Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • csernusok

    csendes tag

    válasz henyelp #875 üzenetére

    Az adsl szerint beállítottam , ezután a meglepi: a skype használható , a weboldalakat nem engedi megnézni ,előjön egy ablak felhasználónevet és jelszót kér , pedig jelszót nem adtam meg.Csak ezt ahogy ajánlottad: User name mezőbe gépelje be hogy admin, a
    jelszó mezőt hagyja üresen
    . A telepítő CD-vel meg a csatlakozók összedugása után azt irja ki hogy nincs adapter csatlakoztatva ,ezzel meg így nem jutok előbbre,.
    Tud valaki valamijen megoldást?

    Atomintő

  • csernusok

    csendes tag

    /zonealarm-ban (meg gondolom más tűzfalban is) be kell lőni, hogy pl a 192.168.0.0/24 hálózat a Trusted zónába tartozzon! nekem konkrétan egy IP-range van megadva 192.168.0.101-192.168.0.104ig, /:
    a zone alarmban hogy kell beállítani?
    -és a firewal-t hogy kell beállítani?
    - a tól-ig IP- hogy kell beállítani, a D-link -ben és a PC -ben
    /A Megoldás az volt hogy újra egy Dinamikus IP-s netet állítottam be ahol kitöröltem a DNS bejegyzéseket/:
    -mire való a DNS?-és hogy kell beállítani?
    -mikor kell dinamikus IP-re állítani?

    /A hálózat értelemszerűen megegyezik, mert mindkét gépnek a router oszt IP-t.. én azt javaslom, hogy mindkét gép MAC-címéhez rendelj hozzá állandó IP-t, állitsd be mindkettőt azonos munkacsoportba, adj nekik ID-t!/:
    -Ha a router oszt IP-t akkor azt hol tudom megnézni és hogy kell a PC-be engedéjezni?
    -A MAC-cím mire való és kötelező-e megadni, és hogy lehet hozzá IP-t rendelni?
    -Mi a szösz aza ID ?
    /a tűzfalon állítsd a hálózatot trusted-ba/:
    -Mi az a trusted és hogy kell beállítani?
    /SSID /:
    -Ez mire való és mit írjak oda és mikor fogja kérdezni?
    /Statusba a WAN-nál 0.0.0.0 IP cím van/:
    -Ide mit kell írni?
    /Szépen működött a net, de reseteltem a routert, mert elfelejtettem az admin jelszavat és ezt követően nem megy a net,/:
    -Jelszót nem adtam meg, csak az 'admin'-t írtam be a felhasználónévhez ,de még is állandóan kéri a jelszót, kötelező megadni különben nem engedi megnyitni a weblapot?
    Az advanced mezőben mit kell beállítani?
    Miért nem látja az adaptert a telepítő CD használata során,ezért azt nem lehet befejezni?
    Szó ami szó :ezekre a kérdésekre keresek válaszokat , de eddig nem találtam, ha tud valaki segíteni szívesen fogadom! Ha csak egy kérdésre van jó válaszod azt is oszd meg velünk,hiszen a PC-t is darabokból rakják össze. Köszönet a segítőknek!

    Atomintő

  • csernusok

    csendes tag

    válasz davids83 #1003 üzenetére

    'és a firewal-t hogy kell beállítani'?.:Ez ha jól tudom a tűzfal beállítása lenne, amire a messenger kapcsolat ellenőrzésekor hívta fel a figyelmem hogy a hálózatra a tűzfal tiltja a belépést. De nem a PC tűzfala mert az eddig is engedte, meg ki is kapcsoltam tehát csak a router tűzfala lehet az akadáj. De a PC tűzfala és a router tűzfala is bekapcsolt állapotban kéne hogy engedjen netezi szerintem , de nem vagyok benne biztos .
    Azt is olvastam hogy a router IP címét érdemes megváltoztatni a gyári tól eltérőre mert így biztonságos , de azsem tudom hol kell bár lehet hogy már írtad. Egyenlőre ennyi , köszi a segítséget!

    Atomintő

  • csernusok

    csendes tag

    válasz davids83 #1014 üzenetére

    Sikerült beállítani a routert, minden működik, de azt vettem észre hogy amikortól beállítottam a lan-t azóta a net letöltés jóval lassabb lett. Ezen lehet-e változtatni, hogy a heji hálózat és a net is jól működjön? Az adapterről kéne működniük egyszerre.
    Másik kérdésem : ezen az 1.04-es verzió van, mejik frissítés lenne nekem megfelelő mert ez a DI-524UP tipus. :C
    KÖSZ!

    Atomintő

  • csernusok

    csendes tag

    válasz davids83 #1023 üzenetére

    DWL-G122 Wireless USB [U]Adapter[/U](rev.C):ezt a rádiós alkatrészt nevezem adapternek,() amikor a CD telepítésről kérdezősködtem akkor is erről beszéltem().
    Azóta annyi mindent állítottam hogy újra kell telepítenem a routert.
    A wap-ot akartam beáálítani, de úgy nem bírtam belépni. :F

    Atomintő

  • csernusok

    csendes tag

    válasz davids83 #1025 üzenetére

    Igazad van, valóban a wpa-t akartam beállítani. pontosabban a wpa-psk-t ami később sikerült is. de az internet tulajdonságai panelen is be kell állítani néhány dolgot, amit most nem részletezek ,mert ez a gép linuxos és nem ismerem eléggé.
    Másik problémám akadt hogy az elözö megoldódott: nem látja egymást a két gép, ez a routeren keresztül hozható össze, vagy működhet a dolog a csatlakozó adapteren keresztül is a másik beépített wifiével, a router kihagyható? Nem tudok fájlt küldeni egyikről a másikra. Kösztök :))

    Atomintő

  • csernusok

    csendes tag

    válasz davids83 #1054 üzenetére

    A linux/ ubuntu ja van rajta. Ezt: /etc/network/interfaces-ben az eth0 -a pc-ben kell belőni?
    És ez: AP (access point) módot -hol találom? És hogy mijen a wifi azt hol látom. Kösz.

    Atomintő

Aktív témák