Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bul07

    nagyúr

    válasz Atomantiii #146309 üzenetére

    Tudod mennyit keres egy takarító, minimálbér és semmi más juttatásba nem részesül
    De szívás az van rendesen
    Sok gyerek után tudod te hogy néz ki a WC mondjuk
    Fiú wc nyakig sz@ros, büdös, a lány wc meg eldugítva v@res tamponnal betéttel(szétdobálva jobb esetben)

    Hozott félig megivott joghurt a szemetesbe dobva folyik minden felé, padok összefirkálva
    És lehetne sorolni

    És hogy le merd szidni a nyomorultat, ááá, egyből megy sírni a szülőnek az meg jön vergődni hogy de hát a ő csemetéje

    Sok állat után takarítani ott lenni, és ez nem túlzás

    Nincs már tisztelet az iskolákba fenne nagy gyermekvédelem miatt

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

  • KROK640

    veterán

    válasz Atomantiii #146309 üzenetére

    Bul07nek igaza van, nem véletlenül nem találnak ilyen helyekre embert.
    Az a baj, hogy mindenhol minden szívás melóra a minimálbér megy, minden egyéb juttatás nélkül.

    A másik ami generálja az önkéntes mukanélküliséget, az az alulfizetettség. Fejhez kéne már kapni sok helyen (tudom, tudom, nem ilyen egyszerű) hogy a minimálbér kurvára nem vonzó. (pláne a mai árak mellett)
    De mindez nem fog megtörténni amíg úgyis van aki elvállalja, és egy idő után mindig akad. Lehet nem lesz a legjobb, de hát ez van.

    Mesélek egy saját példát :
    2017-2019 között két munkahelyem volt egyszerre. A másodállás most itt a lényeg, egy fatelepen kellett rakodni meg ilyesmik, (de ugyanúgy be lettem fogva betonozni, üveget cserélni, gödröt ásni stb). Ment az 500ft-ozás (500ft/óra), ami napi 4 óra mellett is napi 2000ft volt, cserébe azzal együtt már tényleg oda volt az egész napom. Az egyetlen előnye az volt, hogy mindennap munka után KPban a kezembe adta az aznapi bért, így nekem fizetés előtt 1 nappal is volt pénzem, nem úgy mint errefelé sokaknak, hogy 25-e után mindent (is) hitelre...
    Sokszor dícsért, hogy ügyesen dolgozok, lehet rám számítani, stb. Egyik nap megkérdeztem egy ilyen dicséret után, hogy nem gondolkodott azon, hogy esetleg fizetés emelést adjon?? Erre az arcomba nevetett és azt mondta : "minek??? Eljössz te ennyiért is!"
    Aznap megkaptam a fizetésemet, kisétáltam a kapun, és többet nem mentem vissza. Ő pedig sejthette, hogy valamit elszúrt, mert többet nem keresett, se nem hívott telefonon (máskor nagyon is tudott ugrasztani), se semmi. Magamban úgy voltam, hogyha megkérdezte volna, hogy mennyi legyen, 900ftot mondtam volna, de 700-ért is maradtam volna, de eddig el sem jutottunk. :(
    Aztán tudom ám, hogy talált helyettem mást, aki tavaly még 500ft-os órabéren melózott neki, és azt is, hogy elégedetlen vele, mert valami alkesz akinek ahogy van egy kis pénze rohan inni, amíg tart a pénz és a mámor, addig meg felé se néz... csak akkor mikor szomjas lesz újra.
    Nekem is hiányzott a plusz pénz, de tovább nem akartam annyiért csinálni, és végül egy lose-lose szitu lett ebből, de pénzt emelnie nem kellett.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák