Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pojakcs

    senior tag

    válasz Picike69 #5617 üzenetére

    Nem fogsz látványos minőségjavulást tapasztalni.
    Mivel azt írtad, hogy szeles időben kockásodik, itt a tányér stabilitásával vagy a beállításával lesz probléma. Inkább egy masszívabb tartót csinálj neki.
    Az enyém is a ház sarkán van. Telibe kapja hátulról az északi szelet, de nem kockásodik a kép.

    Üdv: Csaba

  • totyax

    aktív tag

    válasz Picike69 #5617 üzenetére

    Nem tudom milyen beltérid van, de a helyedben ragaszkodnék ahhoz hogy ne csak durván állítsák be, hanem finoman. Ez alatt azt értem hogy nekem beállították először úgy, hogy üzembe helyezés/antenna beállítás, az 85/100-at mutatott, ami elvileg a legjobb, ezután mentek a francba hogy ők készen vannak. Csakhogy aztán simán kockásodott a kép (még csak rossz idő se kellett hozzá) leginkább úgy, ha a master beltérin horizontális adót néztem, a slave-en meg vertikálisat. Hívtam őket hogy gáz van, jött a szerelő újra, de ezúttal ragaszkodtam ahhoz hogy a beltéri sokkal érzékenyebb rendszer/jelmérés menü kijelzett értéke alapján állítsa be (Humax Digi+IV). Mivel addigra rájöttem hogy 40 körül kezd kockásodni, mindenképp e fölötti értéket szerettem volna. Így sikerült is neki beállítani úgy, hogy a 40 körüli kijelzett érték felment 60 felé, de inkább 60-80-ra.
    Lehet hogy lesz a szerelőnek spéci műszere azt nem tudom. Viszont a helyedben megnézném a beltérin hogy milyen minőségi szinttel jár együtt a kockásodás, a helyes beállításnak ezt kell megnövelnie. A beállítást érdemes rosszabb időben elvégezni. Persze ilyenkor veszélyesebb. Fejhez nem tudok szólni, a 0.x db mindig kamu, a szöveg meg marketing. :) Szerintem a netboard fórumon többen hozzá tudnak szólni a fejjel kapcsolatos kérdésedhez.
    Mondjuk nekem se azt a fejet hozták amit a digi küldött, hanem "állítólag" jobbat. Nagyobb tányér nagyobb időjárás-tartalékkal rendelkezik, de csak akkor érdemes vele foglalkozni ha stabilan áll, különben csöbörből-vödörbe eset, hiszen nagyobb tányérba jobban belekap a szél. Ha panel(ház) oldalára szerelték, akkor elvileg 4 csavar, és rögtön jön a tányér, annak fixnek kellene lennie. A beállítás azért is nagyon fontos, mivel a digi alapból kis tányérral szerel, és a műholdja is elég gyenge jelet sugároz.

Új hozzászólás Aktív témák