Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mirci18

    addikt

    Sziasztok.
    Egy ideje már forgok a facebok-os Dacia fórumon.
    Gondolkozok egy új autó vásárlásán.
    Sokan lebeszélnek róla de úgy gondolom megfelelő kritériumok alapján visszajön az ára.

    Jelenleg egy Suzuki wagon r-t hajtok. Amit szeretek minden nyűgje ellenére.
    Mivel elég magas vagyok és van azért bőven rajtam plusz így nagyon megszerettem a wagon r-t az évek alatt amiatt hogy magasan van az ülése.
    Remélem hogy ez a Daciáknál is így van.

    Az elején még azon matekoztam veszek egy 10 éves kombit mivel jelenleg hárman vagyunk egy 3 éves gyerkőccel de szeretnénk még bővülni.
    Árban már egy alsóbb kategóriás kombi 10 évesen nem vészes de látom a sajátomból kiindulva hogy gyakorlatilag 12 éves kora óta átlagban 100 e ft-ot ráköltöttem évente eddig 16 éves korára. Mindezt azért mert hol a futómű elejével voltak gondok hol hátul. Hol a hűtő lett cserélve stb. Szóval jó dolog egy régebbi konstrukciós autó de egy idő után pénztemető. Plusz manapság már szerelőt sem egyszerű találni főleg olyat nem aki el tud bármit vállalni gyorsan.

    Matekoztam hogy veszek egy 5 éves autót mivel abból még legalább 5-7 évet ki lehet húzni.
    Nyilván a legolcsóbb a Dacia vonal vagy még a régi Lada Kalinák. De ha a hasznos tárhelyet nézem akkor a Logan győz. Mivel évente négy alkalommal járok család látogatóba plusz szeretek kempingezni a méret nagyon nem mindegy. Az a baj a használttal hogy az általában nem úgy van felszerelve ahogy te szeretnéd. Mivel mindenképp benzines kell klímával abból jelenleg is a legtöbb eladó maximum a 75 lovas motorral eladó. És akkor ezekben még nincs benne sokszor a 7 colos fejegység ami nyilván van akinek fontos van akinek nem. Nekem igen a tolató kamera miatt. Vagy éppen az automata klíma.

    Úgyhogy egyenlőre úgy gondoltam és számolgattam is hogyha vesz az ember 10 évre egy új autót akkor kevesebbet bukik rajta mintha venne 2 db 5 éves autót 10 év alatt.
    De ezt pl a kiszámoló blogon nagyon jól ki lehet matekozni egy excel táblázattal.

    Bár még kereskedő látogatáson nem voltam de nagyjából körvonalazódik mit szeretnék.
    Klíma (Abból már inkább automata),0.9 TCE motor,tolató kamera (emiatt kell a 7 colos fejegység),elektromos ablak elől hátul stb.

    Kicsit hosszúra nyúlt ugyan a mondandóm de hátha találnak benne egy két megfontolandó gondolatot az új tagok vagy az érdeklődők.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Új hozzászólás Aktív témák