Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shady313

    aktív tag

    válasz WhiteKiSs #44446 üzenetére

    Üdv!

    A következőkben taglaltak sok Dell-es notebookon segíthetnek. Főként ajánlott azoknak, akiknek gondjuk van az alvó üzemmóddal, kikapcsolással, hibernálással. Helyrerakja a rendszer hűtési házirendjét (folyamatosan pörgő ventilátorprobléma) illetve a teljesítményproblémákon segít. Én ezt az i5+8850M-nél - Dell 5537 - tapasztaltam ki, elég sokat szívtam mire sikerült ezt a kombót összehozni, Windows 8.1-en:

    Először is: a legfrissebb BIOS legyen a gépeden. [link WhiteKiSs-nek az 5521-hez gépéhez, természetesen mindenki a sajátját telepítse!!!]

    Display Driver Uninstallerrel (DDU) pucold le a mostani Inteles és AMD-s drivereket, csökkentett módban (a program majd ezt felajánlja). [link]

    Újraindítás után tedd fel ezt az Intel VGA drivert: [link]

    Majd újraindítás után, kapcsold ki az illesztőprogram digitális aláírás kérését (ez is újraindítással fog járni). [link]

    Telepítsd ezt az AMD drivert: [link] - jelszó: mahmoudelfar

    A telepítése során érdemes az egyéni telepítést választani és kikapcsolni a PX és OEM alkalmazás profilokat.

    Továbbá:

    Az én gépemen 8-as Inteles lapkakészlettel a legjobban bevált AHCI illesztőprogram a v13.2.4.1000 verziószámú. Samsung 840 EVO SSD-vel tesztelve, a különbség másodpercekben mérhető (pl 10mp vs. 15mp) [link - köszönet a linkért és a szép driver kollekcióért Fernando Win-RAID fórumának]

    Aki friss 1705-ös Dell WIFI+BT drivert szeretne telepíteni (Qualcomm Atheros QCA9565 chipset), az telepítheti ezt a csomagot nyugodtan: [link] Tartalmazza a 1705-ös drivert is és atomstabil. Nekem egy gargoyle firmware-s TP-Link 1043ND V2.1-es routerrel megvan a 96Mbit/s valós (150Mbit/s elméleti) sávszélesség, teljesen stabilan, torrentezve, egy szobával odébbról. Az átlag 60-70-nel szemben nem is rossz.

    Ethernet-hez mindig Realtek drivert használok: [link]

    Realtek Audio ALC-3234 hangkártya driver (5537-re jó, biztosan más notebookra is jó lesz, elég sok Realtek hangkártyát szoktak támogatni ezek a driverek): [link]

    Intel Chipset driver: [link]

    Intel(R) Management Engine Components: [link]

    Intel Serial I/O driver (nem minden gépre szükséges): [link]

    Realtek RTS5179 kártyaolvasó driver: [link]

    Törekedtem az OEM driverek használatára, ezekkel a kombókkal teljesen stabil a gép, mindenféle gond nélkül.

    Remélem tudtam segíteni sokaknak ezzel. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák