Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csóri

    csendes tag

    Sziasztok minap sikerült megvenni a hőn áhított dell notit egy 5010.Sikeresen letöltöttem a dell oldalról a win7 drivereket,és 1 dolgot hiányolok(vagy csak én nem találom).Eddig Asus notikat használtam és ott volt egy powergear nevezetű grafikus felületű segédszoftver,aminél 4 egyszerű lépésben lehetett állítani a gép teljesítményét és áramfelvételét.Konfigurálható volt és %-os processzorterhelést is meglehetett adni. Egy 5% os processzorterheléssel 4 órát lehetett böngészni vele akksiról.(persze e mellé lekapcsolta a sallangot b2,dvd író,lan,fényerőt és hangerőt is visszavéve). 1 gombnyomásra pedig visszaállt maximális teljesítményre. Ilyen program nincs a dell notikon? Vagy valami hasonló?

  • csóri

    csendes tag

    válasz SzR #17586 üzenetére

    Látom páran tervezik az Inspiron 5010 es típusu noti vásárlását. Minap vásároltam egyet és megosztom a véleményemet hátha másnak is jól jön ez a kis infó.A masina lelke egy I3-380 proci ,4 giga rammal,és egy Ati 5650-1Gb vga val.
    Legelső benyomás a notiról hogy küllemre elég szép csiszolt fém kűlső borítás(nekem kék színű) belűl a touch pad környéke is csiszolt fém hatású műanyag:)Vicces. Összeszerelés szempontjából elég stabil. Néhány dolog ami viszont nem tetszett. A noti kikapcsolt állapotban miközben töltődik az akksi SEMMILYEN infót nem ad a ledek által Egyszerűen nem világít semmi hogy jelezné a töltést. Holott az 5 éves acerem és a 2 hónapos Asus notim is zöld leddel jelzi a tötés folyamatát és kialszik a led ha kész .Itt semmi támpont sincs....... A másik idegesítő dolog mikor bevan kapcsolva a masina a 3 led meg felváltva villog fehéren. No ez sötétben stroboszkóp szerű effektust nyújt mivel a tervezők csodálatosan a gép tetejére rakták ezeket a lámpának is nevezhető ledeket.Hasonlóan jártam el mint anno a momo kormány ledjeivel.Leragasztottam.
    Utolsó dolog ami megint kicsit érdekes a mai usbs világban hogy a gép bal és jobb oldalán összesen 1 ,igen egy darab usb port van. Tapsvihar a fejlesztőknek hogy az usb portokat hátra pakolták az áramtöltő kábellel egyetemben.Vagy tapogatsz hátul a pendrive-al vagy forgatod a notit ....Mivel notitól van szó nemmindig van az íróasztalon a masina sokszor lenne ölben(pl ágyban) de mivel a tötő is hátul helyezkedik el nem oldalt igy ez sem egyszerű mutatvány. A gép külleméről és rosszul elhelyezett csatlakozóiról ennyit. Fűtsünk be a gépnek(nemlesz nehéz) A gép akksija netezés közben irodai felhasználásnál közel 4 órát bírt. Szintetikus tesztben 3dmark 06 ban 7500 pont. Egész jó Ahoz képest hogy az Asus Noti(K50In) GeforceG102(gyengécske de dx10 es kártya minden ment vele szépen eddig) kártyával 1700pontot vitt.Nézzünk kis játékot hamár ott a 128bites 1 gigás kártya.
    Újabb játékok közül a Test Drive unlimited2-t néztem high detailon folyamatos volt a játék.
    Starcraft2 Highon tökéletes. Régebbi játékok Far Cry2 Ultra magas megjelenítés,ugyanígy a Grid is szépen futott.Gothic3 és Ut3 ról már nem is beszélve.
    Játék közben a Vga ventillátora halhatóan felkapcsol nagyobb "fokozatba". De ez érthető. Konkrét hőfokot nem mértem de huzamosabb idő után a billentyűzet is átmelegedik az alatta lévő forró grafikuskártyától.
    Maga a gép stabil semmilyen nyúzással nemlehetett fagyásra bírni. Amit hiányolok az egy energiagazdálkodást kezelő szoftver .Sehol nem találtam a Dell oldalán.
    Hírtelen ennyi jutott eszembe a noti kapcsán alapjában véve bártan merem ajánlani akár játékra akár munkára. Maga a gép megjelenése nagyon színvonalas.Akksija is elég strapabíró tekintve a gépbe épített grafikus kártyát ami elég energiaigényes.Egy intel gma val jóval tovább bírhatja az akksi.

  • csóri

    csendes tag

    válasz nightshadow #17616 üzenetére

    A vinyó nekem is halkan kattog néha."Nem meleg a gép több óra használat után sem, igaz csak netezésre, meg filmnézésre van használva, játékra nem."Jesszus azért egy ilyen kártyát netezésre használni :) Olyan mintha lenne egy Ferrarid és csak kettes sebességfokozatban járkálnál vele....:D
    A másik dolog ha ezt a notit csak ilyen egyszerű alkalmazásokra használod akkor neked is jóljönne az a proggi amit és semmere sem találok Dellhez ,boztos van de a dell odalán nemnagyon igazodok el.
    Az akkumlátor üzemidejét lehet kitolni 1-2 órával ha lenne hozzá egy energiagazdálkodási szoftver.Netezésnél ha akksiról megy a gép lekapcsolja a proci felesleges terhelését és visszaveszi a videókártya órajelét,kikapcsolja a webkamerát(ha nemkell)dvd írót.Hang és fényerőt is kissebre veszi.Asus notimnál a 2.5 óra akkuidő így közel 4 órára kitolható.
    Csak nemtudom mi ennek a programnak a neve Dell notikon....így nemtalálom......:(

  • csóri

    csendes tag

    válasz Hamann2 #17722 üzenetére

    Nekem is 5010 van i380,4gb,Ati 5650.
    Én is játékra vettem főként. Bulletstorm kifogástalanul fut.Cod szériát nemnéztem.De a Nfs 11,és a Test Drive U2 is szépen megy a gépen.Még a következő játékokkal próbáltam.: Risen,Gothic3-4,Starcraft2,grid,Far Cry2.A Testrive a Gothic4 és a SC2-n kívűl minden maxon futott,ezeknél is csak a Anti-Aliasinget vettem visszább.
    Mindegyik játék megy tökéletesen,bár a ventillátor majd kiugrik a gépből,de miközben ezeket a sorokat írom most meg kikapcsolt magától a hűtés.
    Egyébként nálam a ventillátor 2 fokozatban megy.A harmadik mikor kivan kapcsolva a ventillátor.Az akksi játék közben 1 órát bír.Webezés nem megterhelő feladatoknál energiatakarékos üzemmódban 3.5 óra. Valaki tudja esetleg hogy milyen nagyobbkapacitású akku kell pontosan az 5010-be?Így sem rossz a masina de egy 9 cellás akkut lehet érdemes lenne beruházni.
    Egyébként használ valaki readyboostot a notihoz? Usb driveot nemakartam mert kilóg a gépből,ezért vettem egy class 4-es Kingston SDHC-t arra meg azt írta hogy nemtámogatja.Aztán belepróbáltam egy régebbi class2,4gb sdhct azzal meg megy tökéletesen. A lassabbat elfogadta...Valaki próbált esetleg class4 től gyorsabbat?

    [ Szerkesztve ]

  • csóri

    csendes tag

    válasz IkszIpszilon #17732 üzenetére

    Rosszul gondolod valóban itt a link a 2 "kártyát" hasonlítják egymáshoz
    [link]
    5650 ,10% al gyorsabb a 420 as geforcetól.
    Arról meg már nem is beszélve hogy i5 van tolva az 5650 feneke alá :)
    Az i5 ben van egy Intel videókártya pluszban a chipbe integrálva. Nem tekeri az Ati-t feleslegesen egy sima böngésző futtatása közben az akksi is továbbbírja így... i5+5650 sokkal jobb választás.

  • csóri

    csendes tag

    Így két hét távlatában kicsit elgondolkodva,az i3-380,4gb,320gb hdd,5650 párosítás helyett.
    Inkább az I5,4gb,500Gb hdd,5650 et választanám.Mert nekem a teljesítény(5650 Ati) és a mobilitás is fontos (i5 sajátosság a chipbe integrált intel vga) ez az I3 ban NINCS BENNE!!!. Továbbiakban még egy 9 cellás akkumlátort vennék és megisvan a teljesítény és a mobilitás egy gépben,igen jó arányban összegyúrva.Ezzel a konfiggal ha akarok játszok bármivel ,hálózatról minden feladattal megbírkózik. Ha mobilizálom magam a 9 cellás akksit használva az intel Vga val közel 5-6 órát netezek. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • csóri

    csendes tag

    Ezekszerint a Dell nemtámogatja a kártyaválasztást?Nemlehet választani sem ? Akinek van Inspiron 5010 ese I5 procival Ati 5650 es kártyával az legyenszíves írjon már pár szót hogy valóban mi a helyzet ezzel a dologgal!?

  • csóri

    csendes tag

    válasz sirszevenap #17933 üzenetére

    Nemrég írtam kis vélményezést az 5010-ről. 1 hónapja van meg kb.Játékra (is) lett véve: 5010 i3-380,4gb ram,5650,eddig minden játék jólfutott vele.Nfs 11,Bulletstrom,Cod,TDU2 ,mind kifogástalanul ment a notival. De úgyérzem nemvéletlen lett az a 20% os 5650 frekvenciacsökkentés,mert többóra játékután olyan szinten felmelegedik a gép hogy a touchpad alatt a vinyó forró hőmérséklete áttérzik a burkolaton a gép maximum fordultaon tekeri a ventillátort. Kell neki a friss levegő amit bőszen is szív az alsó kisméretű rácsokon(nemajálott meggátolni a levegő beáramlást nemérdemes ölben tartva játszani a notival). Én semmiesetre sem tuningolnám az 5650 et.
    Ami nemtetszett de nemvészes megszokható a következő pár dolog: Akksi szabályszerint lötyög,noti idexlámpái vakítóak ,csatlakozók rosszul elhelyezettek(Ac és USB),lcd kijelző betekintési szöge sajnos negyon gyenge mindig állítani kell használat közben.Ezen felül nagyon stabil és stapabíró noti megvagyok vele elégedve összességében. Közel 8 éve műszaki értékesítéssel foglakozom köztük notikkal is.
    Toshibákat érdemes elkerülni . Sok a probléma velük(lcd szalagkábel ,hdd )
    Bár mindenki aztvesz amit jónak lát :)

  • csóri

    csendes tag

    Inspiron 5010
    Ez i3 as procis, vajon egy i5-i7 es procit mennyivel értékel jobbnak a win7?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák