Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    válasz Pioneer #5469 üzenetére

    Bevallom, könnyű helyzetben voltam (a fórum visszaolvasásakor), én, kis gonosz! ;] , mert egy másik lapon megnyitottam a CoinMarketCap oldalt, és szépen le tudtam ellenőrizni, hogy kinek a szavára lehet adni, kinek van halovány sejtése, hatodik érzéke arról, hogy mi lehet a következő lépés, fejlemény a kriptópiacon, vagy ki ad olyan tanácsokat, információkat, amelyeket egy kezdő hasznosítani tud.
    Így különösen hasznosnak találtam, a teljesség igénye nélkül, htc07, zichie, mepet, haxiboy, csaba951, KilgoreTrout, fireman123 (idézi jonas11 -et az Index fórumáról) kartársak hozzászólásait.
    Azok a fórumozók, akik csak poénkodnak (tudemún, hodl stb.), vagy állandóan azon pityeregnek, hogy elszúrták a kereskedést (pl. Yutani) (közben, persze, lehet, hogy a háttérben sütögetik a maguk kis pecsenyéjét) nem sok értéket adnak a fórumhoz, hacsak azt nem számítom értéknek, hogy színesítik azt, esetleg oldják a hangulatot, mint egy-egy udvari bolond. :D

    Na, de hogy valami fontosabbat írjak ennél: bármennyire magányos vadászatnak tűnik is ez a sport (vagy szerencsejáték inkább) első látásra, itt is érvényesül az, amit okos ember megtanul - ha máshonnan nem, hát a természetfilmekből -, hogy ti. a falkában vadászat a legkifizetődőbb. Pláne, ha „kívülről” (külföldről) már jól összeszokott és félelmetes vérengzéseket elkövető pump&dump bandák leselkednek az erdőbe besétáló Piroskákra. Szóval, bármennyire furcsának tűnik, bármennyire is önző az emberfia, aki mellékesen magyar, az érdeke az, hogy itt pontos, használható infókat adjon másoknak, a kezdőknek is, mert az ő sikere is múlhat, múlik ezen (win-win helyzet, ugye). Nem mindegy, hogy a lovetta Magyarországon köt ki, vagy ki tudja hol a világban. Ha nem is én nyerek, hanem egy, a pénzét Magyarországon elköltő kolléga, abból végül én is profitálok valamilyen módon, áttételesen.
    1.) A grafikonokból teljesen világosan látszik, hogy ez a kriptópiac csak úgy tud fejlődni, ha egyre több kívülállót vonzz be. Az is világosan látszik, hogy főleg a média felhajtására – a zsákmányállat, a vad felhajtása, ugye? - beinduló pénzbeáramlás után jön a csúcs, aztán lecseng a dolog, és kvázi stabilizálódik a görbe, DE egy magasabb szinten, mint ahol korábban volt.
    2.) A milliárdokkal beszálló tőzsdecápák, a sorosgyurkák (nyugodjunk meg, nem a saját pénzüket kockáztatják, mint ahogy pár itteni nagymenő sem, de ez most lényegtelen) is előidéznek hirtelen mozgásokat (tüskéket), bár azért nem olyan nagyokat, mint az igazi úr, a tömeg, a kisjóskák, mint mi, feltéve, hogy sokan vannak, és egyszerre lépnek. Tőlünk gyűrődnek fel a hegyek, illetve omlanak a mélységekbe. :)
    (A birkáknak is van erejük, ám, csak arra kell vigyázniuk a pásztoroknak és a pásztorkutyáknak, hogy egy-egy tömeghisztéria miatt nehogy belerohanjanak a szakadékba. :-) )

    A filozofálgatás után egy kérdés: szerintetek mennyi pénzt érdemes befektetni egy kereskedő (ro)botba? Egy magyar srác a Facebookon (akciósan, természetesen) 26k Ft-nak megfelelő BTC-ért árult egy ilyen botot pár napja, bár a fejlesztők, mint kiderült, ruszkik. Nekem soknak tűnik ez az összeg, bár, ha az ember sokat nyer vele, akkor biztosan megéri. Pláne, ha nem lenyúlós app, amely egyszer csak kiüríti a pénztárcád. Ebből az utolsó megjegyzésből az is következik, hogy csak OpenSource-os cuccot érdemes telepíteni, vagy sajátot fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák