Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekegsm

    őstag

    válasz kekegsm #7013 üzenetére

    Bocsi, nem kotozkodni akarok, nem ez a celom, de:

    -Amit a bovitesrol leirtal, az esetleg egy teves kepzeletet ebreszt az olvasoban, hogy jajdemilyenegyszeru. Aztan amikor mar megvett mindent, osszeszamolja, es sirva fakad. Arrol nem is beszelve, hogy valakinek be kell epiteni ezeket a dolgokat. Ha szakszerviz csinalja, akkor draga es nem is biztos a minoseg. Ha te csinalod, akkor is lehetnek problemak, sokat kell jatszani sokszor, hogy szetszedd, konnyu eltorni a muanyag alkatreszeket, leeht hogy problemak lesznek vele (nem teljesen kompatibilis alkatresz, vagy hosszabb egy millimeterrel, stb), megcsuszhat a csavarhuzo es akkor vege a dolognak, ossze is kell rakni a vegen a dolgot, stb. Garancia ugrott persze, ha meg volt, de az is lehet, hogy a vegen egy instabil rendszert kapsz. Csuklopantot hasznalsz, amikor memoriat cserelsz? Mert az emberek 99%-a nem hasznalja.

    -Egyebkent egy olyan VGA mind a tied, utoljara 350€+szallitas-ert lattam a neten legolcsobban.
    -Jo proci: 150-200€ legalabb, de mehet felfele 300-400ig. +szallitas
    -kepernyo: Nagyobb felbontasu 17" kepernyot lattam mar 250€-t is, de az hasznalt volt. +szallitas. Ujat lattam mar 500€ korul.
    -200GB 2.5" winyo olyan 200€ korul van.+szallitas
    -wifi a/b/g/n-t mar meg lehet kapni 100-130€ korul+szallitas

    Szoval a vegen bovitetted a 400 eurot ero gepedet 2000€ cuccal, es most mar erni is fog annyit mint egy vadiuj, 3ev garancias, nagyobb teljesitmenyu laptop. De ez az uj laptop csak 1500€...

    Fogyasztas:
    A T7500 procim fogyaszt ha jol tudom 13W-35W-ig. 13W-ot akkor fogyaszt, ha meg sem erintem
    Ventillator: ha all akkor 0, de ha megy akkor eszik kemenyen.
    Videokartyam is kb ugyanilyen ertekekkel rendelkezik.
    HDD: 1watt, ha alapjaraton megy, de terheles alatt akar 10W is lehet.
    ODD: kb ugyanez. (ennel es az elozonel a felporgetes nagyon sokat fogyaszt
    Kepernyo: nem tudom, gondolom nem olyan sok, bar az akku teljesitmenyt rendesen befolyasolja.
    Wifi: nem tudom az ertekeket, de sokat szamit akkuidoben.
    Bluetooth: nem tudom az ertekeket, de sokat szamit akkuidoben.
    LED-ek: egyutt megesznek egy wattot, masfelet
    Alaplap maga is hasznal aramot persze, ott a chipset, hangkartya ilyesmi.
    Kepernyo nem tudom

    Egyszer lemertuk a melohelyemen, terhelve minden alkatreszt, 85W korul mozgott (78-89W)
    Terheles nelkul (futott egy total commander only) volt 23-24W.

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Új hozzászólás Aktív témák