Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    válasz pcnet #1786 üzenetére

    Még két eset:

    Orrsövény: a helyi doki 3 havonta írt fel másik allergia gyógyszert. Egyik sem használt. Egy barátom ajánlott egy dokit, hozzá is eljártam, írt fel orrcseppet, nem használt. Írt fel steroidos orrcseppet, az használt, de mondta, hogy azt csak pár napig szabad használni. Nem jutottunk semmire, inkább elmentem egy masik dokihoz aki gyerekkoromban az orrmandulámat vette ki. Bele nézett az orromba és azt kérdezte mikor tudok menni műtétre? Hogyhogy eddig nem vették észre? Azért adott egy steroid injekciót. Mondtam neki, ez nem jó ötlet. Azt mondta rosszul tudom, steroidnak semmi köze a cukorbetegséghez. Mire leértem a parkolóba a kocsihoz, 16os volt a cukrom. Pár napig nem is ment 10 alá. Mikor mentem hozzá műtétre, kérdette milyenek voltak a cukraim? Mondtam, hogy magasak. Mondta, hogy utána olvasott és igazam volt, elnézést kért és megkért, hogy ez maradjon köztünk. Megvolt a lézeres műtét, de nem volt sikeres. Be kellett feküdnöm, reggel volt a műtét, este jöhettem haza. Mai napig nincs gondom az orsövénnyel. Csak ezt se vette észre 2 doki. A 3. meg úgy kezdte mikor tudok menni műtétre.

    Ugyan ez orpolippal: Elmentem egy dokihoz, azt mondta van orrpolip, de első körben próbáljunk meg steroidos orrspray kezelést. Vissza mentem kontrollra, a doki konferencián volt, egy doktornő vizsgált meg. Megkérdezte, hogy jól értettem, hogy a doktor úr orrpolipot mondott? Mert ő nem lát polipot. Kaptam időpontot az eredeti dokimhoz, ő azt mondta, ez márpedig polip, de nem érdemes műteni, mert kiújúl és cukorbetegelnek kockázatos is a műtét. Persze a sprayvel semmit nem értem el. Olyan szinten el volt dugulva az orrom, hogy nem tudtam felszippantani a sprayt. Elmentem egy másik dokihoz, azt mondta jókora polipom van, minél előbb műteni kellene. Elküldött arckoponya röntgenre, 12 mm átmérőjű polipom volt. Érdekes a doktornő ezt nem vette észre. Egyik doki észre se veszi, másik meg azonnal műteni akar. Orrpolip és orrsövénynél is ugyan ez volt.

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Új hozzászólás Aktív témák