Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yogibear

    addikt

    válasz Flashget #42815 üzenetére

    csak óvatosan ezzel attól függően mik az igények.

    Amiket ír róla, azok amúgy jogosak.

    KB 3 mp-ig a fél képernyőt MINDIG elfoglalja az OSD, na ez már gáz. - meg kell nyomni az exit gombot és eltűnik az OSD izibe'.

    Logikátlan elhelyezés, vakon (sötétben) kezelhetetlen ez is. - tényleg logikátlan, de szokni kell a vakon nyomkodást, akár minden más távirkánál, a tv-ét is megszoktam, amely gombok kellenek sötétben is, azokat fejből tudom. A gond inkább az, hogy nincs rajta egy jelölt gomb, amihez vakon, sötétben igazodni lehet, mint pl a tv-mén középen az 5-ös számgombén van egy bütyök.
    Emellett elég gyenge hatásfokú, a tv-é még visszaverődve is működik, ennél egyenesen a készülékre kell irányítani.

    A channel up/down gombok kb feleslegesek, mivel a fel/le nyíl gombokkal ugyanúgy lépteti a kanálisokat...

    Ami még probléma, hogy a kikapcsolása kb provizórikus, legalábbis nálam.
    Két kikapcsolási mód lehetséges benne.
    Az egyik a sleep mód, ahol egy órás lépésekben állítható 1-12 óra között, a másik a ki/be kapcsolás, ahol konkrét időpontra lehet mindkét eseményt beállítani.
    Ha mondjuk éjszakai (hajnali) felvételt készítek, és akár a sleepet, akár a kikapcsolást állítom be a felvétel utánra, elég szabadosan kezeli a dolgot, vagyis sok esetben nem kapcsol ki standby-ba a beállított időkor., ha a kikapcsolás (értelemszerűen) másnap hajnalra esik...
    A felvételeket hibátlanul megcsinálja, csak bekapcsolva marad...

    A felvételt alapból EPG-ből kell beprogramozni, de a kezdési és leállási idő szabadon változtatható.
    Ami gond, hogy ha a felveendő műsor pontban éjfélkor kezd, azaz 00:00-kor, azt már ugye másnapi dátummal veszi, és ha a felvétel kezdési idejét a kanális esetleges korábbi kezdése miatt visszább állítjuk (én 10-10 perc ráhagyást szoktam rátenni jellemzően), nem viszi vissza magával a dátumot az előző napra, azt manuálisan kell visszaállítani...
    Vagyis, ha mondjuk 11.28 00:00-ról visszaállítom a kezdetet 23:50-re, akkor a dátum marad 11:28-on és nem lép vissza 11:27-re... ezt manuálisan kell megcsinálni különben ugrik a felvétel.

    Szintén hiba hogy ha valaki beállít saját kanális sorrendet, azt nem lehet lockolni, így ha véletlenül belép a menübe és rányom pl. az LNC-re és bekapcsolja azonnal visszarendeződik a kanális sorrend.

    Ami még szintén hiányosság, hogy minden időpontot a számgombokkal lehet csak módosítani és nem lehet a nyíl gombokkal léptetni előre-hátra a számokat, ami a módosításokat nagyban gyorsítaná...
    Erre pl. pont megfelelőek lennének a felesleges channel up/down gombok...

    A maximum 500Gb-os hdd kezelése viszont nem a külső hdd mérethatárára vonatkozik, hanem a partícióéra, amire felvesz...
    Ismerősnek 1 terás WD-je van, amit alapból egybe particionálva értelemszerűen nem kezel, ketté particionáltattam vele és így simán fel tud venni az 500Gb alatti méretű partícióra, szóval akár több terás külsö hdd is használható, csak persze a felvételi partició mérete nem haladhatja meg az 500Gb-t...

    [ Szerkesztve ]

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

Új hozzászólás Aktív témák