Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • davids83

    csendes tag

    válasz csernusok #957 üzenetére

    Bocs hogy most válaszolok, de nem vettem észre hogy írtál!
    -a zone alarmban hogy kell beállítani?
    A Zone Alarmban a második fül a Firewall és ott is a második fül a Zones.. ott elvileg már benn kell legyen egy bejegyzésnek amit az elején észlel hálózat! Lent van oan hogy Add>> amire ha kattintasz bejön egy menü, ahol választhatsz, hogy Host/Site, IP Address, IP Range, vagy Subnet bejegyzés lesz. Kiválasztod az IP range-t ahol megadod az első és az utolsó IP-t amit engedélyezni akarsz neki!
    -Mi az a trusted és hogy kell beállítani?
    Van a Trusted (megbízható) és az Internet zóna! A belső hálózat megbízható legyen, ezért kell Trustedre állítani azt az IP-tartományt amit megadsz a ZA-ban!
    -és a firewal-t hogy kell beállítani?
    Ezt nem értem mire írtad?
    - a tól-ig IP- hogy kell beállítani, a D-link -ben és a PC -ben
    A D-linkben az eslő fül DHCP-menüjében tudod a kiosztható IPket beállítani.. engedélyezed a DHCP-t majd kitöltöd a statikus IP részt, ahol megadod a gép nevét, állandó IPjét (ezt te határozod meg a 192.168.0. után, nekem ez pl 101) és bemásolod a MAC-címét. Ha XP alatt a hálózatra kattansz, és a helyi hálózat tulajdonságaiban megnézed, ott megtalálod a MAC-címet! Az IP-t a gépen automatikus észlelésre kell állítani, ezt majd a router kiosztja..
    A DNS a Domain NameServer, ez végzi az IP-cím fordítást, pl ha beírsz egy címet a böngészőbe, az az elsődleges DNS-hez fordul, majd ha nem találja a másodlagoshoz stb, lényegtelen, előbb utóbb megtalálja hogy az adott oldal címéhez milyen IP tartozik (ha pl beírod valameik oldal IPjét a böngészőbe akkor is le fogja tölteni) Általában a szolgáltatód DNS-ét kell megadni, mert ahhoz fog fordulni a te géped, ezt a szolgáltató elvileg feltünteti a honlapon, de a routernek is észlelnie kell ha minden jól megy..
    Dinamikus IPre akkor kell állítani, ha időközönként a szolgáltató változtatja az IPdet, így mindig újat kapsz pl hetente.. a legtöbb kábelnetes szolgáltató így működik!
    -Ha a router oszt IP-t akkor azt hol tudom megnézni és hogy kell a PC-be engedéjezni?
    Erre az előzőekben leírtam a választ, nem írom le újra!
    -A MAC-cím mire való és kötelező-e megadni, és hogy lehet hozzá IP-t rendelni?
    A MAC-cím egy olyan egyedi kód amit minden hálózati eszköz megkap (pl hálókártya, wifi) ezt jobb esetben nem lehet állítani (bizonyos támadásoknál meghamisítják de ez most mindegy)! Azt már leírtam hol találod és hogy lehet IPt rendelni hozzá..
    -Mi a szösz aza ID ?
    Az ID az a név amit azonosít a hálózaton. Nekem pl pc-david, de azt adhatsz meg amit csak akarsz! A sajátgép tulajdonságainál a számítógép neve fül alatt állíthatod! A routerben mindegy mit adsz meg, de én ugyanezt adtam meg mikor statikus IPt osztottam neki!
    /SSID /:
    -Ez mire való és mit írjak oda és mikor fogja kérdezni?
    SSID az az azonosító amit a routerben adhatsz meg a és a hálózatod neve lesz (pl aki wifin látja a hálózatodat, az ezt a nevet fogja látni). Ez alapból dlink, de átírhatod bármire, pl Home, vagy iesmi, nekem a családnevem, így a szomszédok is tudják kinek a hálózata! :)
    /Statusba a WAN-nál 0.0.0.0 IP cím van/:
    -Ide mit kell írni?
    Semmit, a status csak az állapotot jelzi, elvileg a WAN-címre automatikusan látnia kell az IP-t amit a szolgáltatód oszt neked..
    Jelszót mindig adj meg, ne hagyd üresen soha! Ha valaki esetleg bejut a hálózatodba könnyedén beléphet, és beállíthatja úgy, hogy ha nem nézed folyton a routert, vagy a logokat, akkor észre sem veszed hogy ottvan, és pl használja a netedet, rosszabb esetben betöra gépedre is.. Persze ha megcsinálod a MAC-címre osztott statikus IP-ket, akkor nagyon nehéz lesz bejutni a hálózatodba, de a jelszót akkor se hagyd soha üresen.. ha félsz hogy elfelejted, akkor csinálj a konfigról backup-ot, és ha resetelni kell a routert, könnyen visszaállíthatod..
    A többi kérdést nem értem, vagy nem tudom mire vonatkozik!
    Remélem tudtam segíteni!

    Ami ami, az az...

Aktív témák