Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hpista88

    friss újonc

    Sziasztok! Hozzánk most értek el a DIGI-s kollégák hogy a mostani Digi100-ast optikai Digi1000-esre cseréljék... egyelőre annyit tudok, hogy 30 napon belül jönnek valamikor, állítólag annyi lesz a dolgom, hogy itthon legyek, nem kerül semmibe, de úgy gondoltam jó ötlet elkezdeni felkészülni. Elég új nekem ez az FTTH téma, úgyhogy sokat olvasgattam, de ezekre a kérdésekre nem igazán találtam választ (nyilván mert túl konkrétak :)), de ha már voltak hasonlók, bocsánat.

    Háttér: Bp, panellakásban vagyunk, bejárati ajtótól jelenleg 13 méteren jön az UTP kábel a szobáig: szekrényben, falon keresztül, utolsó métereken külső fali csatornában szépen elrejtve. Jó lenne megőrizni ezt a szépséget, ezért merültek fel bennem ezek a kérdések:

    1. Tényleg nem kerül-e semmibe az átállás, tehát simán raknak-e ide nekem olyan hosszú kábelt, amekkora kell ahhoz, hogy a jelenlegi router helyére elérjen az optika. Ha nem, mennyire számítsak méterenként árban? Ha esetleg igen, mennyire szívesen hagynak rá 1-2 métert, hogy ha esetleg később szobaátrendezés lenne, akkor ne ezen múljon?
    2. Mennyire vevők arra a szerelők, hogy szépen a jelenlegi úton vezessék el a vezetéket? Nyilván segítenék benne, de volt korábban olyan rossz tapasztalatom, hogy nem igazán érdekelte, ragasztópisztollyal felcseszte a szekrény külsejére, hogy jó lesz úgy... szerencsére albérlet volt, de most annyira azért ennek nem örülnék. Behúzószalag előre bekészítése is gondolom segítség a nehezen hozzáférhető helyekre.
    3. Kapcsolódik az előzőhöz: a vezeték és a csatlakozójának átmérőjéről tudtok-e mondani valamit? Amiatt kérdezem, hogy azokon a helyeken, ahol falon keresztül jön át most az UTP + 1 koax, ott esetleg kell-e lyukszélesítéssel készülnöm, vagy simán átfér az UTP+koax méretű lyukon az optika? Ha a koax bent maradna a lyukban, amellett elférne-e (az UTP helyén)?
    4. Mennyire hajlítható az optikai kábel? Most a szobába belépve van egy elég éles dupla-derékszög (ld. [kép] ), amit az utp és a koax is még elvisel, de vajon az optika mennyire örül neki? Itt érdemes-e esetleg a lyuk sarokhoz közelebbvitelével készülni (a túloldalon szekrényláb van, úgyhogy nem olyan egyszerű, de ha muszáj, akkor muszáj megpróbálni).

    És végül egy olyan, amire azt hiszem értem a választ, úgyhogy csak biztonsági, hogy jól értettem-e:
    +1. Ha továbbra is szeretném használni a mostani routert, akkor annyi a dolgom, hogy bekötéskor megkérem a szerelőt, hogy bridge-eltesse a központtal az ONT-t, összekötöm az ONT-t a routerrel egy UTP-vel, és minden megy egyből magától, ugye (PPPoE username, jelszó a régi marad-e, router-ben nem is kell változtatni)? Ezt megvárja a szerelő?

    (Bocsánat, ha sok helyen kacifántos a megfogalmazás, de elég parázós vagyok, és igyekszem minden lehetőségre lelkiekben is felkészülni :))

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • hpista88

    friss újonc

    válasz Laccoss #95071 üzenetére

    Köszi, az lemaradt, hogy kvázi ez az első szoba első pontja, ahol van is áram. Előszobában egyáltalán nincs semmi, előszoba falon megy most végig minden a szekrényben, és azzal szomszédos fal ez a szoba, ahol most a router van. Szóval nem igazán lehet megúszni azt a 13 métert :( (bár örülnék neki...).

    [ Szerkesztve ]

  • hpista88

    friss újonc

    válasz Ejelhar #95075 üzenetére

    Köszi a tanácsokat, Calogero neked is :) Ez lesz, hogy alszok rá egyet-kettőt... megálmodom, hogy honnan lenne a legkisebb szívás odavinni az áramot.

Új hozzászólás Aktív témák