Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mackosajt

    addikt

    válasz atike #43198 üzenetére

    A kor előre haladtával meg nem csak orvosi vizsgálatot, hanem egy bizonyos kor után ismét rutin és forgalmi vizsgát tetetnék egyesekkel.

    Ja, és a legjobb, hogy múltkor ment előttem a Kassain egy kis Citroen Saxo, bordó, oktatói autó, benne egy leányka tanult éppen.
    Mondom türelmes vagyok, a 40-45 km/h nem gáz, de azért nekem anno még szólnom is kellett, mert a Skodában az oktatóm lába rácsúszott a gázra, és már 70-el mentünk... szóval gondolom ezekben is van az oktatónak gáz is, nem csak fék.

    Na mentem utána, és türelmes voltam. Pechemre lefordult a Sámsonira ő is.
    Jó, mentem utána.
    Végül már kezdett elszakadni a cérna, és picit elkezdtem nézelődni, hogy mikor tudnám megelőzni.
    KÖzben belassultak 25-30-ra.... hát mondom ez meg mi? És mire észbe kaptam, már nagyon közel jutottam hozzá. Ekkor ért a meglepetés....

    A kedves oktató, nem megköszönte a türelmemet, hanem szándékosan!!! rálépett a fékre!!!
    Megúsztuk a puszit...
    Elmentek jobbra, az Acsádira, de még ahogy a kanyarodóban voltak és én elhúztam mellettük, az oktató nagyon mutogatott, én meg csak vissza, hogy nem ezt kéne oktatni te "Barom".

    Aki ismeri az oktató "urat", nyugodtan átadhatja üdvözletemet!

    http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

  • Zola007

    veterán

    válasz atike #43198 üzenetére

    csak éppen nem ugyanolyan távon, ezért nem ugyanolyan lassulást kell elviselni az autónak és a motornak.
    ezért sem mindegy ki fékez és ki nem, illetve meglátszik utána hogy melyik kapott nagyobbat
    motorosoknál én azt hiányolom (autósoknál is csak itt nagyobb lenne a jelentősége), hogy nem tanítanak valós vészhelyzetkezelést
    Vészfékezés nagy sebességről, poros, vizes, jeges,hibás úton, nagy sebességű kikerülés, stb
    én kötnék hozzá vezetéstechnikai kiegészítő képzést is
    én nyáron pl. Debrecen felé 140km-es utam alatt 3 motoros balesetet láttam, ebből 2-nél autó a közelben nem volt.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák