Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oolit

    csendes tag

    Ez egy átméretezett kép, nagyobb felbontású változatért katt a képre.

    Akit zavar az irányítás (mert nem szeret/tud/akar) a WASD-kombóval menni (mint pl. jómagam), hanem a jó öreg kurzornyilakkal szeretne, annak elárulom, hogy van megoldás.
    A c:\Users\YOUR USERNAME\AppData\Local\Electronic Arts\Dead Space mappában lévő rmp kiterjesztésű controls filet kell lecserélni vagy az XVI32 nevű programmal megnyitni és szerkeszteni. (Ezt csak haladóknak ajánlom!)
    (Ez az elérési útvonal win7-re érvényes.)
    Hogy pontosan hogyan kell kivitelezni, azt itt találod: KLIKK.
    Ha nem tudsz angolul, találsz egy download controls.rmp nevű linket is az oldalon, ezt letöltöd és felülírod vele a saját config fájlodat a gépen. (Amit előtte elmentesz máshová, right?)
    Kipróbáltam, működik! (Ahogy a képmelléklet is mutatja ;) ).

    Ja, és nagyon jó a games, (még ma is szép!) ahogy a kettedik része sem piskóta.
    És ráadásul mindjárt itt a folytatás folytatása.
    Rulez!

    [ Szerkesztve ]

  • oolit

    csendes tag

    válasz Kvelstadt #1222 üzenetére

    A videókártyák monitoroására játék alatt MSI Afterburnert használok. Ez tartalmazza a Riva Tuner Statistics Technology nevű elemet, amellyel a kiírást be lehet állítani (miket írjon ki, mekkora és milyen színű betükkel, stb.) Igazából a vízhűtés miatt van: eleinte muszáj volt látnom a hőfokokat, hogy jól megy-e a szivattyú, kering-e a víz, stb.
    Az is lehet, hogy a játék nem támogatja a CF-et, nem tudom. A lényeg, hogy jól megy.

    Hard fokozaton csak a mentés a gondom a második részben, na meg persze az, hogy nem ismerem még annnyira a játékot: nem tudom, mikor vannak azok a részek, amikor hirtelen a nyakadba ugranak, stb. és hát olyankor bizony gyorsan meg lehet halni, aztán kezdhetem az utolsó mentéstől...
    Én is tolok majd hardon, de előbb még ismerkedni kell a játékkal, mert bár többször végigtoltam, azért elég hosszú ahhoz, hogy ennyiből még ne lehessen megyjegyezni az összes kritikus pontot...
    De majd idővel.

  • oolit

    csendes tag

    válasz Kvelstadt #1224 üzenetére

    Köszönöm a tippeket.
    Igazából én sem nézem a végigjátszásokat, mert magamtól akarom kitalálni a dolgokat.
    Bizonyára többféle taktika, fegyverkombó is létezik, amivel végig lehet vinni hardon, majd kísérletezem.

    A Metro 2033-nál is úgy volt, hogy easy-n szentségelt mindenki, milyen nehéz, meg szinte nincs is lőszer, ehhez képest dlc-packban van még + két nehézségi fokozat a hard felett, amit legtöbben el sem mertek indítani (eleinte én sem). Ma már csak a hardcore ranger fokozatom játszom, és simán letolom egy szusszra a játékot, ha kicsit odafigyelek, akár death nélkül is. Ráadásul az alap-mutánsok hordában sem viselnek meg, még akkor sem ha kés van nálam, de hát ezt a skill hozza meg, szóval semmi különös.
    A hosszú sorozatokat el kell felejteni (hiszen az AK-val a valóságban is ilyenkor mindent lehet, csak célozni nem). Rövid, egy két lövéses ismétlésekkel kell operálni, meg ott vannak a visszagyűjthető dolgok (Helsing, dobókés).

  • oolit

    csendes tag

    Huh, lenyomtam 8 fejezetet mentés nélkül hardcore alatt eggyel, csak egyszer haláloztam el.
    Jó volt, direkt nem mentettem.
    Persze további nehézség még, hogy hardcoreban nem fogom megkapni a játék elején az első boltban az addig konzervált cuccokat. :N
    Az egyik fegyverem a plazmavágó lesz, az tuti, a másikon még gondolkodom. (Úgy vettem észre, kettőnél több fegyvert nem feltétlenül jó vinni, mert: 1. Összevissza dobálja a lőszert a gép. 2. Most először találkoztam olyannal - az elhalálozás utáni visszatöltésnél -, hogy 4 fegyver helyett 3-at adott vissza, és a negyedik (dárdavető, full upgradelve!) szőrén-szálán eltűnt, a bolti raktáramban sem találtam! Nahát!)
    Na mindegy.

    Amúgy azt lehet tudni, hogy a második plazmavágó miben különbözik az eredetitől?
    Még nem próbáltam...

    Megfigyeltem, hogy a gép preferáltan dob olyan lőszert a kinyírt ellenek után, amivel kinyírtam, ill. olyat, aminek a fegyvere a kezemben van. Ezért arra gondoltam, mi lenne, ha az energiafegyver és a plazma lenne nálam, és a plazmával mennék, az energiafegyverhez adott lőszert (mivel igen drága) meg eladnám, aztán ha jönne olyan rész a játékban, amikor kell a plusz tűzerő, akkor rákészülnék boltból mondjuk egy ott betárazott ívfegyverrel vagy egy dárdavetővel, estleg detonátorral? (Csak spórolásképp).
    Amúgy az energiafegyver sebzése tényleg nagyon durva full upgrade-n, de a lőszerár/ölés aránya szerintem a legrosszabb! Hiszen hiába erős, elsődlegesben max egy monstrát visz el (igaz, másodlagosban egy félgömb-felület mentén sebez, ill. sztázisba rakja az ellent...), de a lőszerára kegyetlen...
    Viszont az ívfegyverrel jó célzás esetén egy lövéssel akár több ellent is lehet sebezni, mert 1. szélesen visz, 2. a lelőtt ellen mögött lévőt is sebzi, mert átmegy a nekromorfokon.
    Próbáltam a ruha- és stázisfejlesztést, ill. most először felmaxoltam a plazmát, mindegyik igen hasznos, rengeteget jelent a túlélés szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

  • oolit

    csendes tag

    Uh, bocs az előző hozzászólásomban én a 2. részről írtam, de most látom, hogy ez az első rész topikja.
    Remélem senki nem kövez meg. :DDD

    Alkalmasint az első résznek kicsit döcögősebb az irányítása, de ahhoz képest, hogy konzolport, végül is nem rossz (főleg, ha megbütyköli az ember a kurzornyilakat, ilyesmi).

    Amúgy most akkor az első részben hogy van: elkezdtem hardon, mert médiumon nem találtam kihívásnak (bár nem toltam még le, még mindig szenvedek a null g-és ugrással), de a hard felett nem is ad be nehézségi fokozatot.
    Akkor itt csak három fokozat lenne, vagy első végigjátszás után bejön még valami opció?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák