kisebb veszteség, mintha lemondanák (sőt, nem is veszteség, mert fizetnek nekik).
    Én nem hinném, hogy olyan döntést hoznak, amivel előfizetők tömegei mondják fel a szerződést. A név (tulajdonos) pedig nem érdekel, amíg nem megy a szolgáltatás minőségének és árának a rovására.

  • Foremi

    tag

    válasz Warface #34344 üzenetére

    Szia Warface!

    - Teljes (5-ös) térerőnél átlagosan 10-15 Mbit/s körül szokott lenni nálam a sebesség. Olyan szerencsés helyen lakunk, hogy nálunk stabilan 5-ös a térerő, így 10 Mbit/s alá sosem ment a sebesség (otthon). Ez böngészésre, Facebookra, Messengerre, és YouTubera bőven elég. Ha valami gond van a vezetékes internettel, ideiglenesen pót internetnek is bőven jó.
    - 4-es átlagos térerőnél 6-10 Mbit/s körül szokott lenni a sebesség, még ez is bőven jó böngészésre, Facebookra és YouTubera, bár lehet, hogy 480p-re leveszi.
    - 3-mas átlagos térerőnél 3-6 Mbit/s körül van a sebesség, böngészésre, Facebookra még mindig bőven jó ez, YouTube 360p-n nem szaggat.
    - 2-es térerőnél 2-4 Mbit/s szokott lenni a sebesség, böngészésre és Facebookra jó, bár egy nagyobb oldalnál kell várni egy kicsit, mire teljesen betölt. De arra, hogy elolvasok pár cikket, meg felnézek a Facebook hírfolyamra tökéletes. A YouTube is megy vele, 240p, jó esetben 360p felbontással.
    - 1-es (de még stabil) térerőnél 1-3 Mbit/s között szokott lenni a sebesség, ha stabil a kapcsolat (1-2 egység között váltogat) akkor még használható.

    Én ár/érték arányban meg vagyok vele elégedve. Ahol használom, mindenhol jó a térerő (nálunk a városon belül mindenhol van lefedettség, vidékre meg nagyon-nagyon ritkán megyek). :)
    A 30 Gb elég nagy adatmennyiség, bőven kitart egy hónapra, pedig nem keveset használom.
    Nem bántam meg, hogy szerződést kötöttem, mert egy csomó pénzt megspórolok vele, és ugyanolyan jó, mint az előző szolgáltatásom volt, csak ez sokkal olcsóbb és nagyobb adatkeretet kapok.

  • Foremi

    tag

    A mobilinternet lényege, hogy a sebesség jelentősen függ a toronytól való távolságtól, illetve az aktuális leterheltségtől (mivel vezeték nélküli). Délután és este lassabb, mint hajnalban vagy délelőtt.
    Vezetékes (optikai) internetnél kb. minden időszakban azonos sebességet mérek. Mobilinterneten változó a sebesség (csak az nem mindegy, hogy mennyi a minimum érték).

    A három szolgáltató között vannak sávszélesség eltérések, de adott helyen lehet, hogy nem a legnagyobb sávszélességet ígérő szolgáltató a leggyorsabb.

    Nálunk a Digi teljes térerővel jön (az ablakból szó szerint látom az adótornyukat).
    Átlagosan 10-15 Mbit/s a sebessége, 10 alá ritkán megy (legalább is nálunk). Természetesen ez máshol máshogyan van (lehet sűrűn lakott területen, ahol többen használják a cellát, ott lassabb, főleg csúcsidőben). Meg a teljes térerőt veszem alapul, és látom a tornyot, azaz nagyon jó helyen vagyok. Ha elmegyek otthonról, a toronytól messzebb már lassabb, 3-mas térerőnél már csak 2 és 5 Mbit/s között alakul az átlagos sebesség, 1-2-es térerőnél pedig 1-2 Mbit/s körül van.

    A 10 Mbit/s böngészésre, Facebookra, és Messengerre bőven elegendő, szó szerint másodpercek alatt betölt egy weboldal. YouTube-ra sem rossz, 720p felbontásig jó.
    Az 1-2 Mbit/s is jó erre, csak a weboldalak betöltési ideje hosszabb, meg a YouTube videók felbontása alacsonyabb.

    Egyébként a mobilinternet egyre gyorsabb.
    Én legelőször CSD wap-ot használtam, ami 9,6 Kbit/s (nem kb/s). Viszont 2002-ben egy átlagos wap oldal mérete csak 2 kb volt, így nem volt lassú.
    Ez után bejöttek a színes telefonok, és a wap 2.0, amik már nagyobb méretűek voltak. Ekkoriban már GPRS-t használtam (2G), ez 53 kbit/s-ot tudott. Később jött az EDGE, 2,5G-nek emlegetik, igazából a GPRS hálózatok megerősítése, 236 kbit/s-ot igért, de a gyakorlatban 80-100-al ment csak.
    A 3G már egész jó volt, átlagosan 4-5 Mbit/s-ot mértem teljes térerővel. Aztán ezt is bővítették, így már 10-15 Mbit/s-ot is simán el lehetett 3G-n érni.
    Utána jött a 4G és 4G+, a 4G+-on egyszer volt, hogy 180 Mbit/s-ot is mértem.
    Most jön az 5G, ami kb. olyan gyors, mint az optikai internet. Ha országos lesz az 5G, és reális árban lesz a korlátlan mobilinternet, akár még a vezetékes internet komoly konkurenciája is lehet.

    Most vezetékes telefonnál havi párezer forintért annyit telefonálunk, amennyit szeretnénk (csak úgy életképes a szolgáltatás, hogy sokkal kedvezőbb az ára, mint a mobiltelefon).
    A jövőben lehet a vezetékes internet is erre a sorsra jut, főleg ott, ahol lesz 5G.
    Ha azt mondanák, hogy ezentúl mobilinternetet kell használnom otthon (kikötik a vezetékeset), de cserébe jó térerővel jönne az 5G és korlátlan lenne, azt hiszem nem venném zokon.

    Na, ez az írásom megint hosszúra nyúlt. :D

  • Foremi

    tag

    Szerintem nem várható komoly áremelés.
    Az előfizetők csaknem 100%-a az ára miatt választotta a Digi-t, és ezt az új vezetés is tudja. Akiknek több a pénze, ők a másik három szolgáltatónál vannak. Szerintem nagyon valószínű, hogy ezt a fórumot is olvassák (kb. kizárt, hogy figyelmen kívül hagynák az itt írtakat).

    A gond (vagyis nekünk ügyfeleknek szerencse), hogy több választható szolgáltatás is van. Én már meg is találtam az újat, persze picit drágább a Digi-nél, de ha a Digi árat emel, akkor már nem lesz olyan nagy az árkülönbség. A másik csomag 3000 Ft lenne, azaz jelenlegi ár duplája (de havi 3000 Ft még teljesen elfogadható a számomra, így nyugodt vagyok). Mivel viszont a számomra teljesen megfelel a jelenlegi csomagom a jelenlegi áron, ezért nem váltok (amíg a körülmények meg nem változnak). Egyébként a minősége nálunk nagyon jó, a teljes városban használható, a sebességgel sincs gond, szóval ha békén hagyják, garantáltan maradok.

    De csak gondolat szintjén tételezzük fel, hogy 2000 Ft-ra emelik az árat. Akkor már csak 1000 Ft az árkülönbség (kb. egy szelet pizza ára). Azért a +1000 Ft-ért viszont sokkal jobb lefedettséget és magasabb sebességet kínál a másik szolgáltató, tehát ha havi 500 Ft-ot emelnének a díjon (ami nem sok), már érdemes lenne elgondolkoznom a váltáson. Noha fentebb azt írtam, hogy a 3000 Ft elfogadható ár a számomra, de cserébe már nagyobb lenne az elvárásom, amit teljesítene is a másik szolgáltató. Így viszont egy minimális 500 Ft-os áremelés miatt komolyan elgondolkoznék a váltáson.

    Tehát nem árt alaposan átgondolniuk, hogy emelik-e az árat, és ha igen, akkor mennyivel (nem az a cél, hogy elveszítsék az előfizetőket, sok kicsi több, mint néhány nagy).

    Amit elképzelhetőnek tartok, hogy a jelenlegi csomagokat lezárják, azaz a jelenlegi áron, a tovább használhatjuk, amíg nem mondjuk le. Az új előfizetők pedig más árban más csomagokat kapnak (ez egyébként bevett gyakorlat). Ha úgy érzem, hogy jobb árban kapom a szolgáltatást, mint mások, az többet ér minden hűségnyilatkozatnál.
    Egy másik szolgáltatónál van ilyen csomagom (nem internet), egy akció keretén belül kötöttem meg, és amíg nem mondom le, addig a kedvezményes áron kapom. Így viszont garantáltan nem fogom lemondani, amíg ők a legolcsóbbak és a szolgáltatás minőségével is elégedett vagyok. Az pedig, hogy az új előfizetők mennyit fizetnek, engem nem érint és nem érdekel (még azt is garantálják ebben a csomagban, hogy nem lesz áremelés).

Új hozzászólás Aktív témák