Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bruce20

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Pár hete lettem Latitude D620 tulajdonos, használtan vettem. Core2Duo T7200 2Ghz 4MB cpu dolgozik benne, és hűtési gondjaim vannak.
    Előtte egy hp nc6220-am volt, 1.86-os sima Centrino procival, és ez egy maximálisan csendes gép volt, hétköznapi használtatnál simán lekapcsolta teljesen a ventit, full zajtalan volt. A Dellnél azonban folyamatosan megy a ventillátor, ami zavaró, de elfogadom, hogy ez egy melegedős processzor, és a teljesítménye hőtermeléssel jár.

    Amit viszont nem értek, az a D620 ventillátorkezelése. Úgy tűnik, mint ha nem is a cpu hőjét nézné. Pl. ha kocsiból hozom fel a gépet, és még kívül-belül hideg, nem kapcsol be a venti. Most direkt kipróbáltam, HD video alatt 65-70 fokon volt a proci, és meg se nyikkant a hűtő, majd ahogy melegedett át a ház, egyszercsak bekapcsolt, és azóta a cpu már 44 fokon van, de eszébe sincs lekapcsolni, akár reggelig tekerne.

    Már próbáltam fullra szétszedni, kifúvattam a hűtőbordákat, újrapasztáztam a cpu-t (bár a régit rákövesedett cuccot nem szedtem le mindenütt). Ez valamit segített (a proci általában 46-49 fok körül van), de a ventillátor ettől még ugyanígy teker, de alapjáraton, ám hallhatóan. Pl újabb hd video után növeli a fordulatot, majd ahogy visszahül, úgy lejjebb veszi. A BIOS verzióm A10-es, tehát ez sem zavarhat be. A Speedstep be van kapcsolva, progival csekkolva az órajelet látszik, hogy szépen váltogatja is.

    Próbáltam minél többet visszaolvasni a fórumon, többen írtátok, hogy ez fűtősebb gép, de a fentiek alapján nem tűnik normálisnak a dolog. Tudtok tanácsolni valamit (pasztázzam újra jobb anyaggal, vagy bármi)?

    És általában mi a normális hője a T7200-nak? Kétes értékeket találtam csak neten.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • bruce20

    csendes tag

    válasz DV #13743 üzenetére

    Tegnap megint felidegesített a dolog, és szétkaptam a gépet. A prociról és a hűtőbordáról tiszta alkohollal és fültisztító pamacsokkal szépen leszedegettem a rákövesedett régi pasztát, és bekentem vadi újjal. Közben megfigyelhető, hogy a cpu mellett van közvetlenül a GPU és a chipset is, melyekhez a hűtés a cpu hűtőről megy tovább 1-1 alumínium ágon. Ezek alján viszont nem hőpaszta van, hanem habpárna-szerű anyag. Ez nem tudom mennyi hőt vezet át, de talán ez a megoldás kulcsa.

    Az újrakenés miatt ismét hűvösebb lett a proci, energiagazdálkodásban 50%-os teljesítményre levéve, 36 fokra ment le a core2duo t7200 :) Szinte jégkamra. De a ventillátor ugyanúgy ment közepes fordulaton, megállás nélkül. Ez már vicc! :((( Ezek után szerintem a GPU hőjét érzékeli magasnak, ami miatt folyamatosan teker nálad is és nálam is reggeltől estig.

    [ Szerkesztve ]

  • bruce20

    csendes tag

    válasz DV #13746 üzenetére

    A sebességét a SpeedStep miatt veszi vissza (még high performance módban is). Ha fixen szeretnéd a 2Ghz-et, akkor BIOS-ban kapcsold ki a SpeedStep-et.
    Ekkor viszont legjobb esetben is közepes fordulaton fog menni a venti .... :C

    Szétszedés után, újrakenés előtt javaslom leszedni a régi pasztamaradványokat. És kérlek írd majd meg, az eredményt!

    [ Szerkesztve ]

  • bruce20

    csendes tag

    válasz dokkaab #13796 üzenetére

    A recovery partíción egy image file van, ami a "gyárban" került rá. Ez egy teljesen beállított, a géphez kapott alkalmazásokat telepített állapotban tartalmazó rendszert jelent. Ezen image fájlt a recovery eljárás másolja (tükrözi) le a c:\ meghajtódra pár perc alatt, míg a vista telepítése és konfigolása jelentősen több időt jelentene. Természetesen valamivel gyorsabb, személyre szabottabb rendszert kapsz, ha egy nyers Windowst raksz rá, csak az általad használt progikkal.

    A gép indításának nem feltétele a recovery megléte, ez a partíció teljesen törölhető (viszont ekkor többet nem fogod tudni használni a recovery szolgáltatást; az operációs rendszert, drivereket és a programokat magadnak kell beszerezned.)

    A leírt probléma valószínűleg abból fakad, hogy össze-vissza lettek szabdalva-mozgatva a partíciók. HA a recoveryre nem lesz többet szükséged, töröld le a partíciót, csinálj egy 75GB-os c:\-t, és a többi maradjon. Húzz fel egy win7-et (a vistánál kevésbé terheli a gépet), és töltsd le a gép Service tagje alapján a drivereket a dell.com-ról.

  • bruce20

    csendes tag

    válasz CsCsigusz #13810 üzenetére

    Mielőtt beszereznél bármi költségest, célszerű volna sűrített levegővel kifújni a port ventillátor környékéről. De még előnyösebb lenne, ha szétszednéd a gépet, és újrapasztáznád a processzort (ha lehet, minél jobb hűtőpasztával, pl. arctic cooling mx-3). És persze ha már így szét van kapva a gép, akkor sokkal alaposabban tudsz portalanítani is.

    Könnyen lehet, hogy ezek után a sokkal jobb hatásfokú hűtésnek köszönhetően szükségtelenné válik a hűtőpad. A gép hűvösebb és csendesebb lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • bruce20

    csendes tag

    válasz Raga #14670 üzenetére

    Felcsatlakozás után a Vezérlőpult - Hálózati és megosztási központ - Bal sávon Adapterbeállítások - vezetéknélküli hálózatra duplaklikk, és nézd meg, hogy kapott-e IP címet, illetőleg megkapta-e az átjáró IP címét is.

    Ha nem, vagy ha ennek ellenére sem megy, akkor a kolesz wifi nincs jelszóval (wep ill wpa kulcs által) védve, hanem MAC cím szűrést használnak. Ekkor meg kell keresned a rendszergazdát (egy üveg borral pl. :) ), és megkérni, hogy a wlan adapter MAC címét vigyel fel a rendszerbe. Ekkor már menni fog a net.

    Továbbá egyetemeken még előfordul egyetemi autentikáció a wi-fihez (pl. ETR kód alapján), de ehhez már látnod kellene legalább az ezt bekérő oldalt.

  • bruce20

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak!

    Adott egy D630 notebook, nvs135m videoval, 1440x900-as tft-vel, T9300-as procival, 3GB rammal, és komoly problémával.
    A gpu tudja a CUDA-t, HD video lejátszás, digitális tévézés azonban nem megy. Windows 7 alatt bejön a médialejátszóba a film, majd ezt követően kb. 5-6 másodpercenként vált egy képkockát, tehát teljesen behal. (bármely lejátszó progival, codeccel)
    Kikapcsolt aero mellett egy ideig hibátlanul megy a videolejátszás, aztán lefagy a gép! A jelenség azonban driverfüggő, a legutolsó Dell driverrel, aeroval sem megy a lejátszás, kikapcsolt aeroval azonban már megy gond és fagyás nélkül. Nade ezzel a driverrel meg Aero effektek szaggatnak folyamatosan, és a gép teljesen lassú, pl. egy JPEG képnél zoom 1 másodpercig lebénulás, aztán gyorsan bezoomolja a képet. Webböngésző oldalgördítés szintén ugyanez. Nvidia referencia driverrel detto. Tehát a legelső dell gpu driverrel jól megy a gép de fagy, a legutolsóval nem fagy, de bénul és lassú.

    VGA stability test progival azonnal villogni kezd a kijelző és idővel lefagy a gép. (új driverrel nem fagy le, de vga errorral elszáll a progi).
    A ramok cseréjével és frissen telepített Vistával is ugyanez a helyzet.

    GPU hőmérsékletek alaphelyezetben 68-75˘C, HD videonál 85˘C. A ventillátor persze folyamatosan megy. :((

    1,5 év NBD garancia van még rajta, melynek keretében az elmúlt két hétben háromszor cseréltek alaplapot, a probléma végig fennáll. A szervíz hozzáállásával természetesen semmi gond, szegények jönnek és cserélik, de már jobban utálják a helyzetet mint én. A Dell részéről a hozzáállás az, hogy addig küldözgetik az alaplapokat, amíg az egyik majd jó nem lesz. Azt mondanom sem kell, hogy ez sem a szervíznek, és pláne a gépnek nem jó.

    Bocsi a hosszú postért, használható tippeket szeretnék kérni azoktól, akik esetleg találkoztak már ilyen gonddal, vagy hasonló problémával nvidia gpu és Dell noti esetén.

  • bruce20

    csendes tag

    válasz #16820480 #14865 üzenetére

    hello

    Igen, a notebook billentyűk is leszedhetőek egyesével, ugyanúgy, mint az asztali billentyűzeteknél, csak itt fokozottabb óvatosság kell. Egy csavarhúzóval óvatosan, finoman feszítsd fel, majd az ujjaddal a másik oldalról tarts ellent, és húzd le. Vigyázni kell, hogy a patentok ne törjenek, csak engedjék el a gombot. Utána látni fogod, hogy mi a hiba, de szerintem ott korábban eltört már az egyik patent, és emiatt nyomódik le minimális behatásra is az az adott billentyű.

    Visszarakásnál csúsztasd a billentyűt a helyére, majd egy határozott mozdulattal erősen nyomd be. Kattan egyet, és a helyén van.

  • bruce20

    csendes tag

    válasz qantum #15297 üzenetére

    Milyen laptoppal próbálod?
    Én is szívtam picit a Dell wireless 5530-cal. D630-ba vettem utólag, de ezt a gépet hivatalosan nem szerelték 5530-as kártyával, és pl. az E6400-nál fellelhető 5530 driver a telepítés kezdeti szakaszában kompatibilitási problémák miatt el is száll, nem lehet ráerőltetni. Vissza kell menni a régebbi driverekhez, tehát az E6400 adatlapján, az 5530-as driverek közül az A07-est válaszd, (32 és 64 bites is lesz), azzal rendben menni fog. Dell Wireless manager progi teljes mértékben megegyezik a Sony Ericsson azonos nevű progijával, tetszés szerint használható mindkettő. (Ha kell, írj privátot, és elküldöm a progikat)

    Az viszont teljesen biztos, hogy a Lenovo-féle Ericsson F3507g és a Dell 5530 (ami szintén F3507g) nem kompatibilisek egymással, Dell 5530 soha nem fog menni Lenovo gépben, és fordítva ugyanaz a szitu. A két kártya egy és ugyanaz, de FW szinten le van védve a "márkahűség". Nyilván firmware barkácsolás után azért összehozható a dolog. Viszont a HP-féle HSPA kártyák mennek Dell gépekben is.

    Kicsit macerás, de a Dell 5530 egy nagyon stabil és jó vételi képességekkel bíró cucc.

    [ Szerkesztve ]

  • bruce20

    csendes tag

    válasz lacko22 #17538 üzenetére

    hello
    Intézményi beszerzés keretégen vettünk 13db N5010-es Inspiront. A benyomások összességében jók, a gép kellően gyors (SSD-vel a boot is jelentősen gyorsabb lenne, esetleg érdemes utólag beszerezni majd hozzá), játékra is simán alkalmas, full HD videokat szépen visz GPU gyorsítással is.
    A melegedés sajnos igen jelentős (a hűtés viszont nem hangos). Méretes szellőzőnyílás van a bal oldalán, játéknál ez hőlégbefúvóként is használható, de sajnos alapjáraton is rendesen fújja ki a forró levegőt. Ezt nem nevezném a gép konstrukciós hibájának, ilyen teljesítményű videokártya sajnos hőleadással jár.

    A gép megjelenése szép, de (igaz, Latitudehöz szokott userként) én feszesebb zsanérokat, és a zsanérok mögött jobban rögzített műanyagokat várnék. A kijelző színei élénkek, a kék sajnos (a kategóriához hasonlóan) túlszaturált.

  • bruce20

    csendes tag

    válasz cadeyrn #19097 üzenetére

    üdv
    Nem Nvidia gpu chip van a gépedben?
    Nekem D630 csinálta ugyanezt a Quadroval. Nem a proci miatt teker még a ventillátor, hanem a GPU hőmérséklete miatt.
    Mivel közös "hűtőkörön" vannak, a proci már javában kellő mértékben lehült, de a GPU még nem. Mivel ezek a grafikus chipek erősen melegszenek, átlagos szobai körülmények közt a beépített ventillátor és hűtőborda nem tudja kellően lehűteni ahhoz, hogy a lekapcsolási szintre jusson.

    Esetleg segíthet a dolgon a régi hűtőpaszta teljes eltávolítása, és a chip új, minőségi hűtőpasztával való bekenése, a hűtőborda és a ventillátor portalanítása.

  • bruce20

    csendes tag

    Sziasztok!
    E6410-nél mennyire normális, hogy dokkolón alvó módból ébresztve kiszámíthatatlan gyakorisággal (de inkább ritkán, eseti jelleggel) kékhalálozik a Windows 7? Hasonló jelenség: gép dokkolón, alvó mód be, de nem alszik el, hanem kifagy, és fekete képernyőn fehér csíkok szaladgálnak.

    (E6410 Core i5, 4GB HDD, INTEL HD Graphics), a gépben a HDD kivételével minden gyári. A harmadik HDD-vel is ugyanezt csinálja (vinyókat nem ezért cserélgetem ofc :) )

  • bruce20

    csendes tag

    Szervusztok!
    Latitude E6410 (i5-520M, Intel HD gpu, 1440x900-as panel, legfrissebb BIOS) kijelző problémájával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
    Egyre gyakrabban fordul elő, hogy bekapcsolás után a kijelzőn nem látszik semmi, külső monitoron viszont rendben ad képet. Közelről nézve látszik, hogy a kijelzőn is megjelenik a kép, de alig kivehetően, mintha elszállt volna a háttérvilágítás, ilyenkor a fényerő növelése sem csinál semmit.

    Néhány ki-be kapcsolást követően viszont minden rendben, a kijelző tökéletesen üzemel, a fényerő tartomány is hibátlanul állítható, színek tökéletesek. Ekkor viszont, pl. csak külső monitorra áttérésnél a kijelző nem kapcsol le, hanem teljes fényerővel világosszürke képet ad. Ugyanez történik, ha lecsukom a fedelet, látszik, hogy ezerrel világít a kijelző a lekapcsolás helyett. Ez utóbbiról csatoltam képet.

    Kijelző vagy alaplapcsere vonalán induljak el, esetleg elegendő lehet-e a kijelző kábelének cseréje?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • bruce20

    csendes tag

    válasz SzaboZE #43678 üzenetére

    Mozgatásra nem változik, viszont ha meglapogattam a fedlap alját, akkor helyreállt a fényerő, és eltűnt a szürkeség lekapcsolt kijelzőnél.
    Most kivettem a kijelzőt, levettem a kábelt, visszadugtam, rögzítettem, és úgy néz ki, rendbe jött - remélem nem kiabálom el :)

    Ha visszatér a hiba, gyanakodhatok a kábelre?

  • bruce20

    csendes tag

    Sziasztok,
    Kérlek segítsetek eligazodni E7470 billentyűzetek ügyében.

    Létezik-e világítós magyar verzió a képen látható, pointing stick nélküli billentyűzetfajtából?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák